Zgłoś dziurę – załatamy ją

Przyjęliśmy prawie 200 zgłoszeń od mieszkańców, uzupełniając naszą listę ubytków do załatania. Sukcesywnie każda ze zgłoszonych dziur zostanie naprawiona.

Łatanie ubytków w jezdni -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ
ZDiT ma w planach załatanie ubytków w ponad 180 lokalizacjach , fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Do tej pory za pomocą Facebooka, e-maila i telefonu przyjęliśmy prawie 200 zgłoszeń. Najwięcej dotyczyło dróg na Widzewie i Bałutach. Zgłoszenia często się powtarzają, a wskazane lokalizacje potwierdzają, że są to drogi na których cienka warstwa asfaltu ułożona została w minionych latach na kocich łbach, trylince, czy płytach. To powoduje odkształcenia, spękania i szybsze zużycie nawierzchni co przyczynia się do powstawania licznych ubytków, zwłaszcza przy obecnej pogodzie z dużą ilością wody marznącej w nocy i rozsadzającej spękania w asfalcie.

- Pracy na łódzkich ulicach jest obecnie bardzo dużo, co pływa na czas realizacji. Jednakże żadna ze zgłoszonych ulic nie zostanie pominięta. Dziękujemy za wszystkie informacje, które otrzymujemy od mieszkańców. Cały czas w razie potrzeby można kontaktować się z nami za pośrednictwem dostępnych kanałów – wyjaśnia Marcin Woźniak, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.

Metoda jaką staramy się najczęściej używać, przy sprzyjających warunkach pogodowych to łatanie dziur tzw. „metodą na ciepło”. Bardziej trwałą, lepiej zabezpieczająca drogę i zlepiająca nawierzchnię niż uzupełnienie ubytków granulatem asfaltowym, czyli tzw. „metodą na zimno”. Jednak żadna ze stosowanych metod nie jest remontem, a jest to zabezpieczenie i punktowa naprawa nawierzchni. Uzupełnienie ubytku nigdy nie stanie się trwałą częścią nawierzchni. Takie miejsce nie ma już takich samych właściwości, jak jednolicie ułożony asfalt na całej powierzchni drogi.

Obecnie zużywamy ok. 40-50 ton masy każdego dnia. Zaplanowane mamy ponad 180 lokalizacji na które zużyjemy prawie 200 ton masy. Przed nami kilkanaście dni wzmożonej codziennej pracy, dlatego prosimy o cierpliwość – każdy zgłoszony ubytek zostanie naprawiony.

Polecane aktualności

Orientarium w Łodzi

Podwodny tunel w Orientarium wypełniony wodą

Paulina Klimas-Stasiak / ZOO

Podwodny tunel, w którym powstanie basen dla rekinów, oraz mniejsze zbiorniki dookoła zostały... więcej

Podwodny tunel w Orientarium wypełniony wodą

Podwodny tunel, w którym powstanie basen dla rekinów, oraz mniejsze zbiorniki dookoła zostały... więcej

Stary terminal na łódzkim lotnisku zyskał nowe życie

Młodzi piloci studiują w starym terminalu lotniska

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Stary terminal na łódzkim lotnisku zyskał nowe życie – wprowadza się do niego Bartolini Air,... więcej

40 minut na 20-minutowym bilecie

Na 20-minutowym bilecie pojedziemy w łódzkich autobusach i tramwajach 40 minut

Aleksandra Hac / UMŁ

Łódź wchodzi w kluczową fazę realizacji największych inwestycji. Dla pasażerów MPK oznacza to... więcej

Szczepienia na Covid

Prezentacja raportu ze szczepień w miejskich punktach

Jolanta Baranowska / UMŁ

Nie dotarły jeszcze szczepionki dla seniorów, którzy byli zapisani w tym tygodniu na szczepienia... więcej

Kontakt