Wyremontowana Gajcego i ostatni etap prac na Taborowej

Zakończyliśmy remont Gajcego między przejazdami kolejowymi. Na mieszkańców czeka nowa jezdnia, chodniki i miejsca parkingowe.

Po przebudowie ul. Rokicińskiej nie słabną prace na Andrzejowie. Ulica Gajcego i Taborowa to kolejne główne drogi na tym osiedlu, które są właśnie w przebudowie. Remont ul. Gajcego właśnie został zakończony. Od dziś mieszkańcy mogą ponownie dojeżdżać do osiedla – teraz równą i prostą drogą. Od dziś również na swoją trasę po ul. Gajcego wróciły autobusy linii 90B.

W ramach prac które przeprowadziliśmy na ul. Gajcego wymieniliśmy konstrukcję drogi, ułożona została nowa warstwa asfaltu, oraz wykonano nowe chodniki. Ponadto uporządkowaliśmy teren i powstało kilka miejsc parkingowych przy punktach usługowych, oraz zieleniec, zamiast zniszczonego pobocza – wyjaśnia Marcin Woźniak, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.

To jednak nie wszystko co realizujemy na Andrzejowie. Prace trwają również na ul. Taborowej pomiędzy Gajcego, a Szancera. Tutaj rozpoczęliśmy ostatni etap prac. Pojawiła się w ostatnich dniach nowa nawierzchnia drogi i pracujemy przy budowie chodników, który do tej pory nie było na tej ulicy.  Nowa ul. Taborowa będzie miała nową asfaltową drogę z krawężnikami, aby zabezpieczyć obrzeża przed degradacją, oraz chodnik po stronie zabudowań na całej długości remontowanego odcinka. Przebudowane zostaną również wjazdy do posesji.

Remont ul. Gajcego prowadzony przez Zarząd Dróg i Transportu realizowany był pomiędzy przejazdami kolejowymi na odcinku od Rokicińskiej do Taborowej. Prace rozpoczęły się 26 października i zakończyły 30 listopada. Natomiast prace
na ul. Taborowej zakończą się na przełomie roku.

Polecane aktualności

Pamięć o Radogoszczu

Andrzej Janecki / BAM

W 76. rocznicę zbrodni popełnionej przez Niemców na więźniach przed sarkofagiem pomordowanych... więcej

Baner - baza zasobów miejskich instytucji kultury

W Łodzi powstaje multimedialna baza zasobów miejskich instytucji kultury

Sławomir Macias / UMŁ

W odpowiedzi na trudną sytuację kultury po 2020 roku w Łodzi powstaje Baza Zasobów Wspólnych... więcej

 -  Grafika informacyjna. W tle ręka z kredą piszą na tablicy. Na pierwszym planie dwa okręgi wypełnione tekstem. W większym żółtym informacja: Nabór wniosków do 29 stycznia 2021. W mniejszym pomarańczowym okręgu tekst: Do zdobycia dotacje od 7 do 25 tysięcy złotych

Dotacje dla Łodzi akademickiej!

Zapraszamy do udziału w konkursie dla środowiska akademickiego na wsparcie realizacji zadań... więcej

Konferencja prasowa w sprawie szczepień

W Łodzi rozpoczęły się szczepiania pensjonariuszy DPS

Jolanta Baranowska / UMŁ

Dziś, we wtorek 19 stycznia rozpoczęły się szczepienia pensjonariuszy łódzkich domów pomocy... więcej

Przekroczenie poziomu alarmowego stężenia w powietrzu pyłu PM10 na części obszaru Łodzi

Informacja o przekroczeniu poziomu alarmowego i ryzyku dalszych przekroczeń dla pyłu PM10 na części... więcej

Kontakt