Kultugranty 2021: podejmij kreatywne wyzwanie!

Łódzkie Centrum Wydarzeń otwiera nabór wniosków na „Kultugranty”, które stanowią wsparcie działań sektora kreatywnego. Jeden laureat może otrzymać maksymalnie 10 000 zł na realizację swojego pomysłu. Nabór potrwa od 24 lutego do 7 marca, a wydarzenie musi zostać zrealizowane w terminie do 31 lipca 2021 r.

Kulturogranty 2021

„Sukces zeszłorocznej edycji i rekordowa liczba zgłoszeń to dowód na niezwykłą kreatywność łodzian i artystyczną wrażliwość. Po raz kolejny otwieramy nabór projektów do tegorocznej edycji Kultugrantów, dając szansę lokalnym twórcom na rozwinięcie skrzydeł” – zachęca Maciej Łaski, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Jeden projektodawca ma szansę otrzymać maksymalnie 10 000 zł na realizację pomysłu, który będzie dostępny on-line, np. organizację warsztatów, przedstawień teatralnych, pokazów filmowych, wystaw, wydań publikacji, koncertów, spotkań autorskich, występów artystycznych, webinarów czy wirtualnych spacerów o charakterze kulturalnym. O wsparcie ubiegać się mogą nie tylko fundacje czy stowarzyszenia, ale także twórcy indywidualni, którzy realizują inicjatywy kulturalne i artystyczne na terenie Łodzi.

Łódzkie Centrum Wydarzeń bierze pod uwagę realizację projektów w przestrzeni miejskiej z udziałem mieszkańców Łodzi. Decyzja dotycząca formuły danego projektu będzie podejmowana w zależności i oparciu o aktualne rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia i po konsultacji z pomysłodawcą projektu. Liczba projektów realizowanych w ramach „Kultugrantów” nie jest ograniczona, ale wykorzystanie środków uzależnione jest od wartości merytorycznej projektów. Wnioski zostaną ocenione przez komisję konkursową, w której skład wejdą doświadczeni animatorzy,  i menadżerowie kultury.

W ramach Kultugrantów 2.0, które odbyły się on-line, zrealizowane zostały 32 projekty, między innymi takie jak: „Szlakiem ginących zawodów”, „Warsztaty z Animuszem”, „e-festiwal Eksploracji miejskiej 2020 – Fabryczne Dziedzictwo Łodzi”, „Kultura i natura na wyciągnięcie ręki”, czyli spacery sensoryczne po łódzkich parkach.

„Uważam, że takie inicjatywy są bardzo potrzebne i bardzo pobudzają szare komórki do tego, żeby być kreatywnym i pomagają w nawiązaniu kontaktów artystycznych” – mówi Marta Pokorska Jurek, autorka słuchowiska „Garść figli i psot”, powstałego w ramach Kultugrantów 2.0 2020.

„Najciekawsze w tej inicjatywie jest to, że my sami jako artyści możemy zgłosić się z pomysłem” – dodaje Maciej Tubis, łódzki kompozytor jazzowy i pianista. – „Tak jak w moim przypadku to był pierwszy krok do przygotowania dużego, komercyjnego projektu, który mam nadzieję już wkrótce ujrzy światło dzienne.” – dodaje.

Wnioski można składać do 7 marca 2021 roku przez formularz dostępny na stronie Łódzkiego Centrum Wydarzeń: www.lcw.lodz.pl, na adres mailowy: wydarzenia@lcw.lodz.pl

Polecane aktualności

Zamiast osiedli będą leśne parki

Aleksandra Hac / BRP

Łódź wycofuje ze sprzedaży tereny na Złotnie i Andrzejowie. Działki szykowane pod domy jednorodzinne... więcej

Ulica Traktorowa

Łódź Buduje. Osiem firm chce przebudować ulicę Traktorową

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ostatnie tygodnie obfitują w otwarcia ofert na realizację kluczowych miejskich inwestycji w Łodzi.... więcej

Ostatni tydzień prac torowych na ul. Przybyszewskiego

Dobiega końca naprawa torowiska na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Przybyszewskiego.  Torowcy MPK -... więcej

Szczepienia w Bionanoparku

Wolontariusze potrzebni do powszechnych punktów szczepień w Łodzi

Jolanta Baranowska / UMŁ

Miasto przygotowuje 3 powszechne punkty szczepień, w których od 26 kwietnia ma być szczepione od 500... więcej

W hołdzie bohaterom powstania w getcie warszawskim. Żółte żonkile symbolem pamięci

Tomasz Walczak/UMŁ

19 kwietnia 1943 roku to data wybuchu powstania w getcie warszawskim, które było pierwszą tak duża... więcej

Kontakt