Zwycięstwa siatkarek

Łódzkie siatkarki wygrały swoje mecze w 11. kolejce Tauron Ligi. W Łodzi w meczu bez historii ŁKS Commercecon pokonał 3:0 Eneę PTPS Piła. Więcej emocji było w spotkaniu #VolleyWrocław - Grot Budowlani, w którym przyjezdne triumfowały po pięciu setach.

Przyjezdne wygrały pierwszą partię 25:21, ale w dwóch kolejnych musiały uznać wyższość wrocławskiej ekipy. Na zwycięską ścieżkę ekipa Grot Budowlani wróciła w czwartym secie. Zwycięstwo 25:22 pozwoliło wyrównać stan rywalizacji i doprowadziło do tie-breaka. Decydującą partię podopieczne Błażeja Krzyształowicza wygrały do 12 i dopisały do swojego dorobku kolejne dwa punkty.

#VolleyWrocław – Grot Budowlani 2:3 (21:25, 25:22, 25:23, 22:25, 12:15). Grot Budowlani: Monika Fedusio, Małgorzata Lisiak, Paulina Damaske, Veronica Jones-Perry, Kornelia Moskwa, Julia Nowicka, Maria Stenzel (libero) oraz Justyna Kędziora, Ewelina Tobiasz, Oliwia Michalak, Anna Lewandowska. MVP: Veronica Jones-Perry.

O trzy oczka wzbogaciły się natomiast siatkarki ŁKS Commercecon, które bez problemów uporały się z outsiderem rozgrywek. Zespół z Piły w żadnym secie nie zdołał podjąć wyrównanej walki i po trzech krótkich partiach zszedł z boiska pokonany.

ŁKS Commercecon – Enea PTPS Piła 3:0 (25:14, 25:14, 25:16). ŁKS Commercecon: Anna Kalandadze, Klaudia Alagierska, Katarzyna Zaroślińska-Król, Aleksandra Wójcik, Nadja Ninkovic, Aleksandra Pasznik, Magdalena Saad (libero) oraz Katarina Osadczuk, Joanna Pacak, Katarina Lazovic. MVP: Anna Kalandadze.

Liderem Tauron Ligi po 11. kolejkach jest Developres SkyRes Rzeszów (32 pkt.), który wyprzedza Grota Budowlani (22 pkt.), Radomkę Radom (21 pkt. w dziewięciu meczach) i ŁKS Commercecon (19 pkt. w dziesięciu meczach). W czwartek 3 grudnia Grot Budowlani zagra w Łodzi z Energą MKS Kalisz (godz. 17), a ŁKS Commercecon na wyjeździe zmierzy się z Radomką (godz. 17.30).

 

 

Polecane aktualności

Ulica Wyścigowa -  fot. Archiwum UMŁ

Łódź buduje. Ulice gruntowe będą asfaltowe. W 2021 roku utwardzimy kolejne łódzkie ulice

Tomasz Walczak / UMŁ

Lista dróg gruntowych oczekujących na utwardzenie sukcesywnie się skraca. W tym roku planowana jest... więcej

W EC1 powstaje Ulica Żywiołów - to zaproszenie do zabawy, która rozwija i uczy!

EC1

Czy w Łodzi da się biec po orbicie? Gdzie pojawi się ogniowe tornado? Czy w sąsiedztwie centrum... więcej

Dominik Krzyżanowski, Tomasz Kacprzak, Leszek Kowalski

Rekordowa sprzedaż surowców wtórnych w 2020 roku

informacja prasowa: MPO Łódź

Ponad 12 tys. ton surowców trafiło do recyclingu w 2020 r. To dwukrotnie więcej niż w rok wcześniej.... więcej

Szczepienia przeciw COVID-19 w Łodzi

Zaszczep się w Bionanoparku

informacja: Bionanoparku

Komfortowe warunki, dogodne godziny szczepień i zagwarantowane bezpieczeństwo – Bionanopark ma... więcej

Wjazd w ul. Gdańską (wizualizacja)

Łódź rewitalizuje. Mieszkania, biura i hostel przy Manufakturze

Aleksandra Hac / UMŁ

Przed nami finał rewitalizacji ul. Ogrodowej, czyli remont trzech charakterystycznych, ceglanych... więcej

Kontakt