Teatr Muzyczny znów w eterze. Radio Lutnia powraca

Z większą mocą, nową anteną i bardziej rozbudowaną ramówką na fale eteru powraca Radio Lutnia. Rozgłośnia Teatru Muzycznego w Łodzi do współpracy przy tworzeniu programu zaprosiła inne łódzkie teatry, które przygotowują dla słuchaczy własne audycje, rozmowy, a nawet słuchowiska. Rozgłośnia nadawać będzie przez miesiąc na częstotliwości 90,8 FM już od najbliższej soboty.

Radio Lutnia
Radio Lutnia w nowej odsłonie zadebiutuje w 20 marca o g. 10.00, kiedy to Teatr Muzyczny w Łodzi zaprezentuje przygotowania do premiery „Pretty Woman”.

– Kiedy w październiku ubiegłego roku stworzyliśmy Radio Lutnia z okazji jubileuszu
75-lecia teatru, otrzymaliśmy wiele sygnałów, że to świetny pomysł. Co prawda nie było nas słychać w całej Łodzi, ze względu na przyznaną nam moc nadawania, ale słuchacze odnajdywali nas bez problemu w internecie – przypomina Łukasz Zachwieja, pomysłodawca i realizator Radia Lutnia. – Teraz wracamy mocniejsi: z nową anteną i większą mocą nadawania, która pozwoli nam dotrzeć do radioodbiorników większości łodzian – wyjaśnia.

Do tej pory program Lutni tworzyli pracownicy i przyjaciele teatru. Teraz do radiowej ekipy dołączają też osoby związane z innymi łódzkimi teatrami. Przygotują własne audycje, wywiady, zapowiedzi i słuchowiska.

Radio Lutnia w nowej odsłonie zadebiutuje w 20 marca o g. 10.00, kiedy to Teatr Muzyczny w Łodzi zaprezentuje przygotowania do premiery „Pretty Woman”. W kolejną sobotę,  usłyszeć będzie można materiały przygotowane przez łódzkie sceny z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. 

Radio Lutnia nadawać będzie również w cztery kolejne czwartki od godziny 14.00.  - Nie zabraknie cotygodniowych audycji, przygotowywanych przez naszych pracowników, serwisów informacyjnych, ciekawostek z życia teatru, wywiadów czy  warsztatów z cyklu O-Twórz Teatr – zapowiada Anna Korzon-Wnukowska z Teatru Muzycznego w Łodzi. – A już po świętach Wielkiej Nocy na antenie Lutni zagości studio festiwalowe OFF-Północna – dodaje.

Radia Lutnia w swoich radioodbiornikach słuchać mogą mieszkańcy Łodzi, ale radio nadaje też w internecie. Rozgłośnia korzysta z pozwolenia na nadawanie okazjonalne, które wygaśnie 20 kwietnia.

Polecane aktualności

Trasa Górna

W 2023 r. dojedziemy Trasą Górna do autostrady A1

Małgorzata Loeffler / ZIM

W 2023 r. dojedziemy Trasą Górna do autostrady A1. Znamy oferty w przetargu na wybudowanie 5, 7... więcej

Zostań opiekunką medyczną

Chcesz mieć pewną pracę? Zostań opiekunką medyczną.

Jolanta Baranowska / UMŁ

Zapewniamy bezpłatny kurs, stypendium, a po szkoleniu – zatrudnienie. Szukamy Pań, które chciałyby... więcej

Senioralia 2021

200 wydarzeń zaplanowano na SENIORALIA 2021

Jolanta Baranowska / UMŁ

15 maja wystartuje kolejna edycja Łódzkich Senioraliów – dwóch tygodni wydarzeń dla seniorów... więcej

Koncert: Polish Camerata Swojemu Miastu – Arcydzieła W.A. Mozarta -  mat. organizatorów

Dodajemy skrzydeł muzycznej Łodzi

Sławomir Macias / UMŁ

Organizatorzy tegorocznych wydarzeń muzycznych otrzymają niemal pół miliona złotych z budżetu... więcej

VII Łódzkie Senioralia – online i w plenerze

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej

Już 15 maja wystartuje kolejna edycja Łódzkich Senioraliów – dwóch tygodni wydarzeń dla seniorów... więcej

Kontakt