Burze mózgów i odgrywanie ról. Szkolimy online nowe rodziny zastępcze dla opuszczonych dzieci

Dlaczego chcą być rodziną zastępczą? Bo mają silne poczucie chęci zrobienia czegoś ważnego, czegoś większego niż dotychczas. I po prostu chcą czynić dobro. Tak opowiadali o kierującej nimi misji kandydaci na nowe rodziny zastępcze podczas pierwszego spotkania w cyklu szkoleniowym.

Tydzień temu chwaliliśmy się, że łódzki MOPS stworzył własny program „Dobra Rodzina” i jako prawdopodobnie . ośrodek pomocy społecznej oraz . organizacja w całej Polsce dostał zgodę od Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na szkolenie kandydatów w formie online.

Zaczęliśmy w weekend i mamy już za sobą intensywne spotkania, po godzin każde. Uczestnicy byli bardzo zaangażowani i otwarci na propozycje trenera. A przypominamy, że szkolenia prowadzi współtwórca programu „Dobra Rodzina” Mateusz Kozłowski, coach inteligencji emocjonalnej i psychoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem.

Przyszli rodzice zastępczy przyznali, że spodziewali się „kazania” i „szkolnej lekcji online”, a to, co od otrzymali od trenera, przeszło ich najśmielsze oczekiwania.

Były burze mózgów, role play, laboratoria i prace w grupach. Podczas odgrywania scenariusza kandydaci wchodzili m.in. w rolę 8-letniego chłopca potrzebującego dużo uwagi ze strony dorosłych. Próbowali również określić typ charakterologiczny dziecka lub rodziny biologicznej. Uczyli się także, jak świadomie budować zdrowe i wspierające więzi z dzieckiem oraz jak pracować z emocjami. Już w sobotę będą mieć powtórkę z nowej wiedzy, oczywiście w formie niespodzianki.

Jeśli chcesz dołączyć do osób gotowych pomagać dzieciom po przejściach, napisz do nas na Fb lub zadzwoń pod numer 506 980 979. Być może to właśnie dzięki Tobie jakieś dziecko po raz pierwszy zaufa dorosłym, usłyszy „kocham cię” i poczuje, że jest dla kogoś ważne.

Polecane aktualności

Pamięć o Radogoszczu

Andrzej Janecki / BAM

W 76. rocznicę zbrodni popełnionej przez Niemców na więźniach przed sarkofagiem pomordowanych... więcej

Baner - baza zasobów miejskich instytucji kultury

W Łodzi powstaje multimedialna baza zasobów miejskich instytucji kultury

Sławomir Macias / UMŁ

W odpowiedzi na trudną sytuację kultury po 2020 roku w Łodzi powstaje Baza Zasobów Wspólnych... więcej

 -  Grafika informacyjna. W tle ręka z kredą piszą na tablicy. Na pierwszym planie dwa okręgi wypełnione tekstem. W większym żółtym informacja: Nabór wniosków do 29 stycznia 2021. W mniejszym pomarańczowym okręgu tekst: Do zdobycia dotacje od 7 do 25 tysięcy złotych

Dotacje dla Łodzi akademickiej!

Zapraszamy do udziału w konkursie dla środowiska akademickiego na wsparcie realizacji zadań... więcej

Konferencja prasowa w sprawie szczepień

W Łodzi rozpoczęły się szczepiania pensjonariuszy DPS

Jolanta Baranowska / UMŁ

Dziś, we wtorek 19 stycznia rozpoczęły się szczepienia pensjonariuszy łódzkich domów pomocy... więcej

Przekroczenie poziomu alarmowego stężenia w powietrzu pyłu PM10 na części obszaru Łodzi

Informacja o przekroczeniu poziomu alarmowego i ryzyku dalszych przekroczeń dla pyłu PM10 na części... więcej

Kontakt