Zgodnie z planem

W 9. kolejce rozgrywek grupy C I ligi piłkarzy ręcznych Anilana wygrała 35:29 z zamykającym tabelę SMS ZPRP Płock. Dla łodzian było to piąte zwycięstwo w bieżącym sezonie.

Ekipa z ulicy Sobolowej trochę zlekceważyła przeciwnika i do przerwy miała sporo problemów z outsiderem. Goście od początku przejęli inicjatywę i przez 27. minut nie pozwalali gospodarzom wyjść na prowadzenie. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Anilany, która na przerwę schodziła z jednopunktową zaliczką (14:13). Po zmianie stron łodzianie zaczęli grać skuteczniej i powoli powiększali przewagę. Ostatecznie zwyciężyli 35:29.

Po rozegraniu ośmiu spotkań Anilana ma 16 pkt. i w tabeli zajmuje trzecie miejsce. Do prowadzącego KPR Legionowo łodzianie tracą osiem oczek, a do drugiego w klasyfikacji MKS Wieluń - dwa. Kolejnym rywalem Anilany będzie AZS UW Warszawa. Spotkanie w stolicy ma być rozegrane 5 grudnia (godz. 20).

Anilana - SMS ZPRP Płock 35:29 (14:13). Bramki dla Anilany: Tomasz Wawrzyniak 6, Szymon Krajewski 5, Antoni Doniecki 5, Damian Wawrzyniak 5, Kamil Katusza 4, Marcel Kamiński 3, Jakub Winiarski 2, Dawid trzeciak 2, Daniel Strzebiecki 2, Michał Wypych 1.