Dzięki naszym partnerom sadzimy więcej

Przedsiębiorców prowadzących działalność w Łodzi nie trzeba przekonywać, jak ważne jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom zmian klimatu. Tylko tej jesieni, dzięki zaangażowaniu podmiotów zewnętrznych, zasadziliśmy ponad 14 tysięcy drzew.

Łącznie 14 tysięcy sadzonek w Lesie Łagiewnickim

Las Łagiewnicki jest jednym z największych kompleksów leśnych w miastach Europy. Teraz, dzięki współpracy Łodzi z firmą Leroy Merlin, swój dom znalazło tam 9 tysięcy młodych drzew.

- Cieszymy się, że kolejna firma i tak duży partner, jakim jest Leroy Merlin, postanowiła wesprzeć nasze działania w zakresie przeciwdziałania negatywnym skutkom zmian klimatu. Nowe nasadzenia drzew są w tym aspekcie kluczowe, więc z otwartymi rękoma przyjmujemy wsparcie w tej postaci – mówi Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu Urzędu Miasta Łodzi.

W ramach podjętych działań CSR (ang. Company Social Responsibility, pol. Społeczna Odpowiedzialność Biznesu), sklep Leroy Merlin w łódzkiej Manufakturze przekazał sadzonki dębu i buka, które zostały nasadzone w Lesie Łagiewnickim, w rejonie ulicy Kasztelańskiej. Spółka nie wyklucza kolejnych działań podejmowanych we współpracy z łódzkim magistratem i Zarządem Zieleni Miejskiej w Łodzi.

Piotr Łebedowski z Leroy Merlin Manufaktura dodaje: w szczególnie trudnym czasie pandemii jest niezwykle ważnym, żeby okazywać solidarność. Nasza firma prowadzi szereg akcji społecznych, a kwestia klimatu i tworzenia dobrych warunków do życia są nam szczególnie bliskie. Stąd nasza inicjatywa, którą zamierzamy, w miarę możliwości, rozszerzać.

Las Łagiewnicki już wcześniej wzbogacił się o 5 tysięcy nowych sadzonek, dzięki niedawnej współpracy z fundacją Las Na Zawsze i łódzkimi harcerzami.

Nasadzenia także w centrum

Akcje nasadzeń to także działania w centrum miasta. Wspólnie z Synergia Hub i Bobst Polska nasadziliśmy drzewa na Al. Kościuszki, do 30 listopada natomiast, także dzięki Synergia Hub, nowe sadzonki zobaczymy na Żwirki i Niciarnianej.

Trwają jednocześnie negocjacje z kolejnymi przedstawicielami biznesu i organizacji pozarządowych w sprawie dalszego doposażenia zieleni w centrum Łodzi.

Polecane aktualności

Sienkiewicza 75/77 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Wiosną ruszy przebudowa 100-letniej Wigencji

Małgorzata Loeffler / ZIM

Przebudowa 100-letniej Wigencji, pofabrycznego kompleksu przy ul. Sienkiewicza 75/77, rozpocznie się... więcej

Fotowoltaika

Łódź stawia na fotowoltaikę

Aleksandra Hac / UMŁ

Łódź stawia na fotowoltaikę. Na pustych działkach i na dachach szkół pojawią się panele, dzięki... więcej

Na zdjęciu od lewej: Paulina Waszczykowska, wicedyrektor SP 14oraz Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Najmłodsi uczniowie już w szkołach

Monika Pawlak / BRP

Uczniowie klas I-III po dłuższej przerwie wrócili do szkół. Z 14 476 zapisanych do 90 podstawówek... więcej

Rocznica Radogoszcza

Andrzej Janecki / BAM

Informujemy, że w 76. rocznicę spalenia więźniów Radogoszcza (19 stycznia, wtorek) w godzinach... więcej

Zielona 6

Restauracje i biuro podróży powstaną w kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Restauracja łódzkich Żydów w ponad stuletniej kamienicy, w której prawdopodobnie mógł być kiedyś... więcej

Kontakt