Autobus dla potrzebujących wyruszy na ulice Łodzi

We wtorek 1 grudnia o godz. 21:00 sprzed Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Nowe Sady 17 w Łodzi rusza autobus dla bezdomnych i potrzebujących. Przez całą zimę, do 15 marca, potrzebujący będą mogli w nim zjeść ciepły posiłek.

We wtorek 1 grudnia o godz. 21:00 sprzed Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Nowe Sady 17 w Łodzi rusza autobus dla bezdomnych i potrzebujących.

To kolejna edycja programu autobus dla bezdomnych i potrzebujących. Projekt realizowany jest od 1 grudnia do 15 marca. W miejsca, gdzie gromadzą się osoby bezdomne kursuje autobus, w którym potrzebujący pomocy mogą: ogrzać się, zjeść gorący posiłek, wypić herbatę/kawę, otrzymać pieczywo.

Pojazd będzie ruszał o godz. 21:00 spod Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Nowe Sady 17, przez Dworzec Łódź - Kaliska (przy al. Unii Lubelskiej), Dworzec Łódź – Żabieniec (parking w pobliżu budynku dworca), Stary Rynek przy ul. Podrzecznej, następnie Plac Barlickiego przy ul. Małej.

Autobus będzie ruszał godzinę wcześniej niż w latach poprzednich. Zakończenie kursu uzależnione będzie od liczby osób korzystających z autobusu.

Autobus wyjeżdża z gorącym posiłkiem, np. zupą. Osoby potrzebujące będą mogły też napić się gorącej herbaty czy wziąć chleb.

Autobus obsługiwać będą: pracownik łódzkiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta oraz 3 wolontariuszy - mieszkańców schroniska, którzy w tym roku
- z uwagi na obowiązujące obostrzenia sanitarne - będą zabezpieczeni w środki ochrony osobistej (maseczki, gogle, przyłbice, rękawiczki, fartuchy, kombinezony, oraz środki odkażające do powierzchni).

Planowana trasa autobusu nie jest przypadkowa. Została wyznaczona w oparciu o miejsca gromadzenia się osób bezdomnych (m. in. dworców kolejowych i autobusowych, rynków i ich okolic). Każdego dnia z pomocy korzysta ok. 150 osób.

Do 31.12.2021 r. miasto zleciło realizowanie programu Towarzystwu Pomocy im. św. Brata Alberta.

 

Dotacja w 2020 r. wynosi 59 tys. zł.

Polecane aktualności

Pamięć o Radogoszczu

Andrzej Janecki / BAM

W 76. rocznicę zbrodni popełnionej przez Niemców na więźniach przed sarkofagiem pomordowanych... więcej

Baner - baza zasobów miejskich instytucji kultury

W Łodzi powstaje multimedialna baza zasobów miejskich instytucji kultury

Sławomir Macias / UMŁ

W odpowiedzi na trudną sytuację kultury po 2020 roku w Łodzi powstaje Baza Zasobów Wspólnych... więcej

 -  Grafika informacyjna. W tle ręka z kredą piszą na tablicy. Na pierwszym planie dwa okręgi wypełnione tekstem. W większym żółtym informacja: Nabór wniosków do 29 stycznia 2021. W mniejszym pomarańczowym okręgu tekst: Do zdobycia dotacje od 7 do 25 tysięcy złotych

Dotacje dla Łodzi akademickiej!

Zapraszamy do udziału w konkursie dla środowiska akademickiego na wsparcie realizacji zadań... więcej

Konferencja prasowa w sprawie szczepień

W Łodzi rozpoczęły się szczepiania pensjonariuszy DPS

Jolanta Baranowska / UMŁ

Dziś, we wtorek 19 stycznia rozpoczęły się szczepienia pensjonariuszy łódzkich domów pomocy... więcej

Przekroczenie poziomu alarmowego stężenia w powietrzu pyłu PM10 na części obszaru Łodzi

Informacja o przekroczeniu poziomu alarmowego i ryzyku dalszych przekroczeń dla pyłu PM10 na części... więcej

Kontakt