WinterChristmas World Tour

Nasze miasto partnerskie Stuttgart organizuje co roku w grudniu spotkanie świąteczne ze swoimi wszystkimi miastami partnerskimi z całego świata. W tym roku spotkanie odbyło się online.

Dziękujemy Miastu Stuttgart za zaproszenie na to wspaniałe spotkanie i składamy serdeczne gratulacje z okazji okrągłego 60-tego już jubileuszu współpracy z miastem St. Louis (Missouri).

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Brna (Czechy), Cardiff (Anglia), Kairu (Egipt), Samary (Rosja), St. Helens (Anglia), Strasburga (Francja), St. Louis (USA) a goście z Mumbaju (Indie) przedstawili wspaniały koncert, który został przygotowany przez muzyków z Filharmonii w Stuttgarcie oraz zespół dziecięcy z Mumbaju.

W tych trudnych czasach możliwość spotkania online z przyjaciółmi, partnerami wspólnych projektów z innych krajów jest bardzo ważna, gdy światowa pandemia ograniczyła osobiste spotkania. W okresie przedświątecznym najważniejszymi życzeniami były życzenia zdrowia dla wszystkich mieszkańców uczestniczących w spotkaniu miast i Łodzi oraz słowa nadziei na szybki powrót do normalności, na którą wszyscy czekają. Spotkanie było okazją do podsumowania projektów, rozmowy na temat planów współpracy i dalszych wspólnych działań w czasie po pandemii.  Łódź i Stuttgart łączy porozumienie zawarte w 1988 roku, kiedy otaczający nas świat wyglądał zupełnie inaczej niż dziś.  

Miasto Stuttgart z okazji spotkania przygotowało specjalnie dla Łodzi pokaz tego wyjątkowego filmu.

Polecane aktualności

36 bardzo dobrych projektów przygotowanych przez stowarzyszenia i fundacje, wsparliśmy finansowo w kolejnym konkursie grantowym

Sławomir Macias / Wydział Kultury

Są to festiwale, wydarzenia muzyczne, filmowe, działania edukacyjne i wiele innych. Część jest... więcej

12 firm - dużych graczy rynkowych będzie inwestować w Łodzi

BRP

Miasto intensywnie pracuje nad pozyskaniem kilkudziesięciu nowych inwestycji. Wkrótce w Łodzi... więcej

Rzeka Olechówka

Pracownicy ZWIK interweniowali z powodu zanieczyszczania ściekami rzeki Olechówki

Miłosz Wika / ZWiK

Mieszkańcy z okolic ulicy Transmisyjnej poinformowali o zmienionej barwie wody w rzece jak i... więcej

Konkurs dla start-upów - Konferencja

Konkurs dla start-upów – do wygrania 250.000 pln

Marcin Masłowski / UMŁ

W tym roku inicjatywę wspiera blisko 40 podmiotów, a wśród nich 5 największych łódzkich uczelni, a... więcej

Miejski podwórzec, awangardowe elewacje, zielone podwórka i pasaż Hilarego Majewskiego – metamorfoza ulicy Włókienniczej przyspiesza

M. Loeffler/ZIM, W. Markiewicz/UMŁ

Zdejmujemy zły urok z jednej z najbardziej zaniedbanych ulic w centrum i zmieniamy ją w wizytówkę... więcej

Kontakt