Łódzcy bibliotekarze będą szkolić się za granicą

1 grudnia Biblioteka Miejska w Łodzi rozpoczyna realizację projektu "Nowocześni i mobilni - bibliotekarze XXI wieku". Projekt zakłada wzrost kompetencji łódzkich bibliotekarzy poprzez wyjazdy typu job shadowing oraz szkolenia i kursy w kilkunastu krajach Europy.

Biblioteka Miejska w Łodzi rozpoczyna realizację projektu "Nowocześni i mobilni - bibliotekarze XXI wieku" -  fot. licencja CC0
Pracownicy BMwŁ, którzy wezmą udział w projekcie będą mogli nie tylko poznać metodykę pracy w różnych europejskich środowiskach i podnieść swoje kwalifikacje branżowe, ale także podszkolić umiejętności językowe , fot. licencja CC0

To kolejny sukces w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych. Biblioteka Miejska w Łodzi pozyskała środki na realizację projektu "Nowocześni i mobilni - bibliotekarze XXI wieku" z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), całkowity budżet projektu to 85 014 EURO.

- 1 grudnia 2020 roku rozpoczynamy projekt "Nowocześni i mobilni - bibliotekarze XXI wieku", jego realizacja potrwa do listopada 2022 roku - mówi Joanna Strzelec z Biblioteki Miejskiej w Łodzi, koordynująca projekt. - W trakcie dwóch lat trwania projektu zorganizujemy 44 mobilności do różnych krajów Europy. Nasi pracownicy będą mogli poznać specyfikę pracy w bibliotekach m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Holandii, Norwegii, Szwecji, Słowacji czy Czechach.

Powołujemy zespół projektowy i rozpoczynamy prace przygotowawcze do mobilności,  pierwsze wyjazdy bibliotekarzy planowane są na wiosnę 2021. Mobilności pozwolą bibliotekarzom zapoznać się z doświadczeniami i rozwiązaniami innych bibliotek, które po powrocie będą mogli wykorzystać w swoich placówkach.

- Mamy nadzieję, że wyjazdy będą dla pracowników Biblioteki Miejskiej w Łodzi inspiracją i motywacją do rozwijania swoich umiejętności - dodaje Joanna Strzelec. - Dzięki wyjazdom dowiedzą się o korzyściach płynących z kreatywnych, nowatorskich i nieszablonowych rozwiązań stosowanych w innych krajach. Zależy nam na reformie i modernizacji nie tylko wizualnej, ale przede wszystkim na przemodelowaniu sposobu myślenia i postrzegania pracy przez naszą kadrę.

Pracownicy BMwŁ, którzy wezmą udział w projekcie będą mogli nie tylko poznać metodykę pracy w różnych europejskich środowiskach i podnieść swoje kwalifikacje branżowe, ale także podszkolić umiejętności językowe.

Wśród tematów szkoleń pojawią się: zarządzanie projektem dla osób wdrażających projekty na poziomie instytucji jak i na poziomie prowadzenia ich przez filie; rozwój kompetencji zawodowych czy wzmacnianie kompetencji komunikacyjnych.

Polecane aktualności

Pierwszy zaszczepiony - Pan Kazimierz, rocznik 1935

Ruszyły szczepienia seniorów na covid. Miasto uruchamia przewozy dla seniorów

Jolanta Baranowska / UMŁ

Pan Kazimierz, rocznik 1935 - jako pierwszy został zaszczepiony na korona wirusa w miejskiej... więcej

Znaleziska podczas prac budowlanych

Podczas budowy nowego pasażu odnaleziono niezwykłe przedmioty

M.Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Co się stanie z zabytkowymi eksponatami odkrytymi na budowie pasażu między ulicami Ogrodową i... więcej

Rewitalizacja łódzkich ulic

Łódź rewitalizuje. Ulica Próchnika i Rewolucji 1905 z zielenią i nową nawierzchnią. Wracają prace na ulicę Zachodnią

Tomasz Walczak / UMŁ

Zakończyła się rewitalizacja ulicy Próchnika, na odcinku od ulicy Zachodniej do ulicy Piotrkowskiej... więcej

Remonty placówek edukacyjnych

Łódź buduje. W których łódzkich szkołach zakończą się w tym roku generalne remonty?

M. Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Nowoczesne pracownie, odnowione sale warsztatowe i udogodnienia dla uczniów z niepełnosprawnościami.... więcej

 -  fot. arch. UMŁ

Transport na szczepienia przeciw COVID-19 - informacja dla pacjenta

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej

Infolinia Urzędu Miasta Łodzi ws. szczepień przeciw COVID-19 oraz transportu mieszkańców Łodzi... więcej

Kontakt