Łódzkie hotele najlepsze w Polsce w rankingu National Geographic Polska

DoubleTree by Hilton oraz Vienna House Andel`s to dwa łódzkie hotele, które znalazły się w zestawieniu dwudziestu najlepszych i najbardziej popularnych obiektów noclegowych w Polsce. Ranking został przygotowany przez National Geographic Polska na podstawie analizy opinii i ocen użytkowników portalu TripAdvisor.

Hotel Vienna House Andel`s Łódź
Vienna House Andel`s Łódź to hotel unikalny na skalę światową. Obiekt mieści się w zrewitalizowanej, monumentalnej przędzalni Izraela Poznańskiego z początku XX wieku.

TripAdvisor to najpopularniejszy serwis turystyczny na świecie. Portal zawiera informacje o hotelach, restauracjach i atrakcjach turystycznych z całego świata. Najważniejszym elementem serwisu są jednak oceny, jakie turyści wystawiają poszczególnym obiektom. Z portalu korzysta ponad 60 milionów użytkowników, którzy napisali ponad 170 milionów recenzji i opinii dotyczących m.in. hoteli. Na podstawie tych właśnie recenzji portal National Geographic Polska sporządził zestawienie dwudziestu najlepiej ocenianych hoteli w Polsce. W zestawieniu nie mogło zabraknąć łódzkich obiektów.

- Wyróżnienia od podróżników zawsze najbardziej cieszą! Jesteśmy niezwykle dumni, że aż dwa hotele z naszego pięknego miasta znalazły się na liście najpopularniejszych obiektów wypoczynkowych w Polsce według społeczności Tripadvisor. To promocja nie tylko dla nas, ale również dla samej Łodzi! Od początku Vienna House Andel’s Lodz jest mocno związany z miastem i mocno promujemy Łódź zarówno w kraju, jak i za granicą. Z utęsknieniem czekamy na możliwość ponownego goszczenia turystów – mówi Anna Olszyńska, dyrektor generalna hotelu Vienna House Andel`s Łódź:

Vienna House Andel`s Łódź to hotel unikalny na skalę światową. Obiekt mieści się w zrewitalizowanej, monumentalnej przędzalni Izraela Poznańskiego z początku XX wieku. Oprócz zabytkowego gmachu i bardzo dobrej lokalizacji – tuż obok Manufaktury, hotel wyróżnia stylowy, niebanalny wystrój stanowiący unikalne połączenie kolorów, designu, ciepła i gościnności. Obiekt dysponuje 277 pokojami oraz 16 salami konferencyjnymi i bankietowymi o łącznej powierzchni prawie 2500 metrów kwadratowych, co czyni go jednym z największych hoteli eventowych w Łodzi.

Z kolei Hotel DoubleTree by Hilton Łódź to pierwszy w Polsce hotel renomowanej, światowej marki DoubleTree. Jego lokalizacja również związana jest bezpośrednio z historią Łodzi – hotel działa na terenie dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych. Wysoki na 44 metry wieżowiec mieści 200 pokoi. Tuż za nim znajduje się centrum kongresowe zlokalizowane w odnowionych halach dawnego studia filmowego. Cztery hale eventowe, starannie odrestaurowana sala kinowa oraz dziewięć sal konferencyjnych tworzą największe centrum konferencyjne w Łodzi. Klimat związany z historią filmowej Łodzi przewija się w każdym niemal zakątku hotelu – od lobby, przez restaurację i bar, po pokoje gości.

Obecnie wiele hoteli w Łodzi reprezentuje najwyższy światowy poziom, ich pozycja w rankingu najlepszych hoteli w Polsce jest więc w pełni uzasadniona – mówi Robert Zintera, kierownik Łódź Convention Bureau działającego w ramach Łódzkiej Organizacji Turystycznej – czasy gdy najbardziej wymagający turysta, czy to biznesowy, czy indywidualny, nie miał w Łodzi gdzie spać już dawno minęły. Baza noclegowa miasta powiększa się właściwie z roku na rok, a każdy nowopowstały obiekt jeszcze bardziej podnosi ogólny standard hotelowy Łodzi. Już niebawem doczekamy się zapewne pierwszych hoteli pięciogwiazdkowych, a wraz z nimi kolejnych pozycji w rankingu najlepszych obiektów – dodaje kierownik biura

Polecane aktualności

Łódzkie święto swinga w ten weekend!

Łódzkie święto swinga w ten weekend!

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Retro samochody, muzyka dixieland i stylizacje tancerzy przeniosą łodzian do Ameryki lat 30.... więcej

Wystawa „Marsz głodowy kobiet - Łódź 1981" na ulicy Piotrkowskiej -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Wystawa w 40. rocznicę największego w Polsce marszu głodowego

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej stanęła wystawa poświęcona największemu w Polsce marszowi głodowemu, który... więcej

Zakończyła się rozbudowa łódzkiej kompostowni

Zakończyła się rozbudowa łódzkiej kompostowni

Małgorzata Loeffler / ZIM

Efektywne i ekologiczne zarządzanie odpadami w Łodzi. Zakończyła się rozbudowa łódzkiej kompostowni... więcej

Agata Burlińska, zastępca dyrektora Biura Aktywności Miejskiej UMŁ i Damian Raczkowski, przewodniczący komisji budżetu obywatelskiego Rady Miejskiej -  fot. UMŁ

Rozpoczyna się kolejny etap Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego

Agnieszka Rutkowska / BRP

Rozpoczyna się kolejny etap Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Po wstępnej opinii wydziałów i... więcej

Startuje Łódzki Rower Publiczny 2.0

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Od soboty 31 lipca skorzystamy z pierwszych rowerów nowego systemu Łódzkiego Roweru Publicznego.... więcej

Kontakt