Szwedzi kupują aplikację do sprzedaży biletów od łódzkiej firmy Inwedo

Inwedo, łódzki softwarehouse, sprzedał 40% swoich udziałów w Zbiletem.pl szwedzkiemu funduszowi inwestycyjnemu Progrits.

Wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik pogratulował firmie Inwedo międzynarodowego sukcesu
Wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik pogratulował firmie Inwedo międzynarodowego sukcesu

Progrits słynie z tego, że angażuje się tylko w te inwestycje, które mają na celu rozwijać skupowane produkty i budować ich przewagę rynkową w swojej niszy. Udziały w spółce utrzymuje nadal szwedzki współwłaściciel Zbieltem oraz jej pomysłodawca – Infospread. Inwedo będzie nadal świadczyło usługi technologiczne wobec Zbiletem i Progrits.

- Jestem bardzo dumny, mogąc być świadkiem wzrostu i dynamiki firm, które są w Łodzi i które są z Łodzi w sytuacji, kiedy miasto jest beneficjentem ich wzrostu i rozwoju. Zamożność miast i państw, jest zależna od tego, jak dobrze sobie radzą firmy w nich istniejące i z nich wyrastające. To jest idealny model, jaki bym chciał obserwować. Wiele firm wyrosłych z naszego lokalnego ekosystemu. Inwedo ze swoją aplikacją Zbiletem, która stała się jednym z ulubionych narzędzi użytkowników transportu zbiorowego w Polsce wchodząc na zdecydowanie szersze wody, dokonując próby podboju rynków europejskich, de facto realizuje to, co bym chciał obserwować przy każdej łódzkiej firmie - mówi pierwszy wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik.

Inwedo tworzy oprogramowanie dla branży B2B – przede wszystkim w środowisku międzynarodowym (Szwecja, USA, Izrael). Szwedzki Progrids docenił jeden z produktów, które współtworzyło Inwedo w Polsce – aplikację mobilną Zbiletem.pl do sprzedaży biletów krótko i długookresowych. Zbiletem funkcjonuje w tej chwili w 32 miastach w Polsce (w tym w Łodzi, Warszawie, Krakowie, Trójmieście czy Szczecinie).

Historia zatacza koło - Inwedo budowało aplikację od 2014 roku razem z inną szwedzką firmą – Infospread. Infospread jest pomysłodawcą rozwiązania i pionierem tego typu rozwiązań w obszarze unowocześniania transportu publicznego. Kiedy w 2018 Infospread chciało wycofać się z wdrażania aplikacji na polskim rynku, Inwedo postanowiło zainwestować w Zbiletem.pl jako udziałowiec i wyjść poza obszar programowania. Łódzki zespół zaangażował się w rozwój aplikacji na polskim rynku. Łódź starała się pierwszym polskim miastem partnerskim Zbiletem. W 2020 Progrids uznało dokonania Inwedo i Infospread za tak obiecujące, że postanowiło zaoferować im wykupienie udziałów i dalszą współpracę nad rozwojem aplikacji.

Progits chce utrzymać polski zespół tworzący Zbiletem.pl. W jego skład wchodzi m. in. Miłosz Olejniczak, CEO Zbiletem.pl, który nadal będzie zarządzał rozwojem aplikacji. Za aspekt techniczny oraz wygląd aplikacji odpowiada w dalszym ciągu zespół Inwedo.

Polecane aktualności

Pierwszy zaszczepiony - Pan Kazimierz, rocznik 1935

Ruszyły szczepienia seniorów na covid. Miasto uruchamia przewozy dla seniorów

Jolanta Baranowska / UMŁ

Pan Kazimierz, rocznik 1935 - jako pierwszy został zaszczepiony na korona wirusa w miejskiej... więcej

Znaleziska podczas prac budowlanych

Podczas budowy nowego pasażu odnaleziono niezwykłe przedmioty

M.Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Co się stanie z zabytkowymi eksponatami odkrytymi na budowie pasażu między ulicami Ogrodową i... więcej

Rewitalizacja łódzkich ulic

Łódź rewitalizuje. Ulica Próchnika i Rewolucji 1905 z zielenią i nową nawierzchnią. Wracają prace na ulicę Zachodnią

Tomasz Walczak / UMŁ

Zakończyła się rewitalizacja ulicy Próchnika, na odcinku od ulicy Zachodniej do ulicy Piotrkowskiej... więcej

Remonty placówek edukacyjnych

Łódź buduje. W których łódzkich szkołach zakończą się w tym roku generalne remonty?

M. Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Nowoczesne pracownie, odnowione sale warsztatowe i udogodnienia dla uczniów z niepełnosprawnościami.... więcej

 -  fot. arch. UMŁ

Transport na szczepienia przeciw COVID-19 - informacja dla pacjenta

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej

Infolinia Urzędu Miasta Łodzi ws. szczepień przeciw COVID-19 oraz transportu mieszkańców Łodzi... więcej

Kontakt