Mama zastępcza i wolontariuszka zachęcają do pójścia w ich ślady

Przez lata pani Monika była przedstawicielką handlową w branży budowlanej, a później asystentką prezesa w hurtowni tkanin. Ale zawsze ciągnęło ją do opieki nad dziećmi.

Na zdj. pani Monika, pani Małgorzata oraz prowadząca spotkanie Karolina Tatarzyńska

- Najpierw chciałam sprawdzić, czy się nadaję do pracy z maluszkami. Zostałam pomocą w pogotowiu rodzinnym prowadzonym przez panią Hanię. Przychodziłam do niej na 20 godzin tygodniowo, żeby wspierać w przewijaniu, karmieniu, a czasami także w drobnych porządkach. Spędziłam w jej domu prawie 2 lata. W międzyczasie doszłam do wniosku, że sama również chcę być rodziną zastępczą - opowiada.

Od 1,5 roku pani Hania ma nową pomocniczkę przy swoich niemowlętach, bo pani Monika prowadzi własne pogotowie rodzinne. Jej najmłodsze dzieciątko ma 2 miesiące, a najstarszy chłopiec kończy właśnie 1,5 roku i czeka już na rodziców adopcyjnych. W codziennych obowiązkach pani Monice pomagają jej biologiczne dzieci: córka studentka i syn ósmoklasista oraz wolontariuszka. To dzięki niej pani Monika mogła uczestniczyć w zorganizowanym przez nas spotkaniu online dla osób zainteresowanych wolontariatem i rodzicielstwem zastępczym.

Drugą z uczestniczek była pani Małgorzata, która od kilku miesięcy wspiera jako wolontariuszka dziewczynki z rodziny zastępczej. Najstarszej pomaga w nauce matematyki. - Bardzo ją polubiłam, bo jest taką buntowniczką, jaką ja byłam w jej wieku. Gdy młodsze siostry są zazdrosne, że uczę się tylko z nią, to gram z nimi w planszówki albo malujemy sobie paznokcie - komentowała.

Obie panie zachęcały, by iść w ich ślady i zainteresować się stałą pomocą dla dzieci z łódzkich domów dziecka i rodzin zastępczych.

Część z Was pyta w mailach i na Fb, kiedy następne spotkanie. Zwykle organizujemy je raz w miesiącu. Ale jeśli ktoś chce zostać wolontariuszem lub rodziną zastępczą, może się do nas zgłosić każdego dnia. Nie ma co czekać. Warto pomagać już dziś. Piszcie do nas na Fb.

 

 

Polecane aktualności

36 bardzo dobrych projektów przygotowanych przez stowarzyszenia i fundacje, wsparliśmy finansowo w kolejnym konkursie grantowym

Sławomir Macias / Wydział Kultury

Są to festiwale, wydarzenia muzyczne, filmowe, działania edukacyjne i wiele innych. Część jest... więcej

12 firm - dużych graczy rynkowych będzie inwestować w Łodzi

BRP

Miasto intensywnie pracuje nad pozyskaniem kilkudziesięciu nowych inwestycji. Wkrótce w Łodzi... więcej

Rzeka Olechówka

Pracownicy ZWIK interweniowali z powodu zanieczyszczania ściekami rzeki Olechówki

Miłosz Wika / ZWiK

Mieszkańcy z okolic ulicy Transmisyjnej poinformowali o zmienionej barwie wody w rzece jak i... więcej

Konkurs dla start-upów - Konferencja

Konkurs dla start-upów – do wygrania 250.000 pln

Marcin Masłowski / UMŁ

W tym roku inicjatywę wspiera blisko 40 podmiotów, a wśród nich 5 największych łódzkich uczelni, a... więcej

Miejski podwórzec, awangardowe elewacje, zielone podwórka i pasaż Hilarego Majewskiego – metamorfoza ulicy Włókienniczej przyspiesza

M. Loeffler/ZIM, W. Markiewicz/UMŁ

Zdejmujemy zły urok z jednej z najbardziej zaniedbanych ulic w centrum i zmieniamy ją w wizytówkę... więcej

Kontakt