Światowy Dzień Małpy w łódzkim ZOO!

Małpy też świętują! 14 grudnia przypada Światowy Dzień Małpy i z tej okazji łódzkie zoo chce zwrócić uwagę na ten gatunek zwierząt. Podopieczni ogrodu zoologicznego w Łodzi mogą liczyć na specjalne przysmaki, a na Facebookowym profilu ZOO Łódź przez cały najbliższy tydzień będą pojawiać się posty poświęcone małpom.

Łódzki Ogród Zoologiczny włącza się w obchody Światowego Dnia Małpy. – Nasze myślenie o małpach jest bardzo stereotypowe. Tymczasem, to niezwykle zróżnicowana grupa zwierząt, w której można wyróżnić ponad 200 różnych gatunków. Rozpiętość wzrostu, wagi i wyglądu jest olbrzymia. To, co łączy wszystkie gatunki małp, to duży rozwój mózgu, pięciopalczaste kończyny, paznokcie czy przeciwstawny kciuk. Ciekawostką jest to, że małpy, podobnie jak ludzie, przeżywają menstruację. Podobnie jak kobiety mają trudne dni – opowiada dr Magdalena Janiszewska, kierownik działu edukacji w łódzkim zoo.

 

W łódzkim zoo można zobaczyć różne gatunki małp, zarówno wąskonose, jak i szerokonose. – W naszym pawilonie przeznaczonym dla małp możemy spotkać między innymi dwie grupy rodzinne makaków wanderu. W jednej z tych grup znajduje się tak zwana „babcia”, czyli 30-letnia samica Rani. To duży sukces ogrodu, ponieważ w naturze makaki wanderu żyją mniej więcej 20 lat. W niewoli mogą żyć dłużej i nasza Rani jest tego dowodem. Świetnie z nami współpracuje. Nie ma problemów z przyjmowaniem leków, które w jej wieku są niezbędne. Czuje się u nas dobrze – mówi Natalia Albińska, trener zwierząt

 

Z okazji Światowego Dnia Małpy podopieczni łódzkiego ogrodu mogą liczyć na specjalne przysmaki. – Na pewno pojawią się smakołyki pakowane w kartony, ponieważ małpy bardzo lubią takie zabawy. Taki karton mogą rozerwać i zajrzeć do środka – dodaje trenerka zwierząt.

 

W łódzkim ogrodzie zoologicznym Światowy Dzień Małpy będzie trwał aż tydzień. – Chcemy skupić się w tym tygodniu na tym konkretnym gatunku zwierząt. Każdego dnia na naszym profilu na Facebooku będziemy prezentować wybrane gatunki małp wraz z najważniejszymi informacjami i ciekawostkami – podkreśla Paulina Klimas-Stasiak, rzecznik prasowy łódzkiego zoo.  

 

Przypominamy też, że cały czas trwa akcja promocyjna. Do końca roku wszystkie dzieci wchodzą do zoo za złotówkę.

 

 

Polecane aktualności

Wizualizacja

Jeszcze w tym roku będzie można spacerować nowymi, zielonymi uliczkami w centrum Łodzi

Aleksandra Hac / UMŁ

Pod koniec roku przejdziemy nowym, zielonym pasażem z EC1 i podziemnego dworca do ul. Piotrkowskiej.... więcej

Kamienica przy ulicy Tuwima 52

Do zrewitalizowanej dziewiętnastowiecznej kamienicy przy ul. Tuwima wprowadzili się najemcy i lokatorzy

Małgorzata Loeffler / ZIM

Do zrewitalizowanej dziewiętnastowiecznej kamienicy przy ulicy Tuwima 52 wprowadzili się najemcy... więcej

Miejskie Centrum Medyczne im. Jonschera w Łodzi

Oddziały miejskiego szpitala do remontu

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Na oddziałach: neurologii, rehabilitacji, rehabilitacji neurologicznej oraz udarowym w szpitalu im.... więcej

Orientarium w Łodzi

Podwodny tunel w Orientarium

Paulina Klimas-Stasiak / ZOO

Podwodny tunel, w którym powstanie basen dla rekinów, oraz mniejsze zbiorniki dookoła zostały... więcej

Stary terminal na łódzkim lotnisku zyskał nowe życie

Młodzi piloci studiują w starym terminalu lotniska

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Stary terminal na łódzkim lotnisku zyskał nowe życie – wprowadza się do niego Bartolini Air,... więcej

Kontakt