Powstała miejska poradnia bez barier dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie tu też centrum pediatryczne

Wejście bez barier architektonicznych, obniżona rejestracja, ale przede wszystkim kontrastowa kolorystyka oraz specjalne oświetlenie, które ułatwiają korzystanie z pomieszczeń przychodni osobom z dysfunkcją wzroku - powstała miejska poradnia bez barier dla osób różnymi z niepełnosprawnościami. Ponadto powstaje tu centrum pediatryczne.

Przychodnia przy ul. Garnizonowej 38 po remoncie -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ
Po remoncie przy ul. Garnizonowej powstała poradnia bez barier dla osób różnymi z niepełnosprawnościami , fot. Paweł Łacheta / UMŁ

- Powstała poradnia w wyjątkowy sposób dedykowana była osobom z różnymi niepełnosprawnościami. W ramach remontu z poradni zniknęły bariery architektoniczne - przychodnia została wyposażona w nowe wejście bez barier dla osób posiadających dysfunkcje narządu ruchu, wnętrze poradni zostało wykonane w taki sposób aby ułatwić poruszanie się osobom słabo widzącym (min. kontrastowe kolory czerń-biel), blat rejestracji został obniżony aby umożliwić osobom poruszającym się na wózkach bezproblemowe porozumiewanie się z pracownikami rejestracji. Poradnia "Garnizonowa" wyposażana jest również w system umożliwiający bezproblemowe porozumiewanie się osobom głuchoniemym z pracownikami poradni - tablet z dostępem do tłumacza języka migowego - mówi Marta Nowacka z Miejskiego Centrum Medycznego "Polesie".

Przed remontem wejście do poradni było wspólne z mieszczącą się w tym budynku biblioteką oraz siedzibą MOPS. Dziś jest nowe, niezależne. Jest to ważne chociażby ze względów epidemicznych.

W poradni przy ul. Garnizonowej 38 powstaje też nowe centrum pediatryczne, gdzie dostępny jest w dużym zakresie pediatra. Od tego tygodnia wykonywane są też szczepienia dzieci.

I etap remontu: wejście, rejestracja, korytarze kosztował 150 tys. W drugim etapie planowany jest remont gabinetów.

Dziś z porad lekarza pierwszego kontaktu korzysta tu ok. 2000 pacjentów. Poradnia może przyjąć jeszcze drugie tyle. Przychodnia na Garnizonowej jest pierwszą z 9 przychodni MCM Polesie, które będą przystosowywane do potrzeb osób z niepełnosprawnosciami.

Polecane aktualności

36 bardzo dobrych projektów przygotowanych przez stowarzyszenia i fundacje, wsparliśmy finansowo w kolejnym konkursie grantowym

Sławomir Macias / Wydział Kultury

Są to festiwale, wydarzenia muzyczne, filmowe, działania edukacyjne i wiele innych. Część jest... więcej

12 firm - dużych graczy rynkowych będzie inwestować w Łodzi

BRP

Miasto intensywnie pracuje nad pozyskaniem kilkudziesięciu nowych inwestycji. Wkrótce w Łodzi... więcej

Rzeka Olechówka

Pracownicy ZWIK interweniowali z powodu zanieczyszczania ściekami rzeki Olechówki

Miłosz Wika / ZWiK

Mieszkańcy z okolic ulicy Transmisyjnej poinformowali o zmienionej barwie wody w rzece jak i... więcej

Konkurs dla start-upów - Konferencja

Konkurs dla start-upów – do wygrania 250.000 pln

Marcin Masłowski / UMŁ

W tym roku inicjatywę wspiera blisko 40 podmiotów, a wśród nich 5 największych łódzkich uczelni, a... więcej

Miejski podwórzec, awangardowe elewacje, zielone podwórka i pasaż Hilarego Majewskiego – metamorfoza ulicy Włókienniczej przyspiesza

M. Loeffler/ZIM, W. Markiewicz/UMŁ

Zdejmujemy zły urok z jednej z najbardziej zaniedbanych ulic w centrum i zmieniamy ją w wizytówkę... więcej

Kontakt