Prezent dla zwierzaków

Siatkarki ŁKS Commercecon przekazały dzisiaj prawie pół tony karmy podopiecznym miejskiego schroniska dla zwierząt przy ulicy Marmurowej. Na ten zakup przeznaczono pieniądze ze sprzedaży klubowych kalendarzy na rok 2021.

- Z uwagi na pandemię zdjęcia były robione w domowych warunkach. Każda z nas pokazała się w nieco delikatniejszej, ale też kobiecej wersji. Myślę, że fajnie to wyszło – powiedziała Aleksandra Pasznik, którą na kalendarzowym zdjęciu można oglądać razem z jej czworonożną przyjaciółką. - Bardzo chciałam uwiecznić moją sunie Azę, która też jest ze schroniska. Uważam, że adopcja takich zwierząt jest bardzo ważna – wyjaśniła Ola.

- Praca przy tym kalendarzu to była przyjemność. Miałyśmy pokazać jak spędzamy wolny czas, a także swoje talenty i zainteresowania. Same robiłyśmy zdjęcia i przygotowywałyśmy scenografię. Myślę, że wyszło bardzo fajnie. Widać to po liczbie sprzedanych kalendarzy oraz komentarzach oceniających efekt naszej pracy – dodała Katarzyna Zaroślińska-Król.

Cały dochód ze sprzedaży tegorocznych kalendarzy siatkarek ŁKS Commercecon został przeznaczony na zakup karmy dla zwierząt. - Sprzedało się 500 egzemplarzy, a zebrane w ten sposób pieniądze zostały wydane na zakup prawie pół tony dobrej jakości karmy. Zawsze staramy się wspierać łódzkie schronisko i jak tylko jest okazja żeby pomóc, to pomagamy – podsumowała Krystyna Strasz.

- To kolejne wsparcie zwierząt ze schroniska przez łódzkie siatkarki. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni, ale wcale nie jesteśmy tym zaskoczeni, bo naprawdę na pomoc siatkarek nasze zwierzęta mogą liczyć zawsze – podkreśliła dyrektor łódzkiego schroniska dla zwierząt Marta Olesińska. Dodała, że przekazana karma jest doskonałej jakości. - Zawsze edukujemy darczyńców, że dobry podarunek musi być wartościowy i zdrowy. Dlatego lepiej tej karmy podarować mniej, ale żeby była dobrej jakości. I ten prezent od siatkarek ŁKS Commercecon to karma zdrowa, dobrej jakości i z dużą zawartością mięsa – zakończyła Olesińska.

Polecane aktualności

Pamięć o mecenas Agackiej-Indeckiej

Andrzej Janecki / BAM

W rocznicę katastrofy smoleńskiej, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz przewodniczący Rady... więcej

Park kieszonkowy przy ul. Kilińskiego 40

Kończą się prace w nowym parku kieszonkowym u zbiegu ulic Jaracza i Kilińskiego

M. Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Rewitalizacja w Łodzi kwitnie – przybywa odnowionych kamienic, przebudowanych ulic oraz nowych,... więcej

Robot w szpitalu im. Jonschera

Robot pomoże miejskiemu szpitalowi w walce z koronawirusem

Jolanta Baranowska / UMŁ

Miejski szpital im. Jonschera testuje robota do dezynfekcji światłem ultrafioletowym. Ta maszyna to... więcej

Konkurs architektoniczno-urbanistyczny „Nowy Ratusz w Łodzi” -  Michał Karpiński, Łukasz Chodorowski, Piotr Cegielski, Michał Piech

Jaki będzie Nowy Ratusz?

Aleksandra Hac / UMŁ

Połączenie historii ze współczesnością dzięki nawiązaniu do okolicznej architektury oraz... więcej

Festiwal Off-Północna

Festiwal Off-Północna zaprasza

Sławomir Macias / UMŁ

Festiwal odbędzie się w dniach 10-18 kwietnia online. Na jego program złożą się cztery spektakle i... więcej

Kontakt