Siła piosenki i humoru. W Teatrze Muzycznym w Łodzi trwają próby do grudniowej premiery

W podgrupach, przy zachowaniu dystansu, w dezynfekowanych salach aktorzy Teatru Muzycznego rozpoczęli próby do grudniowej premiery „Piosenka jest dobra na wszystko”.

Emilia Klimczak, Justyna Kopiszka, Klementyna Umer, Paweł Erdman, Piotr Płuska i Marek Prusisz tworzą lekką i dowcipną opowieść o relacjach damsko-męskich.

– Subiektywnie wybrane piosenki Kabaretu Starszych Panów układają się tak, by dramaturgicznie budować zabawną historię, utrzymaną w pięknej, uniwersalnej i poetyckiej estetyce – zapowiada reżyser, Jacek Bończyk.

Na spektakl „Piosenka jest dobra na wszystko” złoży się 26 utworów autorstwa mistrzowskiego duetu: Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Wśród nich tytułowa „Piosenka jest  dobra na wszystko”, „Już czas na sen” czy „W czasie deszczu dzieci się nudzą”.  Skrzące dowcipem muzyczne opowiastki z morałem to świetna okazja, by w pełni zaprezentować wokalne i aktorskie umiejętności znakomitych artystów.

Wiem z całą pewnością, że widownia tęskni za teatrem, teatrem muzycznym, za bardzo dobrą piosenką, a my przygotujemy to tak, żeby widzowie wyszli stąd nieco lżejsi o ileś problemów i spojrzeli na świat nieco jaśniej, trochę żartobliwiej, jak to w Kabarecie Starszych Panów bywało – podkreśla Jacek Bończyk, reżyser i aktor, uznawany za mistrza interpretacji piosenki aktorskiej.

Zmierzenie się z wcześniejszymi ikonicznymi wykonaniami piosenek to zadanie dla artystów doskonale znanych bywalcom Teatru Muzycznego w Łodzi: Emilii Klimczak, Justyny Kopiszki, Pawła Erdmana, Piotra Płuski i Marka Prusisza. W obsadzie znalazła się również Klementyna Umer, aktorka która zyskała popularność rolami w warszawskich teatrach Rampa, Kwadrat czy Teatr 6. piętro, nagrała też płytę z kompozycjami Jerzego Wasowskiego „Tajemnica”, docenioną przez krytykę i słuchaczy.

Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Michał Zarych. Za aranżacje odpowiada Konrad Wantrych, a za choreografię Inga Pilchowska. Scenografię przygotowuje Grzegorz Policiński, a kostiumy Ewa Posmyk.

– Zespół pracuje pełną parą, oczywiście w warunkach zapewniających wszystkim twórcom bezpieczeństwo. Bardzo wierzymy, że spotkamy się na premierze 12 grudnia, a fantastyczne muzyczne widowisko, pełne klasy, skrzące poczuciem humoru będzie dla naszych widzów cudowną odskocznią od trudnych dni – mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi i zapewnia, że publiczność może czuć się w teatrze bezpiecznie.

Na widowni zachowany będzie wymagany przepisami dystans, realizowane są wszelkie procedury reżimu sanitarnego, o których przeczytać można więcej w regulaminie na stronie internetowej www.teatr-muzyczny.lodz.pl.  Kasa teatru jest zamknięta do 29 listopada, bilety można jednak kupować online. 

Powiązane pliki

Polecane aktualności

Wizualizacja ulicy Wschodniej 45

Łódź rewitalizuje. Na ul. Wschodniej powstają komfortowe mieszkania, pracownie i zielone podwórko

M.Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Wystartowały intensywne prace w kolejnej łódzkiej kamienicy. Przy ul. Wschodniej 45 powstaje... więcej

Festiwal Reportażu Młodego Pokolenia

Nowy, nietypowy wydarzenie na kulturalnej mapie Łodzi - Festiwal Młodego Reportażu

Daria Głowacka / ŁCW

Nowy, nietypowy festiwal poświęcony jest zjawisku młodego reportażu. W Polsce, reportaż to jeden z... więcej

Projekt uchwały "śmieciowej"

Wspólna konferencja prasowa wiceprezydent miasta Łodzi i łódzkich spółdzielców przed nadzwyczajną sesją Rady Miejskiej w sprawie uchwały „śmieciowej”

Monika Pawlak / UMŁ

Podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej radni dyskutują nad projektem uchwały wprowadzającym... więcej

Konferencja prasowa z udziałem Wiceprezydenta Adama Pustelnika

Firma CanPoland uruchamia w Łodzi zakład wytwarzający surowiec farmaceutyczny na bazie konopi indyjskich

Marcin Masłowski / UMŁ

CanPoland SA to firma z branży farmaceutycznej, wiodący, polski eksporter medycznej marihuany, który... więcej

Konferencja prasowa pod siedzibą Bartolini Air

Widokowy lot nad Łodzią, trening strzelecki, czy kulturalny wieczór w teatrze? Co jeszcze przygotowaliśmy na tegoroczne licytacje WOŚP?

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Więcej informacji oraz linki do licytacji poniżej. więcej

Kontakt