Nabór do miejskich przedszkoli według nowych kryteriów

1 kwietnia ma się rozpocząć rekrutacja do miejskich przedszkoli, gdzie dla maluchów przygotowano ponad 18 tys. miejsc. Ale o tym ile ostatecznie będzie dla dzieci, które będą zapisywane po raz pierwszy okaże się pod koniec marca, kiedy zakończy się zbieranie do rodziców obecnych przedszkolaków deklaracji o kontynuacji wychowania przedszkolnego.

Dziecko rysuje
Wzorem lat minionych rodzice będą wskazywać 3 przedszkola według preferencji od najważniejszego, a o miejscu zadecyduje liczba zdobytych punktów.

Wzorem lat minionych rodzice będą wskazywać 3 przedszkola według preferencji od najważniejszego, a o miejscu zadecyduje liczba zdobytych punktów. W rekrutacji podstawowej obowiązują kryteria ustawowe natomiast w uzupełniającej - gminne i tu łódzkich rodziców czeka zmiana. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej 20 pkt. będzie przyznawane za obowiązkowe szczepienia, któremu ma kandydat na przedszkolaka.

W rekrutacji biorą udział dzieci z rocznika 2018 - 2015, według danych demograficznych w populacji jest ponad 22 tys. maluchów z tych roczników, ale nie wiadomo ile z nich mieszka w Łodzi i czy rodzice wszystkich będą zainteresowani wychowaniem przedszkolnym.

Listy kandydatów zakwalifikowanych będą znane 7 maja.

Piotr Bors, dyrektor Departamentu Pracy, Edukacji i Kultury UMŁ: - To co najważniejsze: w placówkach miejskich na pewno nie zabraknie miejsca dla żadnego dziecka, podobnie jak w latach poprzednich. Ważna zmiana w rekrutacji polega na tym, że z uwagi na COVID 19 będzie tylko w formie elektronicznej, a więc rodzice zalogują się do systemu, wybiorą 3 placówki a następnie wydrukują wniosek, podpiszą i zeskanowany wraz z załącznikami prześlą drogą elektroniczną.

Aneta Sochacka, Wydział Edukacji UMŁ: - Zwracam uwagę rodzicom, którzy zechcą przepisać dziecko do innej placówki, że nie można tego zrobić przenosząc dokumenty czy zgłaszając pociechę do nowego przedszkola. Dziecko musi wziąć udział w rekrutacji tak jakby po raz pierwszy było zapisywane.

Polecane aktualności

36 bardzo dobrych projektów przygotowanych przez stowarzyszenia i fundacje, wsparliśmy finansowo w kolejnym konkursie grantowym

Sławomir Macias / Wydział Kultury

Są to festiwale, wydarzenia muzyczne, filmowe, działania edukacyjne i wiele innych. Część jest... więcej

12 firm - dużych graczy rynkowych będzie inwestować w Łodzi

BRP

Miasto intensywnie pracuje nad pozyskaniem kilkudziesięciu nowych inwestycji. Wkrótce w Łodzi... więcej

Rzeka Olechówka

Pracownicy ZWIK interweniowali z powodu zanieczyszczania ściekami rzeki Olechówki

Miłosz Wika / ZWiK

Mieszkańcy z okolic ulicy Transmisyjnej poinformowali o zmienionej barwie wody w rzece jak i... więcej

Konkurs dla start-upów - Konferencja

Konkurs dla start-upów – do wygrania 250.000 pln

Marcin Masłowski / UMŁ

W tym roku inicjatywę wspiera blisko 40 podmiotów, a wśród nich 5 największych łódzkich uczelni, a... więcej

Miejski podwórzec, awangardowe elewacje, zielone podwórka i pasaż Hilarego Majewskiego – metamorfoza ulicy Włókienniczej przyspiesza

M. Loeffler/ZIM, W. Markiewicz/UMŁ

Zdejmujemy zły urok z jednej z najbardziej zaniedbanych ulic w centrum i zmieniamy ją w wizytówkę... więcej

Kontakt