Burze mózgów i odgrywanie ról. Szkolimy online nowe rodziny zastępcze dla opuszczonych dzieci

Dlaczego chcą być rodziną zastępczą? Bo mają silne poczucie chęci zrobienia czegoś ważnego, czegoś większego niż dotychczas. I po prostu chcą czynić dobro. Tak opowiadali o kierującej nimi misji kandydaci na nowe rodziny zastępcze podczas pierwszego spotkania w cyklu szkoleniowym.

Tydzień temu chwaliliśmy się, że łódzki MOPS stworzył własny program „Dobra Rodzina” i jako prawdopodobnie . ośrodek pomocy społecznej oraz . organizacja w całej Polsce dostał zgodę od Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na szkolenie kandydatów w formie online.

Zaczęliśmy w weekend i mamy już za sobą intensywne spotkania, po godzin każde. Uczestnicy byli bardzo zaangażowani i otwarci na propozycje trenera. A przypominamy, że szkolenia prowadzi współtwórca programu „Dobra Rodzina” Mateusz Kozłowski, coach inteligencji emocjonalnej i psychoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem.

Przyszli rodzice zastępczy przyznali, że spodziewali się „kazania” i „szkolnej lekcji online”, a to, co od otrzymali od trenera, przeszło ich najśmielsze oczekiwania.

Były burze mózgów, role play, laboratoria i prace w grupach. Podczas odgrywania scenariusza kandydaci wchodzili m.in. w rolę 8-letniego chłopca potrzebującego dużo uwagi ze strony dorosłych. Próbowali również określić typ charakterologiczny dziecka lub rodziny biologicznej. Uczyli się także, jak świadomie budować zdrowe i wspierające więzi z dzieckiem oraz jak pracować z emocjami. Już w sobotę będą mieć powtórkę z nowej wiedzy, oczywiście w formie niespodzianki.

Jeśli chcesz dołączyć do osób gotowych pomagać dzieciom po przejściach, napisz do nas na Fb lub zadzwoń pod numer 506 980 979. Być może to właśnie dzięki Tobie jakieś dziecko po raz pierwszy zaufa dorosłym, usłyszy „kocham cię” i poczuje, że jest dla kogoś ważne.

Polecane aktualności

Zielona 6

Restauracje i biuro podróży powstaną w kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Restauracja łódzkich Żydów w ponad stuletniej kamienicy, w której prawdopodobnie mógł być kiedyś... więcej

Łódź buduje

Łódź buduje mieszkania komunalne

Grzegorz Gawlik / UMŁ

W tym roku miasto razem z Widzewskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego będzie budować ponad 150... więcej

Łódź walczy ze smogiem

Łódź walczy ze smogiem, rusza nabór do kolejnej edycji wymiany pieców.

Marcin Masłowski / UMŁ

15 stycznia rozpoczyna się nabór na kolejną edycję wymiany pieców na bardziej ekologiczne. Program... więcej

Łódź Buduje. Ulica Przybyszewskiego do przebudowy

Jacek Słodziński / BPiNM

Ulica Przybyszewskiego do wymiany: nowa jezdnia, nowe tory, nowe skrzyżowania, nowe wiadukty więcej

Projekt uchwały śmieciowej

Nowa uchwała śmieciowa

Monika Pawlak / UMŁ

Obecny projekt uchwały jest wzorowany na zgierskim, do którego RIO nie miała zastrzeżeń, a zacznie... więcej

Kontakt