Są młodzi i studiują w Łodzi. Będą twarzami Łodzi Akademickiej i łódzkich uczelni.

Znamy już wyniki naboru do I edycji Programu Ambasadorskiego – Studiuję w Łodzi. Do konkursu na Ambasadora uczelni mogli aplikować studenci łódzkich uczelni publicznych począwszy od II roku studiów dziennych pierwszego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich.

Inicjatywa była adresowana do osób aktywnie działających w środowisku mediów społecznościowych, biorących czynny udział w życiu uczelni, pragnących aktywnie promować swoją uczelnię wśród studentów i osób zainteresowanych podjęciem studiów w Łodzi.

Twarzami łódzkich uczelni w I edycji Programu Ambasadorskiego zostali:

  • Marlena Kudłacz – Uniwersytet Łódzki
  • Julia Strójwąs – Politechnika Łódzka
  • Bartłomiej Adam Dargiewicz – Szkoła Filmowa w Łodzi
  • Marta Pełszyk – Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
  • Barbara Grabarczyk – Uniwersytet Medyczny w Łodzi
  • Juliusz Żak – Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Wyboru Ambasadorów dokonała Komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli Urzędu Miasta Łodzi oraz jednostek odpowiedzialnych za promocję poszczególnych uczelni.

Począwszy od końca listopada br. Ambasadorzy za pośrednictwem różnych mediów (Facebook, Instagram, LinkedIn, Tik-Tok) będą  prezentować życie swoich uczelni, dostarczając obecnym i potencjalnym studentom bieżących informacji na temat studiowania na swojej uczelni, wydarzeń, ciekawostek i życia studenckiego w czasach pandemii, będą także współpracować z programem Młodzi w Łodzi oraz macierzystymi uczelniami w zakresie promocji działań dla studentów.

SYLWETKI AMBASADORÓW:

Marta Pełszyk – Ambasador Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – studentka na kierunku Animacja, I roku studiów magisterskich ASP w Łodzi

„Nazywam się Marta Pełszyk. Zgłosiłam się do programu Ambasadorskiego, bo całe moje życie obraca się wokół łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych i twórczości w każdej możliwej formie! Pasjonuję się animacją, fotografią, muzyką i kuglarstwem. Mam też własny kanał na platformie Youtube. Wciąż szukam tego, kim chcę być i chętnie podzielę się z innymi wrażeniami z tej podróży!”

LinkedInFacebookInstagram

Julia Strójwąs – Ambasador Politechniki Łódzkiej – studentka III roku na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ

„Zgłosiłam się do programu, ponieważ uznałam to za bardzo ciekawą inicjatywę i super przygodą. Politechnika Łódzka jest moją uczelnią, to w niej spędzam przez ostatnie lata najwięcej czasu i dlatego chcę godnie ją reprezentować.

Poza nauką interesuję się pływaniem oraz motoryzacją.”

LinkedInFacebookInstagram

Bartek Dargiewicz – Ambasador Szkoły Filmowej w Łodzi – student III roku na kierunku aktorskim w Szkole Filmowej w Łodzi

„Nazywam się Bartłomiej Dargiewicz i wciąż próbuję znaleźć odpowiedź na kolokwialne pytanie: o co chodzi w Łodzi? Dzięki Młodzi w Łodzi zakładam, że zrozumiem o co chodzi. Jeśli nie, nie przestanę szukać i starać się dla Szkoły Filmowej, której środowisko dało mi wiele możliwości rozwoju. Chcę wykorzystać tę wiedzę, by promować Szkołę Filmową i pokazać jej inne oblicza.” FacebookInstagramTik-Tok

Marlena Kudłacz – Ambasador Uniwersytetu Łódzkiego – studentka III roku na kierunku Biotechnologia na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŁ

„Zdecydowałam się wziąć udział w tym programie, ponieważ wiem jak to jest zaczynać studia, wchodzić w rzekę pytań i na większość nie znać odpowiedzi. Mimo wszystko studia to najlepszy czas w moim życiu, chciałabym pokazać to też innym, jak mogą korzystać z możliwości, które daje nam uczelnia, miasto, aby później studenci nie obudzili się na ostatnim roku i nie powiedzieli sobie, że ,,mogłem/am zrobić więcej” lub ,,nie wykorzystałem/am 100% swojego czasu”. Bycie Ambasadorką to odpowiedzialność, ale też super satysfakcja, że mogę coś zmienić i przede wszystkim pomóc.”

FacebookInstagram

Barbara Grabarczyk – Ambasador Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – studentka IV roku na kierunku Fizjoterapia na Wydziale Nauk o Zdrowiu UMED

„Na co dzień działam prowadząc social media Samorządu Studentów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Zgłosiłam się do programu na Ambasadora, ponieważ chciałabym pokazać studentom, przyszłym i obecnym, naszą uczelnie z bardziej „ludzkiej” strony. Uważam, że UMED jest bardzo prostudencką uczelnią, lecz nie wszyscy to widzą i nie wszyscy chcą to zauważyć. Mam nadzieję, że uda mi się to zmienić.”

FacebookInstagram

Juliusz Żak – Ambasador Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – student II roku na kierunku lekarskim

„Całe życie kieruję się zasadą mówiącą, aby każdego dnia zmieniać siebie i swoje otoczenie na lepsze. Właśnie z tego powodu postanowiłem zostać ambasadorem swojej uczelni, z którą mam przyjemność współpracować już od czasów liceum. Uniwersytet Medyczny w Łodzi jest idealnym przykładem środowiska, które tętni życiem i dynamicznie się rozwija. Zamierzam zrobić co w mojej mocy, by nawet w tych trudnych czasach, pokazać jak wygląda nasze życie na UMEDzie.”

FacebookInstagram

Polecane aktualności

Zielona 6

Restauracje i biuro podróży powstaną w kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Restauracja łódzkich Żydów w ponad stuletniej kamienicy, w której prawdopodobnie mógł być kiedyś... więcej

Łódź buduje

Łódź buduje mieszkania komunalne

Grzegorz Gawlik / UMŁ

W tym roku miasto razem z Widzewskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego będzie budować ponad 150... więcej

Łódź walczy ze smogiem

Łódź walczy ze smogiem, rusza nabór do kolejnej edycji wymiany pieców.

Marcin Masłowski / UMŁ

15 stycznia rozpoczyna się nabór na kolejną edycję wymiany pieców na bardziej ekologiczne. Program... więcej

Łódź Buduje. Ulica Przybyszewskiego do przebudowy

Jacek Słodziński / BPiNM

Ulica Przybyszewskiego do wymiany: nowa jezdnia, nowe tory, nowe skrzyżowania, nowe wiadukty więcej

Projekt uchwały śmieciowej

Nowa uchwała śmieciowa

Monika Pawlak / UMŁ

Obecny projekt uchwały jest wzorowany na zgierskim, do którego RIO nie miała zastrzeżeń, a zacznie... więcej

Kontakt