Jakie zasady Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021/2022?

27 lutego br. o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie uzupełniające w ramach konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Miejskiej w Łodzi w sprawie określenia wymagań, jakie powinien spełniać projekt Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Do 28 lutego 2021 r. zapraszamy na konsultacje społeczne, których celem jest zebranie propozycji i opinii na temat określenia wymagań, jakie powinien spełniać projekt Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego - głosi znane polskie powiedzenie. Dlaczego zatem w budżecie obywatelskim projekty powinny być ogólnodostępne? Czy to oznacza, że faktycznie będą dla wszystkich - 30-latek będzie mógł skorzystać z placu zabaw, seniorka zagra w hokeja a dzieciaki będą zachwycać się zielonymi torowiskami podczas nordic walking? Oczywiście, zdarzają się takie wyjątki. I te wyjątki powinny potwierdzać regułę... Ogólnodostępności, która pozwoli w jasny sposób wskazać, kto i kiedy może skorzystać z projektu realizowanego z Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Dlatego przedstawiamy Wam nowe kryterium dostępności - mamy nadzieję, że z jednej strony ułatwi tworzenie projektów odpowiadających na potrzeby mieszkańców i mieszkanek, z drugiej natomiast, umożliwi skuteczniejszą, bardziej przejrzystą analizę zadań prowadzoną przez Urząd Miasta Łodzi.

Klauzula gwarantuje możliwość skorzystania z efektów zadań każdemu mieszkańcowi i mieszkance, będącemu interesariuszem projektu, przez co najmniej 40 godzin w tygodniu. O zajęciach, kursach i spotkaniach realizowanych dzięki ŁBO dowiedzą się wszyscy, którzy mogą wziąć w nich udział. A jeżeli w głosowaniu wygra zakup sprzętu dla miejskiej instytucji? Wszyscy będziemy mogli z niego skorzystać. Zgodnie z jego przeznaczeniem. Nie zapomnieliśmy też o osobach z niepełnosprawnościami - projekty związane z poprawą dostępności przestrzeni i instytucji mają w budżecie zapewnione miejsce!

Konsultacje trwają od 19 lutego do 28 lutego 2021 r.

    SPOTKANIE ONLINE

Spotkanie odbędzie się 23 lutego 2021 r.  (godz. 17:00-19:00) na platformie Zoom. Wystarczy, że w dniu spotkania o godz. 17:00 klikniesz w link:

LINK:
zoom.us/j/91623325127

ID spotkania: 916 2332 5127
Hasło: 788086

Sprawdź wcześniej, jak działa ZOOM. Zrób test na zoom.us/test, żeby nic Cię nie zaskoczyło i żeby uczestnictwo w dyskusji przebiegało bez żadnych niespodzianek.

    SPOTKANIE ONLINE

Zapraszamy 27 lutego (sobota) br. w godz. 11.00 - 13:00 na spotkanie uzupełniające.

Wystarczy, że w dniu spotkania o godz. 11:00 klikniesz w link:

Join Zoom Meeting

https://zoom.us/j/92841744504?pwd=SFIrMlppVlgydm14bUVvUmY3MGJNZz09 

Meeting ID: 928 4174 4504
Passcode: 990057

Sprawdź wcześniej, jak działa ZOOM. Zrób test na zoom.us/test, żeby nic Cię nie zaskoczyło i żeby uczestnictwo w dyskusji przebiegało bez żadnych niespodzianek.

W trakcie konsultacji możesz wyrazić swój głos także na formularzu konsultacyjnym.

Formularze można składać:

  • mailowo na adres: biuro.aktywnosci@uml.lodz.pl
  • w kancelarii: bezpośrednio w Łódzkim Centrum Kontaktu z Mieszkańcami Urzędu Miasta Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 110 (wejście od pasażu Schillera)
  • Konsultacje społeczne organizuje Biuro Aktywności Miejskiej UMŁ.

Podstawą konsultacji społecznych jest Zarządzenie Nr 6501/VIII/21 Prezydenta Miasta Łodzi z dnia 12 lutego 2021 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Miejskiej w Łodzi w sprawie określenia wymagań, jakie powinien spełniać projekt Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Zobacz ogłoszenie o konsultacjach społecznych.

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt:

Do pobrania:

Powiązane pliki

Polecane aktualności

Rewitalizacja

Kolejne kamienice w śródmieściu odzyskają blask

M. Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Komfortowe mieszkania komunalne, lokale dla mikroprzedsiębiorców, udogodnienia dla osób z... więcej

Perły Samorządu 2021 przyznane. Łódź w czołówce polskich miast wg PwC

Wieczorem 12 marca w Gdyni odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono wyróżnienia IX edycji... więcej

Fabryka FONDU FURNITURE

Nowoczesny design w branży meblarskiej i ekologia w branży włókienniczej – na to stawiają młode firmy, które wybrały Łódź

Marcin Masłowski / UMŁ

Rascal Industry, polska firma łącząca produkcję odzieży i usługi projektowania, w 2020 roku... więcej

Mam Pomysł na Startup - plakat

"Mam Pomysł na Startup"

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Rośniemy w oczach, o ponad 100% rok do roku! W 2020 w naszym programie start-up'owym brało udział 45... więcej

Łódzki Rower Publiczny

W wakacje nowy system roweru publicznego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Trwa montaż stacji Łódzkiego Roweru Publicznego. Niestety pandemia zachwiała globalnym rynkiem i... więcej

Kontakt