W Łodzi powstaje baza zasobów wspólnych dla sektora kultury

Powstała Baza Zasobów Wspólnych łódzkiej kultury. To inicjatywa Wydziału Kultury UMŁ jako odpowiedź na przyjętą przez Miasto strategię rozwoju kultury w Łodzi. Ma to być baza wspierająca lokalną współpracę pomiędzy instytucjami, NGO-sami, artystami czy firmami, które działają w obszarze kultury.

Baner - baza zasobów miejskich instytucji kultury
Baza Zasobów Wspólnych to internetowa przestrzeń do dzielenia się wiedzą o zasobach kultury – sprzętem, przestrzenią, ofertą programową, talentami.

Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent miasta Łodzi o bazie zasobów:

Szanowni Państwo,

zgodnie z przyjętą „Polityką Rozwoju Kultury 2020+ dla Miasta Łodzi” Wydział Kultury Urzędu Miasta Łodzi podejmuje szereg działań mających na celu wsparcie i rozwój łódzkiego sektora kultury. Jednym z nich jest stworzenie internetowej przestrzeni wspólnych zasobów, w której m.in. instytucje, organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, animatorzy kultury, przedsiębiorcy będą mogli nieodpłatnie dzielić się informacjami na temat możliwości udostępnienia przestrzeni, sprzętu, narzędzi i innych zasobów kultury. W wyniku tego działania powstała Baza Zasobów Wspólnych, którą oddajemy do Państwa dyspozycji. Zachęcam do korzystania z nowego narzędzia, które wspomagać będzie budowanie sieci lokalnej współpracy i może być pomocne w projektowaniu działań na rok 2021 oraz ich realizacji. Baza Zasobów Wspólnych to wspólna przestrzeń, do której współtworzenia Państwa zapraszam. Narzędzie dostępne jest na stronie internetowej Urzędu pod adresem: uml.lodz.pl/kultura/baza-zasobow-wspolnych.

Baza Zasobów Wspólnych to internetowa przestrzeń do dzielenia się wiedzą o zasobach kultury – sprzętem, przestrzenią, ofertą programową, talentami. Znajdują się w niej zasoby, które mogą być być użyteczne, wykorzystywane lub poszukiwane przez organizatorów lokalnych inicjatyw i projektów kulturalnych oraz edukacyjnych, realizowanych na rzecz mieszkańców Łodzi. Katalog udostępnianych zasobów jest szeroki i odpowiada na zróżnicowane potrzeby sektora. Za pomocą bazy użyczane mogą być m.in. sprzęt elektroniczny, sprzęt wystawienniczy i sceniczny, sale warsztatowe, sale komputerowe, warsztaty, spektakle, koncerty, wystawy.

- Liczymy także na zgłaszanie talentów, przez co rozumiemy także spektakle, muzyków, artystów z innych dziedzin, których umiejętności będą mogły zostać wykorzystane przez np. NGO-sy czy domy kultury. To strona, która nie ma charakteru komercyjnego, ale wyłącznie informacyjny, to jak i na jakiej zasadzie nastąpi wymiana zasobów pomiędzy stronami leży poza kompetencją urzędu. Liczymy po prostu na wzajemne wspieranie się łódzkich instytucji i artystów. Podobnie w przypadku stowarzyszeń czy fundacji - dodaje Sławomir Macias z Wydziału Kultury, który sam jest muzykiem - Rozmawiałem z kolegami z branży muzycznej i uważają, że takie narzędzie jest bardzo potrzebne bo sami często nie wiemy jakie zasoby są tu, na miejscu, w Łodzi a szukamy sprzętu czy ludzi w całej Polsce.

Urzędnicy liczą na to, że zgłosi się naprawdę wielu chętnych od lokalnych animatorów kultury
oraz indywidualnych artystów przez instytucje kultury, organizacje pozarządowe, małych przedsiębiorców po organizatorów wielkich wydarzeń.

Zasoby przeglądać można bez rejestracji, jednak użytkownik, który chce dokonać wypożyczenia lub wprowadzić swoją ofertę musi założyć w systemie konto, podać swoje dane, opisy, zdjęcia itp. Prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem Bazy.

Prosimy również o uwagi dotyczące usprawnienia i funkcjonalności strony – uwagi można przekazywać na drodze korespondencji elektronicznej na adres edu.kul@uml.lodz.pl

link do Bazy Zasobów Wspólnych: https://uml.lodz.pl/kultura/baza-zasobow-wspolnych/

regulamin Bazy Zasobów Wspólnych: https://uml.lodz.pl/kultura/baza-zasobow-wspolnych/regulamin-z-klauzula-informacyjna-rodo/

 

 

Polecane aktualności

Orientarium w Łodzi

Podwodny tunel w Orientarium wypełniony wodą

Paulina Klimas-Stasiak / ZOO

Podwodny tunel, w którym powstanie basen dla rekinów, oraz mniejsze zbiorniki dookoła zostały... więcej

Stary terminal na łódzkim lotnisku zyskał nowe życie

Młodzi piloci studiują w starym terminalu lotniska

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Stary terminal na łódzkim lotnisku zyskał nowe życie – wprowadza się do niego Bartolini Air,... więcej

40 minut na 20-minutowym bilecie

Na 20-minutowym bilecie pojedziemy w łódzkich autobusach i tramwajach 40 minut

Aleksandra Hac / UMŁ

Łódź wchodzi w kluczową fazę realizacji największych inwestycji. Dla pasażerów MPK oznacza to... więcej

Szczepienia na Covid

Prezentacja raportu ze szczepień w miejskich punktach

Jolanta Baranowska / UMŁ

Nie dotarły jeszcze szczepionki dla seniorów, którzy byli zapisani w tym tygodniu na szczepienia... więcej

Elektroniczne wydanie Łódzkiej Tytki Seniora - edycja marcowa

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej

Zachęcamy do zapoznania się ze specjalnym elektronicznym wydaniem Łódzkiej Tytki Seniora, w którym... więcej

Kontakt