Kiedy i na jakich zasadach odbędzie się tegoroczna rekrutacja do klas sportowych w Łodzi?

4 maja rozpoczyna się rekrutacja do szkół podstawowych i tego samego dnia ruszy nabór do klas sportowych. Wnioski o przyjęcie będą przyjmowane za pośrednictwem elektronicznego systemu naboru do 20 maja. W dniach 21-24 maja będą przeprowadzone testy sprawnościowe, dokładne terminy oraz zasady ich prowadzenia ustalą poszczególne placówki.

W nowym roku szkolnym planujemy uruchomienie klas o profilu pływanie w SP 173, SP 190 i ZSO 1; łyżwiarstwo figurowe w SP 46, gimnastyka artystyczna w SP 41 oraz gimnastyka sportowa w SP 7. Wszystkie od poziomu klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Od klasy 4 w SP 55 będzie nabór do oddziału o profilu lekkoatletyka; od klasy 6 w SP 38 o profilu koszyków oraz od klasy 7 w SP 56 o profilu siatkówka i w SP 51 – rugby. Decydującym kryterium jest wynik testu sprawnościowego. Oczywiście kandydaci do klas 1, którym się nie powiedzie mają zapewnione miejsce w szkole rejonowej. Kadra nauczycielska pozostaje w niezmienionej liczbie.

Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent miasta Łodzi:

Liczba oddziałów o profilu sportowym w nowym roku szkolnym będzie identyczna jak obecnie czyli 47, a od klas 1 planujemy uruchomienie 6 oddziałów. Nie wiem w jakiej sytuacji epidemicznej będziemy w maju, dlatego jeszcze za wcześnie by mówić o szczegółowych zasadach przeprowadzania testów sprawnościowych także w kontekście reżimu sanitarnego.

Eryk Rawicki, Wydział Edukacji UMŁ:

W sierpniu ubiegłego roku został powołany zespół, który miał wypracować rekomendacje dotyczące funkcjonowania klas sportowych oraz wyjaśnić wszystkie wątpliwości dotyczące tej formy kształcenia. Do udziału w spotkaniach zaprosiliśmy dyrektorów szkół gdzie obecnie są klasy sportowe, ale także przedstawicieli klubów sportowych także piłkarskich. Kluczową rekomendacją zespołu jest dalsze funkcjonowanie klas sportowych z opcją powiększania dyscyplin w jakich odbywa się kształcenie. Zależy nam, aby nauka w klasie sportowej była dla młodego człowieka pierwszym krokiem na drodze do sportowej kariery.

Polecane aktualności

36 bardzo dobrych projektów przygotowanych przez stowarzyszenia i fundacje, wsparliśmy finansowo w kolejnym konkursie grantowym

Sławomir Macias / Wydział Kultury

Są to festiwale, wydarzenia muzyczne, filmowe, działania edukacyjne i wiele innych. Część jest... więcej

12 firm - dużych graczy rynkowych będzie inwestować w Łodzi

BRP

Miasto intensywnie pracuje nad pozyskaniem kilkudziesięciu nowych inwestycji. Wkrótce w Łodzi... więcej

Rzeka Olechówka

Pracownicy ZWIK interweniowali z powodu zanieczyszczania ściekami rzeki Olechówki

Miłosz Wika / ZWiK

Mieszkańcy z okolic ulicy Transmisyjnej poinformowali o zmienionej barwie wody w rzece jak i... więcej

Konkurs dla start-upów - Konferencja

Konkurs dla start-upów – do wygrania 250.000 pln

Marcin Masłowski / UMŁ

W tym roku inicjatywę wspiera blisko 40 podmiotów, a wśród nich 5 największych łódzkich uczelni, a... więcej

Miejski podwórzec, awangardowe elewacje, zielone podwórka i pasaż Hilarego Majewskiego – metamorfoza ulicy Włókienniczej przyspiesza

M. Loeffler/ZIM, W. Markiewicz/UMŁ

Zdejmujemy zły urok z jednej z najbardziej zaniedbanych ulic w centrum i zmieniamy ją w wizytówkę... więcej

Kontakt