Kolejna łódzka kamienica idzie do remontu

Nie śpimy, rewitalizujemy! Kolejna łódzka kamienica idzie do remontu. Powstaną w niej w pełni wyposażone mieszkania komunalne, pracownie twórcze, lokale użytkowe. Nie zabraknie pełnego zieleni podwórza z altaną do sąsiedzkich spotkań.

Wizualizacja Wschodniej 34
Wszystkie budynki wraz z podwórkiem zostaną całkowicie odnowione oraz podłączone do centralnego ogrzewania. Mieszkania będą wyposażone w osobne kuchnie lub aneksy kuchenne.

- Ulica Wschodnia to plac budowy. Pomimo przedłużającej się pandemii nie zwalniamy, i rozpoczynamy kolejne inwestycje. Udało się i wystartował pełną parą remont kamienicy przy ul. Wschodniej 35.  Remonty, które prowadzimy są kompleksowe. Tak będzie i w tym miejscu. Wszystkie budynki wraz z podwórkiem zostaną całkowicie odnowione oraz podłączone do centralnego ogrzewania. Mieszkania będą wyposażone w osobne kuchnie lub aneksy kuchenne. Gruntownemu remontowi zostanie poddana instalacja elektryczna, wodna oraz gazowa. Standardem są już zielone podwórka przy naszych kamienicach. Tworzymy przyjazne miejsca  wypoczynku, na których można przeczytać książkę, pobawić się z dzieckiem, czy po prostu porozmawiać z sąsiadem – mówi Olga Kassyańska, z Zarządu Inwestycji Miejskich.

- Prace budowlane prowadzimy wewnątrz budynków. Skuliśmy tynki we wszystkich pomieszczeniach, trwa montaż instalacji. Prowadzimy prace przy wzmocnieniu stropów. Przygotowujemy się do odnowienia w pierwszej kolejności elewacji wewnętrznej, następnie od frontowej. Budynek oddamy do użytkowania w pierwszej połowie 2022 roku – dodaje Jacek Mikołajczyk, przedstawiciel wykonawcy.

Wschodnia 35

Podwórze zostanie pokryte dwoma rodzajami kostki kamiennej. Na wyznaczonym terenie zielonym zostanie zasiany trawnik. Powstaną niewielkie rabaty oraz zostaną zasadzone liczne krzewy. Istniejące drzewa pozostaną w niezmienionej formie, planowane jest nasadzenie jednego dodatkowego.

W budynku powstanie:

  • 28 mieszkań komunalnych, w tym 1 dla osób z niepełnosprawnościami
  • 4 lokale usługowe do wynajęcia
  • 2 pracownie artystyczne
  • 1 mieszkanie chronione

Na podwórzu powstaną:

  • ławki,
  • kosze na śmieci,
  • pergola na odpady,
  • altana w formie miejsca do wypoczynku,
  • parking dla wózków i rowerów.

Wybór wykonawcy nastąpił 16 lipca 2019 r.:

  • Konsorcjum: Firma Projektowo – Budowlana Jan Biernat; INWESTREM Zakład Usług Projektowo – Inwestycyjnych – 9 758 595 zł

Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 32,5 ha ograniczony ulicami Zachodnią, Podrzeczną, Stary Rynek, Wolborską, Franciszkańską, Północną, Wschodnią, Rewolucji 1905r., Próchnika wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0001/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 r.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. 

Polecane aktualności

Pożegnanie Marka Czekalskiego

Andrzej Janecki / BAM

Marek Czekalski, prezydent miasta Łodzi w latach 1994-1998, został pochowany w Alei Zasłużonych na... więcej

Zamiast osiedli będą leśne parki

Aleksandra Hac / BRP

Łódź wycofuje ze sprzedaży tereny na Złotnie i Andrzejowie. Działki szykowane pod domy jednorodzinne... więcej

Ulica Traktorowa

Łódź Buduje. Osiem firm chce przebudować ulicę Traktorową

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ostatnie tygodnie obfitują w otwarcia ofert na realizację kluczowych miejskich inwestycji w Łodzi.... więcej

Ostatni tydzień prac torowych na ul. Przybyszewskiego

Dobiega końca naprawa torowiska na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Przybyszewskiego.  Torowcy MPK -... więcej

Szczepienia w Bionanoparku

Wolontariusze potrzebni do powszechnych punktów szczepień w Łodzi

Jolanta Baranowska / UMŁ

Miasto przygotowuje 3 powszechne punkty szczepień, w których od 26 kwietnia ma być szczepione od 500... więcej

Kontakt