Pożegnanie nadburmistrza Stuttgartu

W dniu 11 stycznia 2021 wieloletni przyjaciel Łodzi, nadburmistrz Stuttgartu, zakończył swoją ośmioletnią kadencję na tym stanowisku. Fritza Kuhna zastąpi dr Frank Nopper.

W dniu 11 stycznia 2021 wieloletni przyjaciel Łodzi, nadburmistrz Stuttgartu, zakończył swoją ośmioletnią kadencję na tym stanowisku. Fritz Kuhn zasiadał na najważniejszym stanowisku
w Stuttgarcie od 7 stycznia 2013 do 6 stycznia 2021. W swoim życiu zawodowym i politycznymi był m.in. członkiem parlamentu Landu Badenii-Wirtembergii i niemieckiego Bundestagu oraz przewodniczącym partii Bündnis 90 / Die Grünen.

Fritz Kuhn odchodzi na emeryturę, ale jak zapewnia nadal będzie aktywnie działał na rzecz wielostronnego, tętniącego życiem partnerstwa Łodzi i Stuttgartu. Nasze miasta łączy bardzo wiele, nie tylko wspólne projekty, ale również związki pomiędzy mieszkańcami obu miast. Myśląc o zjednoczonej, demokratycznej Europie silna obustronna współpraca jest tym bardziej ważna. Wiele wspólnych zrealizowanych działań symbolizuje do dziś na przykład jeżdżący po Stuttgarcie tramwaj z herbem Łodzi ochrzczony osobiście przez Panią Prezydent Hannę Zdanowską podczas uroczystych obchodów 30-lecia partnerstwa. W pamięci pozostanie na pewno występ Chóru Solitude w Teatrze Wielkim w Łodzi podczas Dni Pamięci Ofiar Holocaustu w 2017 roku.

Niestety pandemia koronawirusa uniemożliwiła wiele wspólnych inicjatyw, takich jak wymiany międzyszkolne, wydarzenia kulturalne i jubileuszowe, wiele temu podobnych inicjatyw nie mogło zostać zrealizowanych, ale na pewno mogliśmy liczyć na słowa wsparcia i deklaracje pomocy od naszych partnerów.

Fritzowi Kuhnowi podczas pożegnania towarzyszyła małżonka, a na uroczystości pożegnalnej, którą rozpoczął pierwszy wiceburmistrz Fabian Mayer przemawiał również Winfried Kretschmann, premier Badenii-Wirtembergii, regionu partnerskiego Województwa Łódzkiego.

Uroczystość uświetnił koncert trio muzycznego Gee Hye Lee Trio.

„To był dla mnie zaszczyt, że mogłem kształtować nasze miasto przez osiem lat. Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom naszej administracji miejskiej. Życzę następcy wszelkich sukcesów na tym ważnym stanowisku ” – tak swoje wystąpienie zakończył ustępujący Fritz Kuhn.

 

Polecane aktualności

Pożegnanie Marka Czekalskiego

Andrzej Janecki / BAM

Marek Czekalski, prezydent miasta Łodzi w latach 1994-1998, został pochowany w Alei Zasłużonych na... więcej

Zamiast osiedli będą leśne parki

Aleksandra Hac / BRP

Łódź wycofuje ze sprzedaży tereny na Złotnie i Andrzejowie. Działki szykowane pod domy jednorodzinne... więcej

Ulica Traktorowa

Łódź Buduje. Osiem firm chce przebudować ulicę Traktorową

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ostatnie tygodnie obfitują w otwarcia ofert na realizację kluczowych miejskich inwestycji w Łodzi.... więcej

Ostatni tydzień prac torowych na ul. Przybyszewskiego

Dobiega końca naprawa torowiska na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Przybyszewskiego.  Torowcy MPK -... więcej

Szczepienia w Bionanoparku

Wolontariusze potrzebni do powszechnych punktów szczepień w Łodzi

Jolanta Baranowska / UMŁ

Miasto przygotowuje 3 powszechne punkty szczepień, w których od 26 kwietnia ma być szczepione od 500... więcej

Kontakt