Zainspirowała ich nasza ulotka. Od kilku miesięcy są łódzką rodziną zastępczą

Od dawna wiedzieli, że chcą pomóc w jakiś sposób opuszczonym lub zaniedbanym dzieciom. Do podjęcia konkretnych kroków skłoniła ich ulotka kampanii Rodzina Jest dla Dzieci, którą dostali w swojej parafii na Retkini. A później wszystko potoczyło się tak, jak powinno.

Mimo pandemii zostali przez nas przeszkoleni i przygotowani do stworzenia domu dla dziecka, które nie może wychowywać się ze swoją biologiczną rodziną.

Magdalena i Krzysztof Kacprzakowie są obecnie jednymi z najmłodszych stażem i wiekiem łódzkich rodziców zastępczych. Nie mieli wcześniej doświadczenia rodzicielskiego, więc było sporo obaw i niepewności. Ale w nowej życiowej roli odnaleźli się na tyle dobrze, że już wkrótce będą pomagać większej liczbie dzieci. Na razie wciąż jeszcze są rodziną niezawodową. Gdy tylko skończą dodatkowe szkolenie na rodziców zawodowych, jedno z nich zrezygnuje z dotychczasowej pracy i w pełni skieruje uwagę na bycie z dziećmi.

W domu odwiedziła ich dziennikarka TVP3 Łódź Magdalena Majewska. Zobaczcie, jak państwo Kacprzakowie czują się w roli opiekunów zastępczych i dlaczego pomaganie dzieciom może dawać aż tyle radości.

Dziękujemy Magdalenie Majewskiej oraz jej współpracownikom za podejmowanie ważnych społecznie tematów i pomoc w szukaniu nowych rodzin zastępczych .

Link do materiału:

https://lodz.tvp.pl/.../pokochali-malutka-zuzie-zostana....

PS Chcesz pomagać tak jak pani Magdalena i pan Krzysztof? Napisz do nas na rodziny.zastepcze@mops.lodz.pl lub zadzwoń pod numer 506 980 979.

Polecane aktualności

36 bardzo dobrych projektów przygotowanych przez stowarzyszenia i fundacje, wsparliśmy finansowo w kolejnym konkursie grantowym

Sławomir Macias / Wydział Kultury

Są to festiwale, wydarzenia muzyczne, filmowe, działania edukacyjne i wiele innych. Część jest... więcej

12 firm - dużych graczy rynkowych będzie inwestować w Łodzi

BRP

Miasto intensywnie pracuje nad pozyskaniem kilkudziesięciu nowych inwestycji. Wkrótce w Łodzi... więcej

Rzeka Olechówka

Pracownicy ZWIK interweniowali z powodu zanieczyszczania ściekami rzeki Olechówki

Miłosz Wika / ZWiK

Mieszkańcy z okolic ulicy Transmisyjnej poinformowali o zmienionej barwie wody w rzece jak i... więcej

Konkurs dla start-upów - Konferencja

Konkurs dla start-upów – do wygrania 250.000 pln

Marcin Masłowski / UMŁ

W tym roku inicjatywę wspiera blisko 40 podmiotów, a wśród nich 5 największych łódzkich uczelni, a... więcej

Miejski podwórzec, awangardowe elewacje, zielone podwórka i pasaż Hilarego Majewskiego – metamorfoza ulicy Włókienniczej przyspiesza

M. Loeffler/ZIM, W. Markiewicz/UMŁ

Zdejmujemy zły urok z jednej z najbardziej zaniedbanych ulic w centrum i zmieniamy ją w wizytówkę... więcej

Kontakt