Kolejna inwestycja w centrum – nowe oblicze ulicy Ogrodowej

Łódzki deweloper odbudowuje narożnik ul. Ogrodowej z Nowomiejską. W ścisłym centrum Łodzi powstaną mieszkania i lokale użytkowe.

Manu Park (wizualizacja)
W Manu Park znajdą się 142 lokale mieszkalne oraz 10 lokali usługowych (wizualizacja)

- Ulica Ogrodowa to wyjątkowe miejsce w Łodzi. Właśnie tutaj, jak nigdzie indziej, widać, jaką rolę odgrywa prywatny kapitał w procesie rewitalizacji. Dzisiaj możemy cieszyć się z kolejnej inwestycji, w dodatku całkowicie łódzkiej. Nasz łódzki deweloper, firma Real Development/MRT Philosophy rozpoczął budowę Manu Park i w ten sposób odzyskamy trzeci już narożnik ul. Ogrodowej – mówi Adam Pustelnik, wiceprezydent Miasta Łodzi.

Manu Park przy ul. Ogrodowej 4, to najnowsza inwestycja w łódzkim Śródmieściu, realizowana przez Real Development Group/MRT Philosophy. Rozpoczęły się tam już zaawansowane prace budowlane. Łódzki deweloper w niezwykle istotny sposób wpisze się w wielkomiejską zabudowę łódzkiego centrum – odbuduje brakujący narożnik przy skrzyżowaniu ul. Ogrodowej i Nowomiejskiej.

- Sąsiedztwo mamy znakomite, od ulicy Piotrkowskiej zaczynając, poprzez Manufakturę, a na Ogrodowej Office kończąc - mówi Urszula Aleksandrowicz, prezes MRT Philosophy. - Manu Park, to inwestycja o charakterze wielorodzinnym, w którym zaprojektowano 142 lokale mieszkalne o zróżnicowanej powierzchni i funkcjonalności a także 10 lokali usługowych zlokalizowanych w parterze i na I piętrze budynku - opowiada Urszula Aleksandrowicz.

- Skala inwestycji realizowanych przy ul. Ogrodowej sprawiła, że wszystko od skrzyżowania z ul. Nowomiejską jest nowe albo odnowione. Manufaktura i andel’s Hotel, hotel Puro i biurowiec Ogrodowa Office, nawet sklep Biedronki w pięknie odrestaurowanym pofabrycznym budynku – mówi wiceprezydent Pustelnik.

Poza prywatnymi inwestycjami, wzdłuż ulicy Ogrodowej realizowany jest też szereg miejskich projektów w ramach rewitalizacji. Od tego roku można podziwiać już odrestaurowany pałac Poznańskich, obecnie siedzibę Muzeum Miasta. W planach są jeszcze:

  • przebudowa ul. Ogrodowej z Północną,
  • rewaloryzacja parku Staromiejskiego,
  • modernizacja placu Wolności i rynku Starego Miasta.

Projekty te dopełnią gruntowną odnowę ulicy Ogrodowej i tej części ścisłego centrum Łodzi.

- Inwestycja jest odpowiedzią na potrzeby zarówno mieszkaniowe, biznesowe oraz lifestylowe. O atrakcyjności Manu Park stanowi również wyjątkowy widok z ogólnodostępnych i prywatnych tarasów na Park Staromiejski oraz Pałac Izraela Poznańskiego. Wysoki parter, stanowi charakterystykę wielkomiejskiej zabudowy, zaś zaprojektowanie budynku w kształcie litery „L”, harmonijnie wpisuje się w istniejącą tkankę architektoniczną miasta i naturalnie uzupełnia brakującą pierzeję ulic Ogrodowej oraz Nowomiejskiej. Prosta forma budynku wraz z podcieniami oraz stonowana kolorystyka, nadaje Manu Park elegancji a to gwarantuje jej pozycję symbolu i wizytówki miasta w tej części Łodzi - podkreśla Urszula Aleksandrowicz.

Manu Park będzie gotowy w drugim kwartale 2022 roku.

Polecane aktualności

Miejska poradnia przy ul. Snycerskiej po remoncie -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Miejska poradnia przy ul. Snycerskiej po modernizacji

Jolanta Baranowska / BRP

Wyglądała jak relikt przeszłości. Kompletnie zmieniła oblicze. Miejska poradnia przy ul. Snycerskiej... więcej

Łatanie ubytków w jezdni -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Zgłoś dziurę – załatamy ją

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Przyjęliśmy prawie 200 zgłoszeń od mieszkańców, uzupełniając naszą listę ubytków do załatania.... więcej

Raport Polska pod mikroskopem -  mat. prasowe

Łódź na 1 miejscu w rankingu czystości

informacja prasowa

Zespół badawczo-analityczny PSG Polska we współpracy z Centrum Badań Mikrobiologicznych i... więcej

Wizualizacja ulicy Wschodniej 45

Łódź rewitalizuje. Na ul. Wschodniej powstają komfortowe mieszkania, pracownie i zielone podwórko

M.Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Wystartowały intensywne prace w kolejnej łódzkiej kamienicy. Przy ul. Wschodniej 45 powstaje... więcej

Festiwal Reportażu Młodego Pokolenia

Nowe, nietypowe wydarzenie na kulturalnej mapie Łodzi - Festiwal Młodego Reportażu

Daria Głowacka / ŁCW

W Polsce, reportaż to jeden z najbardziej popularnych gatunków literackich – książki Mariusza... więcej

Kontakt