Karta Łodzianina. Warto płacić podatki w Łodzi i z migawką podróżować taniej

Ze względu na sytuacje pandemiczną znacznie spadły obroty łódzkiego MPK, a koszty utrzymania miejskiego przewoźnika rosną i w roku ub. wyniosły ponad 560 mln zł, natomiast wpływy z tytułu opłat za przejazdy komunikacją miejską spadły o 70 mln zł.

MPK Łódź -  Radosław Jóźwiak / UMŁ
Karta Łodzianina, której rejestracja rozpocznie się od 1 marca br. to największy program lojalnościowy miasta, dzięki któremu będzie można skorzystać z wielu atrakcyjnych zniżek i rabatów. , Radosław Jóźwiak / UMŁ

- Są dwie możliwe drogi poprawy tej sytuacji – albo trzeba podnieść ceny biletów i taryf MPK, albo generować wyższe wpływy z podatków do budżetu miasta. Proponujemy rozwiązanie na obu tych płaszczyznach. Wprowadzamy nowe taryfy opłat za bilety okresowe, ale dla tych którzy płacą podatki w Łodzi i zarejestrują Kartę Łodzianina cena pozostanie na poprzednim niższym poziomie. To może zachęcić osoby, które pracują w Łodzi, ale mieszkają w innym miejscu do przeniesienia rozliczeń PIT do naszego miasta – mówi Robert Kolczyński, dyr. departamentu Strategii i Rozwoju UMŁ.

Jak poinformował Maciej Sobieraj, z-ca dyr. Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi, nowe taryfy na migawki wejdą w życie od 1 maja br. Dla przykładu, najbardziej popularny imienny bilet miesięczny na wszystkie linie będzie kosztował: ulgowy – 58 zł (obecnie – 48 zł), a normalny – 116 zł (teraz 96 zł). Dla posiadaczy Karty Łodzianina, czyli łódzkich podatników ceny migawek pozostaną bez zmian, podobnie jak ulgi dla młodzieży uczącej się czy seniorów.

- Karta Łodzianina, której rejestracja rozpocznie się od 1 marca br. to największy program lojalnościowy miasta, dzięki któremu będzie można skorzystać z wielu atrakcyjnych zniżek i rabatów. Podpisaliśmy już ponad 120 umów z różnymi instytucjami, firmami, placówkami handlowymi i usługowymi, w których będzie można skorzystać ze specjalnych ofert – dodaje  Ewa Szymanowska z biura obsługującego kartę.

Dla posiadaczy karty specjalne zniżki przygotują m.in. teatry, lodowiska, baseny miejskie, Aquapark Fala, EC 1 oraz ZOO - rabaty najczęściej będą wynosić 20%.

Oprócz tradycyjnej plastikowej karty dla każdego chętnego, dostępna będzie także aplikacja mobilna. Miasto planuje także rozesłanie karty do gospodarstw domowych w Łodzi i jej okolicach. Po odebraniu przesyłki z kartą trzeba będzie ją jedynie aktywować on-line lub w jednym ze wskazanych punktów, mi.in. w Centrum Obsługi Karty Łodzianina przy ul. Piotrkowskiej 87, Piotrkowskiej 28, Punkcie Info
w Manufakturze albo w wybranych – dziesięciu - placówkach Biblioteki Miejskiej
w Łodzi.

Powiązane pliki

Polecane aktualności

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Składamy hołd tym, którzy mieli być zapomniani. Łódzkie Uroczystości Międzynarodowego Dnia Pamięci o Zagładzie Romów

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Zagładzie Romów przed Kuźnią Romów przy ulicy Wojska... więcej

Budowa trzech nowych dróg w centrum Łodzi na półmetku

Budowa trzech nowych dróg w centrum Łodzi na półmetku

Małgorzata Loeffler / ZIM

Układamy krawężniki i chodniki, budujemy bezpieczne zjazdy do posesji, porządkujemy trawniki i... więcej

Łódzcy Seniorzy dają starym rzeczom nowe życie

Łódzcy Seniorzy dają starym rzeczom nowe życie

Jolanta Baranowska / UMŁ

Łódzcy Seniorzy dają starym rzeczom nowe życie – to praktyczne i ekologiczne. Uszyli już torby na... więcej

Łódzkie święto swinga w ten weekend!

Łódzkie święto swinga w ten weekend!

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Retro samochody, muzyka dixieland i stylizacje tancerzy przeniosą łodzian do Ameryki lat 30.... więcej

Wystawa „Marsz głodowy kobiet - Łódź 1981" na ulicy Piotrkowskiej -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Wystawa w 40. rocznicę największego w Polsce marszu głodowego

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej stanęła wystawa poświęcona największemu w Polsce marszowi głodowemu, który... więcej

Kontakt