Łódź rewitalizuje. Magnolie w podwórku, mieszkania w kamienicy

Skończył się remont kamienicy przy ul. Narutowicza 12. W budynku powstało kilkanaście komfortowych mieszkań i lokali użytkowych. Całość dopełnia zielone podwórko z magnolią, różanecznikami i krzewami.

Kamienica przy Narutowicza 12 po remoncie -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ
W kamienicy przy ul. Narutowicza 12 powstało kilkanaście komfortowych mieszkań i lokali użytkowych , fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Wkrótce zostanie oddana do użytkowania kolejna wyremontowana kamienica w śródmieściu Łodzi. Budynek przy ul. Narutowicza 12 przeszedł gruntowny remont i podłączony jest do sieci ciepłowniczej. Kamienica zachowała swoją dotychczasową funkcję - w budynku znajdować się będą lokale usługowe oraz mieszkania, w tym dwa chronione dla osób wychodzących z pieczy zastępczej.

– W kamienicy przy ulicy Narutowicza 12 znajdzie się 13 lokali mieszkalnych, w tym dwa mieszkania dla osób wychodzących z pieczy zastępczej i 6 lokali dla mikroprzedsiębiorców. Budynek zostanie oddany do użytku lada dzień, właśnie trwają procedury odbiorowe. W pomieszczeniach zainstalowane zostały profilowane grzejniki kompaktowe. Wymianie uległa również stolarka drzwiowa i okienna. W czasie remontu odtworzone zostały balkony oraz balustrady – mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Dodatkowo, w ramach remontu została nadbudowana część oficyny. Zmieniło się także podwórko. Nawierzchnia została wymieniona i pojawiła się tam zieleń. Wzdłuż jednej ze ścian wyodrębniony został pas na rośliny pnące. Budynek zyskał nowe oświetlenie zewnętrzne zapewniające bezpieczeństwo oraz iluminację o charakterze dekoracyjnym.

– Inwestycję prowadzimy od marca 2019 roku, a intensywne prace wystartowały w sierpniu 2019 r. po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Przeprowadziliśmy generalny remont, budynki były w bardzo złym stanie technicznym. Wymieniliśmy wszystkie instalacje, wzmocniliśmy drewniane stropy, zabezpieczyliśmy je przeciwpożarowo. W budynku pojawiła się przeszklona klatka schodowa oraz liczne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo przebudowaliśmy i zaaranżowaliśmy na nowo podwórko – mówi Tomasz Kartasiński z firmy Pagma Bud sp. z o.o.

Wartość inwestycji przy ul. Narutowicza 12 to 14,89 mln zł.

Przypomnijmy, że elewacja frontowa budynku od strony ulicy Narutowicza została wyremontowana w ramach programu Mia100 Kamienic. Koszt tych prac to 800 tys. zł.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 2" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0003/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 r.

Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Polecane aktualności

Miejska poradnia przy ul. Snycerskiej po remoncie -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Miejska poradnia przy ul. Snycerskiej po modernizacji

Jolanta Baranowska / BRP

Wyglądała jak relikt przeszłości. Kompletnie zmieniła oblicze. Miejska poradnia przy ul. Snycerskiej... więcej

Łatanie ubytków w jezdni -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Zgłoś dziurę – załatamy ją

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Przyjęliśmy prawie 200 zgłoszeń od mieszkańców, uzupełniając naszą listę ubytków do załatania.... więcej

Raport Polska pod mikroskopem -  mat. prasowe

Łódź na 1 miejscu w rankingu czystości

informacja prasowa

Zespół badawczo-analityczny PSG Polska we współpracy z Centrum Badań Mikrobiologicznych i... więcej

Wizualizacja ulicy Wschodniej 45

Łódź rewitalizuje. Na ul. Wschodniej powstają komfortowe mieszkania, pracownie i zielone podwórko

M.Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Wystartowały intensywne prace w kolejnej łódzkiej kamienicy. Przy ul. Wschodniej 45 powstaje... więcej

Festiwal Reportażu Młodego Pokolenia

Nowe, nietypowe wydarzenie na kulturalnej mapie Łodzi - Festiwal Młodego Reportażu

Daria Głowacka / ŁCW

W Polsce, reportaż to jeden z najbardziej popularnych gatunków literackich – książki Mariusza... więcej

Kontakt