Łódzcy bibliotekarze będą szkolić się za granicą

1 grudnia Biblioteka Miejska w Łodzi rozpoczyna realizację projektu "Nowocześni i mobilni - bibliotekarze XXI wieku". Projekt zakłada wzrost kompetencji łódzkich bibliotekarzy poprzez wyjazdy typu job shadowing oraz szkolenia i kursy w kilkunastu krajach Europy.

Biblioteka Miejska w Łodzi rozpoczyna realizację projektu "Nowocześni i mobilni - bibliotekarze XXI wieku" -  fot. licencja CC0
Pracownicy BMwŁ, którzy wezmą udział w projekcie będą mogli nie tylko poznać metodykę pracy w różnych europejskich środowiskach i podnieść swoje kwalifikacje branżowe, ale także podszkolić umiejętności językowe , fot. licencja CC0

To kolejny sukces w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych. Biblioteka Miejska w Łodzi pozyskała środki na realizację projektu "Nowocześni i mobilni - bibliotekarze XXI wieku" z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), całkowity budżet projektu to 85 014 EURO.

- 1 grudnia 2020 roku rozpoczynamy projekt "Nowocześni i mobilni - bibliotekarze XXI wieku", jego realizacja potrwa do listopada 2022 roku - mówi Joanna Strzelec z Biblioteki Miejskiej w Łodzi, koordynująca projekt. - W trakcie dwóch lat trwania projektu zorganizujemy 44 mobilności do różnych krajów Europy. Nasi pracownicy będą mogli poznać specyfikę pracy w bibliotekach m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Holandii, Norwegii, Szwecji, Słowacji czy Czechach.

Powołujemy zespół projektowy i rozpoczynamy prace przygotowawcze do mobilności,  pierwsze wyjazdy bibliotekarzy planowane są na wiosnę 2021. Mobilności pozwolą bibliotekarzom zapoznać się z doświadczeniami i rozwiązaniami innych bibliotek, które po powrocie będą mogli wykorzystać w swoich placówkach.

- Mamy nadzieję, że wyjazdy będą dla pracowników Biblioteki Miejskiej w Łodzi inspiracją i motywacją do rozwijania swoich umiejętności - dodaje Joanna Strzelec. - Dzięki wyjazdom dowiedzą się o korzyściach płynących z kreatywnych, nowatorskich i nieszablonowych rozwiązań stosowanych w innych krajach. Zależy nam na reformie i modernizacji nie tylko wizualnej, ale przede wszystkim na przemodelowaniu sposobu myślenia i postrzegania pracy przez naszą kadrę.

Pracownicy BMwŁ, którzy wezmą udział w projekcie będą mogli nie tylko poznać metodykę pracy w różnych europejskich środowiskach i podnieść swoje kwalifikacje branżowe, ale także podszkolić umiejętności językowe.

Wśród tematów szkoleń pojawią się: zarządzanie projektem dla osób wdrażających projekty na poziomie instytucji jak i na poziomie prowadzenia ich przez filie; rozwój kompetencji zawodowych czy wzmacnianie kompetencji komunikacyjnych.

Polecane aktualności

Zielona 6

Restauracje i biuro podróży powstaną w kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Restauracja łódzkich Żydów w ponad stuletniej kamienicy, w której prawdopodobnie mógł być kiedyś... więcej

Łódź buduje

Łódź buduje mieszkania komunalne

Grzegorz Gawlik / UMŁ

W tym roku miasto razem z Widzewskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego będzie budować ponad 150... więcej

Łódź walczy ze smogiem

Łódź walczy ze smogiem, rusza nabór do kolejnej edycji wymiany pieców.

Marcin Masłowski / UMŁ

15 stycznia rozpoczyna się nabór na kolejną edycję wymiany pieców na bardziej ekologiczne. Program... więcej

Łódź Buduje. Ulica Przybyszewskiego do przebudowy

Jacek Słodziński / BPiNM

Ulica Przybyszewskiego do wymiany: nowa jezdnia, nowe tory, nowe skrzyżowania, nowe wiadukty więcej

Projekt uchwały śmieciowej

Nowa uchwała śmieciowa

Monika Pawlak / UMŁ

Obecny projekt uchwały jest wzorowany na zgierskim, do którego RIO nie miała zastrzeżeń, a zacznie... więcej

Kontakt