Łódź Rewitalizacja: finały niezwykłych inwestycji

W tym roku skończymy remonty 10 kamienic przy ul. Włókienniczej, oddamy do użytku zupełnie nowy pasaż Majewskiego, zaprosimy także do powiększonego pasażu Róży. 2021 rok będzie obfitował w finały ważnych inwestycji.

Konferencja prasowa Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej
W tym roku skończymy remonty 10 kamienic przy ul. Włókienniczej

- To będzie wyjątkowy rok. Efekty rewitalizacji możemy podziwiać już od pewnego czasu, ale to w najbliższych miesiącach zobaczymy zmiany, z których jestem najbardziej dumna – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. - Ulica Włókiennicza – moje oczko w głowie. Za punkt honoru postawiłam sobie wyremontowanie tych kamienic. Nie dość, że remonty idą pełną parą, to właśnie w tym roku zobaczymy tu przepiękne artystyczne fasady. Tak jak obiecałam, ulica Włókiennicza będzie symbolem rewitalizacji. W tym roku skończymy remonty w 10 budynkach. W nich poza mieszkaniami nie zabraknie lokali użytkowych w parterach, pracowni artystycznych i świetlic dla najmłodszych mieszkańców Śródmieścia.

W 2021 roku miasto odda do użytku gruntownie odnowione kamienice pod numerami 3, 4, 5, 6, 7, 8, 16 i 22. W kamienicach pod numerami 12 i 14 mieszkania są już oddane do użytku, ale na ich fasadach trwają jeszcze prace przy detalach architektonicznych, które są zlecone w osobnym zadaniu.

- Ale kamienice to nie wszystko. Również w tym roku zaprosimy Państwa na zupełnie nowy pasaż Majewskiego. Połączy on ul. Włókienniczą z Jaracza atrakcyjnym terenem rekreacyjnym z ławkami, altanami, fontanną, zielenią i miejscem do zabawy dla dzieci. To nie jedyne zmiany w tym kwartale. Do użytku oddamy także wyremontowane kamienice przy ul. Rewolucji i Wschodniej. W innych częściach Śródmieścia będą to budynki przy ul. Sienkiewicza, Roosevelta, a także kultowe Siódemki przy Piotrkowskiej.

Przy ul. Rewolucji prace zakończą się w tym roku pod numerami 13, 15, 17 i 29, przy ul. Wschodniej 20, 23 i 54, przy ul. Pomorskiej 11, Gdańskiej 1, Zachodniej 56, Sienkiewicza 79, Roosevelta 17 i Pogonowskiego 34.  W sumie powstanie w nich 200 mieszkań – wyremontowanych, wyposażonych we wszystkie media, komfortowych. Do tego Centrum Seniora, a także lokale biurowe.

Głównym partnerem miasta w odnowie ul. Włókienniczej jest firma Budomal. – Prace związane z programem rewitalizacji prowadzimy obecnie pod 14 adresami, większość z nich znajduje się przy ul. Włókienniczej i Wschodniej. We wszystkich naszych lokalizacjach powstanie w sumie 256 mieszkań i 62 lokale użytkowe oraz pracownie artystyczne, domy dziennego pobytu dla osób starszych i przedszkole. Zakończyliśmy już prace w trzech kamienicach przy ul. Tuwima, jednej przy ul. Sienkiewicza oraz dwóch przy ul. Włókienniczej 12 i 14, które są już gotowe do zasiedlenia, a do końca marca będą gotowe elewacje tych budynków. Wszystkie pozostałe obiekty, które remontujemy na ul. Włókienniczej będą gotowe do trzeciego kwartału 2021 r., a pierwsze odbiory rozpoczynamy już w marcu – będzie to kamienica pod nr. 8 – informuje Jerzy Klemm, dyrektor ds. technicznych firmy Budomal.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 7,5 ha ograniczony ulicami Wschodnią, Rewolucji 1905r., Kilińskiego, Jaracza wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 r.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. 

Polecane aktualności

Inauguracja VII Łódzkich Senioraliów na sportowo

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej

Urząd Miasta Łodzi, Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji... więcej

 -  fot. UMŁ

Nowy Punkt Pracy Socjalnej oraz dwa Domy Dziennego Pobytu

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Mieszkańcy części dawnych dwóch dzielnic - Polesia oraz Śródmieścia, a także części osiedla Dąbrowa... więcej

Główny zbiornik - Orientarium; fot. Paweł Kowski

Napełniamy główny zbiornik w Orientarium

ZOO Łódź

To nie przelewki! Zaczęliśmy napełniać główny zbiornik wodny w Orientarium, do którego już niebawem... więcej

VII Łódzkie Senioralia – online i w plenerze

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej

Już 15 maja wystartuje kolejna edycja Łódzkich Senioraliów – dwóch tygodni wydarzeń dla seniorów... więcej

Mieszkańcy domów pomocy społecznej będą mogli korzystać z wyjść poza teren placówki oraz spotykać się z bliskimi

Mieszkańcy domów pomocy społecznej będą mogli korzystać z wyjść poza teren placówki oraz spotykać się z bliskimi

Jolanta Baranowska / UMŁ

Przygotowane zostały wytyczne, na podstawie których mieszkańcy łódzkich domów pomocy społecznej będą... więcej

Kontakt