Dzięki łodzianom zrealizujemy 11 projektów na popularnych kąpieliskach i innych obiektach MOSiR

Szmaragdowa riwiera w Arturówku, flamingi na Młynku, czy nowoczesna plaża na Stawach Stefańskiego – dzięki łodzianom zrealizujemy 11 projektów na popularnych kąpieliskach i innych obiektach MOSiR.

Młynek
Najwięcej projektów wygrał Młynek – spośród 11 mosirowych zadań

Najwięcej projektów wygrał Młynek – spośród 11 mosirowych zadań, 4 dotyczą lubianego przez łodzian miejsca przy ul. Śląskiej. Do tej pory od 2015 roku miejsce to zmieniło się nie do poznania. Najpierw zrealizowane zostały ścieżki piesze, rowerowe oraz ustawione zostały ławki i kosze na śmieci. W kolejnym roku dokończone zostały ścieżki, ale powstała także siłownia plenerowa oraz dodatkowe nasadzenia zieleni. W następnym roku powstało: boisko do siatkówki plażowej,
a dodatkowo latarnie solarne i ławki. W 2018 roku powstała nowa przystań oraz tor rowerowy, który zimą pełni funkcję górki saneczkowej. Na wodnej przystani zaparkowały canoe oraz rowery wodne, a sam obiekt MOSiR wyposażony został w sprzęt ratowniczy. Przystań na „Młynku” wybudowana została w technologii pasywnej tj. o minimalnym zapotrzebowaniu na energię cieplną – a to między innymi dzięki panelom fotowoltaicznym oraz rekuperacji (odzyskiwanie ciepła z systemu wentylacyjnego). Dzięki tym wszystkim projektom Młynek można uznać za jeden
z najnowocześniejszych obiektów MOSiR. Tegoroczny Budżet Obywatelski to dodatkowe atrakcje na wodnej przystani – a konkretnie będą to flamingi. Sam obiekt zyska dodatkowe boisko – tym razem do unihokeja. A do tego pojawią się leżaki dla odpoczywających łodzian a także stacje do segregowania śmieci i pergole. Łączna kwota projektów, które wygrały na Młynku to 700 tys. zł.

Największą liczbę głosów – 4190 otrzymała szmaragdowa riwiera w „Arturówku”. Będzie to zupełnie nowa plaża, wyraźnie wydzielona od reszty obiektu, a do tego zaaranżowane zostaną zielone tereny wokół.

- Chcieliśmy bardzo podziękować mieszkańcom Łodzi, najpierw za ich kreatywność podczas zgłaszania zadań do Budżetu Obywatelskiego, a dalej za tak liczne głosy wsparcia. Powiedzmy sobie szczerze, zmieniamy się dla Was, dzięki Waszemu zaangażowaniu. Planowane inwestycje na naszych obiektach jeszcze bardziej uatrakcyjnią ofertę sportową, rekreacyjną oraz społeczną – powiedział Łukasz Kucharski dyrektor MOSiR Łódź.

Dzięki głosom mieszkańców obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi zostaną wsparte kwotą ponad 2 mln złotych. Pozostałe projekty dotyczą: nasadzeń przyjaznym pszczołom na Stawach Stefańskiego i na Stawach Jana, ogólnodostępnych zajęć z unihokeja dla dzieci i młodzieży na obiekcie MOSIRu na Karpackiej, powstanie także psi park na Stawach Stefańskiego oraz „Wembley” na Małachowskiego.

Polecane aktualności

Kapsuła Czasu w Manufakturze

Na rynku Włókniarek Łódzkich stanęła „Kapsuła Czasu”

Małgorzata Antczak / UMŁ

26 lutego na terenie Manufaktury, a dokładniej na Rynku Włókniarek Łódzkich stanie “Kapsuła... więcej

Remont torowisk w Łodzi

Modernizujemy łódzkie torowiska. Zmiany w komunikacji miejskiej od 1 marca

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

W tym roku kolejne trasy łódzkich tramwajów zostaną odnowione. Do tej pory wyremontowaliśmy 55 km... więcej

Konferencja Prasowa

Łódź walczy ze smogiem. Półmetek składania wniosków o dotacje wymianę na pieców

Marcin Masłowski / UMŁ

W tegorocznym budżecie miasta na program przeznaczono 3 mln zł. Z dotacji w wysokości 7 tys. zł mogą... więcej

Prezydent Miasta Hanna Zdanowska na konferencji prasowej

Płać podatki w Łodzi i wygrywaj. Teraz opłaca się to jeszcze bardziej!

Kinga Rondio / UMŁ

Już od poniedziałku rozpoczynamy Loterię Podatkową dla Wszystkich Łodzian. 1 marca zarówno przez... więcej

Rewitalizacja na Pomorskiej

Łódź rewitalizuje. Zmieniamy ulicę Pomorską i kończymy inwestycję na ulicy Zachodniej

Tomasz Walczak / UMŁ

Rozpoczynają się kolejne prace rewitalizacyjne w centrum Łodzi. Tym razem poszerzenia doczeka się... więcej

Kontakt