Pożegnanie nadburmistrza Stuttgartu

W dniu 11 stycznia 2021 wieloletni przyjaciel Łodzi, nadburmistrz Stuttgartu, zakończył swoją ośmioletnią kadencję na tym stanowisku. Fritza Kuhna zastąpi dr Frank Nopper.

W dniu 11 stycznia 2021 wieloletni przyjaciel Łodzi, nadburmistrz Stuttgartu, zakończył swoją ośmioletnią kadencję na tym stanowisku. Fritz Kuhn zasiadał na najważniejszym stanowisku
w Stuttgarcie od 7 stycznia 2013 do 6 stycznia 2021. W swoim życiu zawodowym i politycznymi był m.in. członkiem parlamentu Landu Badenii-Wirtembergii i niemieckiego Bundestagu oraz przewodniczącym partii Bündnis 90 / Die Grünen.

Fritz Kuhn odchodzi na emeryturę, ale jak zapewnia nadal będzie aktywnie działał na rzecz wielostronnego, tętniącego życiem partnerstwa Łodzi i Stuttgartu. Nasze miasta łączy bardzo wiele, nie tylko wspólne projekty, ale również związki pomiędzy mieszkańcami obu miast. Myśląc o zjednoczonej, demokratycznej Europie silna obustronna współpraca jest tym bardziej ważna. Wiele wspólnych zrealizowanych działań symbolizuje do dziś na przykład jeżdżący po Stuttgarcie tramwaj z herbem Łodzi ochrzczony osobiście przez Panią Prezydent Hannę Zdanowską podczas uroczystych obchodów 30-lecia partnerstwa. W pamięci pozostanie na pewno występ Chóru Solitude w Teatrze Wielkim w Łodzi podczas Dni Pamięci Ofiar Holocaustu w 2017 roku.

Niestety pandemia koronawirusa uniemożliwiła wiele wspólnych inicjatyw, takich jak wymiany międzyszkolne, wydarzenia kulturalne i jubileuszowe, wiele temu podobnych inicjatyw nie mogło zostać zrealizowanych, ale na pewno mogliśmy liczyć na słowa wsparcia i deklaracje pomocy od naszych partnerów.

Fritzowi Kuhnowi podczas pożegnania towarzyszyła małżonka, a na uroczystości pożegnalnej, którą rozpoczął pierwszy wiceburmistrz Fabian Mayer przemawiał również Winfried Kretschmann, premier Badenii-Wirtembergii, regionu partnerskiego Województwa Łódzkiego.

Uroczystość uświetnił koncert trio muzycznego Gee Hye Lee Trio.

„To był dla mnie zaszczyt, że mogłem kształtować nasze miasto przez osiem lat. Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom naszej administracji miejskiej. Życzę następcy wszelkich sukcesów na tym ważnym stanowisku ” – tak swoje wystąpienie zakończył ustępujący Fritz Kuhn.

 

Polecane aktualności

Rewitalizacja

Kolejne kamienice w śródmieściu odzyskają blask

M. Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Komfortowe mieszkania komunalne, lokale dla mikroprzedsiębiorców, udogodnienia dla osób z... więcej

Perły Samorządu 2021 przyznane. Łódź w czołówce polskich miast wg PwC

Wieczorem 12 marca w Gdyni odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono wyróżnienia IX edycji... więcej

Fabryka FONDU FURNITURE

Nowoczesny design w branży meblarskiej i ekologia w branży włókienniczej – na to stawiają młode firmy, które wybrały Łódź

Marcin Masłowski / UMŁ

Rascal Industry, polska firma łącząca produkcję odzieży i usługi projektowania, w 2020 roku... więcej

Mam Pomysł na Startup - plakat

"Mam Pomysł na Startup"

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Rośniemy w oczach, o ponad 100% rok do roku! W 2020 w naszym programie start-up'owym brało udział 45... więcej

Łódzki Rower Publiczny

W wakacje nowy system roweru publicznego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Trwa montaż stacji Łódzkiego Roweru Publicznego. Niestety pandemia zachwiała globalnym rynkiem i... więcej

Kontakt