Potrzebna rodzina zastępcza dla 7-letniego chłopca i jego 5-letniej siostry!

Ona jest miłośniczką jednorożców, różowego koloru i zabaw plastycznych. On uwielbia tworzyć konstrukcje z klocków lego i oglądać „Pingwiny z Madagaskaru”. Lubi także występować w przedszkolu, bo szybko uczy się piosenek i łatwo łapie rytm.

Zdj. unsplash.com

Oboje są ze sobą bardzo zżyci. I choć czasami dokuczają sobie, jak przystało na rodzeństwo, to jednak są dla siebie ogromnym wsparciem. Jeśli chłopiec kupi na spacerze z ciocią pączka, to połowę odda młodszej siostrze. Jest wobec niej bardzo cierpliwy i empatyczny. Chętnie angażuje się także w prace domowe. Pomoc w podlewaniu kwiatków i zamiataniu podłogi traktuje jako relaks.

Z powodu traum wykazuje się nadpobudliwością emocjonalną i ruchową. Słabo radzi sobie z niepowodzeniami i sytuacjami, w których musi bronić swojego zdania w rozmowie z innymi dziećmi. Niemal od razu reaguje złością. Bywa, że sięga wtedy po wulgaryzmy, których nauczył się w rodzinnym domu, albo kopie różne przedmioty. Jego wściekłość trwa jednak krótko. W takich chwilach potrzebuje wsparcia ze strony opiekunów: rzeczowej rozmowy bez zbędnych emocji oraz skupienia na nim całej uwagi. Nie każda rodzina zastępcza będzie umiała się w tym odnaleźć.

Najbliższy wychowawca uważa tę dwójkę za wspaniałe rodzeństwo. Bo to są prawdziwe dzieci. Takie, które nie udają kogoś innego i od razu pokazują, z czym my, dorośli, musimy się zmierzyć.

Od 2 lat rodzeństwo mieszka w jednym z łódzkich domów dziecka. Mimo wstępnych deklaracji zainteresowane nimi rodziny zrezygnowały z przyjęcia ich do siebie.

Dlatego szukamy dla nich rodziny zastępczej (także spoza Łodzi i woj. łódzkiego) z doświadczeniem w opiece nad dziećmi po traumach. Rodziny, która będzie w stanie ze spokojem i profesjonalizmem zaopiekować się 5-letnią dziewczynką i jej 7-letnim braciszkiem. Rodziny akceptującej relacje dzieci z ich biologiczną rodziną: babcią, dziadkiem i ciocią. Wskazana jest jak najmniejsza liczba dzieci w nowej rodzinie, żeby opiekunowie mogli skupić na tym rodzeństwie jak najwięcej uwagi.

Prosimy o wiadomości poprzez Fb Rodzina Jest dla Dzieci lub mailowo na adres k.tatarzynska@mops.lodz.pl.

Polecane aktualności

Pożegnanie Marka Czekalskiego

Andrzej Janecki / BAM

Marek Czekalski, prezydent miasta Łodzi w latach 1994-1998, został pochowany w Alei Zasłużonych na... więcej

Zamiast osiedli będą leśne parki

Aleksandra Hac / BRP

Łódź wycofuje ze sprzedaży tereny na Złotnie i Andrzejowie. Działki szykowane pod domy jednorodzinne... więcej

Ulica Traktorowa

Łódź Buduje. Osiem firm chce przebudować ulicę Traktorową

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ostatnie tygodnie obfitują w otwarcia ofert na realizację kluczowych miejskich inwestycji w Łodzi.... więcej

Ostatni tydzień prac torowych na ul. Przybyszewskiego

Dobiega końca naprawa torowiska na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Przybyszewskiego.  Torowcy MPK -... więcej

Szczepienia w Bionanoparku

Wolontariusze potrzebni do powszechnych punktów szczepień w Łodzi

Jolanta Baranowska / UMŁ

Miasto przygotowuje 3 powszechne punkty szczepień, w których od 26 kwietnia ma być szczepione od 500... więcej

Kontakt