BigBooster - wyjątkowy program dla młodych przedsiębiorców

Łódź bierze udział w międzynarodowym programie skierowanym do start-upów BigBooster. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zaprosił nas jego organizator, nasze miasto partnerskie Lyon.

BigBooster ma na celu wspierać technologiczne start-upy w rozwijaniu biznesu oraz umożliwić ekspansję na rynki zagraniczne. W pierwszej fazie projektu firmy z całego świata brały udział w serii sesji mentoringowych, które wspierały ich w opracowaniu strategii rozwoju. W ciągu ostatnich dwóch tygodni wszystkie miasta – partnerzy projektu zaprezentowali swój potencjał gospodarczy podczas prowadzonych przez siebie Webinarów. Każde miasto przedstawiło  ofertę inwestycyjną przekonywującą młodych adeptów biznesu do osobistego zapoznania się z potencjałem lokalnego ekosystemu innowacji podczas zaplanowanych na wiosnę 2021 wizyt studyjnych. Łódź na tym polu konkuruje z Lyonem, Bostonem, Barceloną, Manchesterem, Frankfurtem oraz Turynem.

W dniu 16 grudnia bieżącego roku, odbył się Webinar promocyjny Miasta Łodzi z udziałem pierwszego wiceprezydenta miasta, Adama Pustelnika. Wydarzenie poprowadził wicedyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej, Mateusz Sipa. W promocję Polski i Łodzi jako atrakcyjnego miejsca do życia i realizacji innowacyjnych projektów biznesowych włączyli się: Magda Kubicka z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Radzym Wójcik z Baker McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy, Karolina Korzeniewska reprezentująca firmę doradczą Antal, Paweł Rusinow oraz Bartosz Weryho z Pintech Quantum, Grzegorz Liśkiewicz z Politechniki Łódzkiej oraz Jasja van der Veen, łódzki przedsiębiorca i przedstawiciel Niderlandzko-Polskiej Izby Gospodarczej. Siedziby do przeprowadzenia spotkania użyczyło nam centrum co-workingowe Co\Walk Hub.

Wszystkim naszym Partnerom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas. Jesteśmy przekonani, że ten wyjątkowy projekt przyczyni się do rozwoju Łodzi i działających tu start-upów.

Polecane aktualności

36 bardzo dobrych projektów przygotowanych przez stowarzyszenia i fundacje, wsparliśmy finansowo w kolejnym konkursie grantowym

Sławomir Macias / Wydział Kultury

Są to festiwale, wydarzenia muzyczne, filmowe, działania edukacyjne i wiele innych. Część jest... więcej

12 firm - dużych graczy rynkowych będzie inwestować w Łodzi

BRP

Miasto intensywnie pracuje nad pozyskaniem kilkudziesięciu nowych inwestycji. Wkrótce w Łodzi... więcej

Rzeka Olechówka

Pracownicy ZWIK interweniowali z powodu zanieczyszczania ściekami rzeki Olechówki

Miłosz Wika / ZWiK

Mieszkańcy z okolic ulicy Transmisyjnej poinformowali o zmienionej barwie wody w rzece jak i... więcej

Konkurs dla start-upów - Konferencja

Konkurs dla start-upów – do wygrania 250.000 pln

Marcin Masłowski / UMŁ

W tym roku inicjatywę wspiera blisko 40 podmiotów, a wśród nich 5 największych łódzkich uczelni, a... więcej

Miejski podwórzec, awangardowe elewacje, zielone podwórka i pasaż Hilarego Majewskiego – metamorfoza ulicy Włókienniczej przyspiesza

M. Loeffler/ZIM, W. Markiewicz/UMŁ

Zdejmujemy zły urok z jednej z najbardziej zaniedbanych ulic w centrum i zmieniamy ją w wizytówkę... więcej

Kontakt