Absurdalne decyzje wojewody łódzkiego w momencie trzeciej fali pandemii

Konferencja radnych Rady Miejskiej w Łodzi: Absurdalne decyzje wojewody łódzkiego w momencie trzeciej fali pandemii.

Michał Olejniczak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: - Wojewoda łódzki, niestety, po raz kolejny lekceważy życie łodzian i ich zdrowie. 19 lutego tego roku wydał decyzję, na mocy której od 1 kwietnia osoby, które miałyby przebywać na przymusowej kwarantannie, w obiektach do tego dostosowanych, nie będą mogły już w nich przebywać. To powoduje, że osoby, które są w ciężkiej sytuacji życiowo-bytowej będą pozostawione same sobie i nie będą mogły liczyć na tego typu obiekty. Dziwi to, ponieważ wzrost zachorowań jest coraz większy, według ekspertów medycznych, jak i polityków różnych opcji, ta pandemia będzie miała trzecia fazę. Niestety, pan wojewoda łódzki nie wziął tego pod uwagę. Pytamy pana wojewodę, co się stanie z ludźmi, którzy będą chcieli skorzystać z tych miejsc, a będą musieli przebywać na obowiązkowej kwarantannie.

Emilia Susniło-Gruszka, radna Rady Miejskiej w Łodzi: - Chcielibyśmy się też zwrócić do pana wojewody, aby wyjaśnił nam szczegółowo powody swojej decyzji, ponieważ, według nas, nie ma żadnych merytorycznych ani żadnych logicznych przesłanek, żeby podjąć decyzję, jaką podjął pan wojewoda. Jak wiemy, w ostatnich tygodniach liczba osób zakażonych nie maleje, a wręcz znacząco rośnie. Co za tym idzie, liczba osób kierowanych na kwarantannę, czyli liczba osób, które miały kontakty z zakażonymi, również rośnie. Od kilku tygodni widzimy, co dzieje się w innych krajach europejskich i mogliśmy przewidywać, że do nas również ta większa liczba zakażeń przyjdzie. Naukowcy i lekarze podkreślali, że trzecia fala epidemii przyjdzie do Polski i właśnie mamy z nią do czynienia.

Tomasz Kacprzak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: - Jestem rozczarowany postawą pana wojewody, który ewidentnie chce oszczędzać pieniądze kosztem zdrowia, życia ludzkiego i kosztem mieszkańców, którzy muszą odbywać kwarantannę. Pytanie, co zrobimy z osobami, które będą chciały skorzystać z tego typu miejsc, a nie będą miały gdzie się podziać od 1 kwietnia. Dzisiaj wojewoda powinien skupić się na tym, żeby realizować wszelkiego typu zadania, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Nie są to przecież duże koszty, natomiast daje to pewne bezpieczeństwo dla tych, którzy nie mogą odbywać kwarantanny we własnych domach. Tego typu miejsca były zapewniane mieszkańcom, to też powodowało poczucie pewnego bezpieczeństwa, że tę kwarantannę będzie można gdzieś odbyć – pamiętajmy, że są osoby, które też, nie chcąc narażać rodziny, wybierają odosobnienie na kwarantannę.

Polecane aktualności

Pamięć o mecenas Agackiej-Indeckiej

Andrzej Janecki / BAM

W rocznicę katastrofy smoleńskiej, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz przewodniczący Rady... więcej

Park kieszonkowy przy ul. Kilińskiego 40

Kończą się prace w nowym parku kieszonkowym u zbiegu ulic Jaracza i Kilińskiego

M. Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Rewitalizacja w Łodzi kwitnie – przybywa odnowionych kamienic, przebudowanych ulic oraz nowych,... więcej

Robot w szpitalu im. Jonschera

Robot pomoże miejskiemu szpitalowi w walce z koronawirusem

Jolanta Baranowska / UMŁ

Miejski szpital im. Jonschera testuje robota do dezynfekcji światłem ultrafioletowym. Ta maszyna to... więcej

Konkurs architektoniczno-urbanistyczny „Nowy Ratusz w Łodzi” -  Michał Karpiński, Łukasz Chodorowski, Piotr Cegielski, Michał Piech

Jaki będzie Nowy Ratusz?

Aleksandra Hac / UMŁ

Połączenie historii ze współczesnością dzięki nawiązaniu do okolicznej architektury oraz... więcej

Festiwal Off-Północna

Festiwal Off-Północna zaprasza

Sławomir Macias / UMŁ

Festiwal odbędzie się w dniach 10-18 kwietnia online. Na jego program złożą się cztery spektakle i... więcej

Kontakt