#SzczepimySię - materiały informacyjne

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami przesłanymi przez Zespołu Profilaktyki Zdrowotnej Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, dotyczącymi szczepień przeciwko COVID-19, w tym terminów i zapisów na szczepienia dla seniorów.

SZCZEPIENIA DLA OSÓB 70+

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

 • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat (urodzone w 1941 roku i wcześniej)
 • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat (urodzone w 1951 roku i wcześniej)
  Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Masz 3 możliwości zapisu na szczepienie:

 1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989
  Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny.  Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.  Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
 2. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień
  Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są pod linkiem  https://www.gov.pl/web/szczepimysie/lodzkie
  W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.
 3. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
  System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
  Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

Rejestracja i co dalej? 
Kiedy nadejdzie Twój termin, udaj się do punktu szczepień. Na miejscu przejdziesz kwalifikację do szczepienia, a następnie – samo szczepienie przeciw COVID-19.

Rejestracja na kolejną dawkę ?
Rejestracja na kolejną dawkę odbywa się w punkcie szczepień podczas pierwszej wizyty. Nie musisz więc dzwonić na infolinię ani umawiać się przez stronę internetową.

Mobilne zespoły dla potrzebujących
Jeśli masz problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień, możesz skorzystać z mobilnego zespołu szczepiącego. Zapisz się na szczepienie bezpośrednio w punkcie szczepień i ustal dogodny termin. O tym, które punkty szczepień w okolicy dysponują zespołami wyjazdowymi, dowiesz się, dzwoniąc na infolinię 989.

SZCZEPIENIA DLA OSÓB 18-69

Formularz zgłoszenia dostępny będzie od 15 stycznia 2021 r. od godz. 00:01 pod linkiem : www.gov.pl/web/szczepimysie 

Wypełnij prosty formularz (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu).  Na adres mailowy, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Wejdź na swoją pocztę i kliknij w link - Twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mailową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie. Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin.

Ważne! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się będziesz mógł w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla Twojej grupy i dostaniesz e-skierowanie.


Informacje znajdziesz na stronach:

https://uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/zdrowie/coronavirus-covid-19/lodz-walczy-z-koronawirusem/szczepienia-przeciwko-covid-19/  - aktualne informacje na temat szczepień w Łodzi
https://www.gov.pl/web/szczepimysie   - aktualne informacje na temat szczepień na koronawirusa
https://www.nfz-lodz.pl/   - strona internetowa Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia
https://www.nfz-lodz.pl/dlapacjentow/nfz-blizej-pacjenta/8999-potwierdzenie-profilu-zaufanego-i-pomoc-w-logowaniu-do-ikp-w-lodzkim-oddziale-wojewodzkim-nfz   -  potwierdzanie profilu zaufanego i pomoc przy logowaniu do Internetowego Konta Pacjenta w Łódzkim Oddziale Wojewódzkim NFZ
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/pytania-i-odpowiedzi   - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące szczepień
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/lodzkie   - wykaz punktów szczepień w województwie łódzkim (adresy i numery telefonów)

Dlaczego warto się zaszczepić

Gdzie szukać informacji

Przetestowane szczepionki

Powiązane aktualności

Powiązane linki

Polecane aktualności

Mieszkańcy domów pomocy społecznej będą mogli korzystać z wyjść poza teren placówki oraz spotykać się z bliskimi

Mieszkańcy domów pomocy społecznej będą mogli korzystać z wyjść poza teren placówki oraz spotykać się z bliskimi

Jolanta Baranowska / UMŁ

Przygotowane zostały wytyczne, na podstawie których mieszkańcy łódzkich domów pomocy społecznej będą... więcej

Na wiosnę zakwitły łódzkie ogrody

Na wiosnę zakwitły łódzkie ogrody

M. Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Jak wygląda zabytkowy ogród pałacu Izraela Poznańskiego po odnowie i kiedy będziemy mogli odwiedzić... więcej

Wiosenne zajęcia MOSiR

MOSiR Łódź przygotował nową ofertę zajęć sportowych i rekreacyjnych online i na świeżym powietrzu

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Łódź przygotował nową ofertę wiosennych zajęć sportowych i... więcej

Międzynarodowego Kongresu Regeneracja Miast Przemysłowych - plakat

Międzynarodowy Kongres Regeneracja Miast Przemysłowych

informacja prasowa

Jak zachować trwałą zdolność rozwoju współczesnego miasta odwołując się do jego dziedzictwa i w... więcej

 - Fot. UMŁ

Nietypowa resocjalizacja. Cmentarz żydowski przy ulicy Brackiej posprzątany przez podopiecznych łódzkiego kuratora

Tomasz Walczak / BRP

Od 2018 roku podopieczni Kuratora Sądu Rejonowego dla Łodzi Widzewa w ramach prac resocjalizacyjnych... więcej

Kontakt