Łódź wspiera gastronomię. Na konta restauratorów wpłynęło juz prawie 750 tys zł

Rozpoczęły się zwroty opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w Łodzi.

Ulica Piotrkowska
Dziś wysyłamy na Wasze konta to, co zostało już wpłacone. Miasto nie zostawia Was bez pomocy, nasze wsparcie, którego udzielamy od początku pandemii jest często przedstawiane jako wzór dla innych.

Rada Miejska w Łodzi zaakceptowała projekt prezydent miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej i wydała uchwałę zezwalającą na dokonanie zwrotów opłat wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym lokale gastronomiczne i korzystającym z zezwoleń na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych. 24 marca 2021 roku rozpoczęto zwroty opłat, które dzięki przepisom zawartym w uchwale stały się nienależne i mogły wrócić do przedsiębiorców. Kwota, która przez Miasto aktualnie została zwrócona jest już bliska 750 000 złotych. W tej kwocie nie zawierają się kolejne zwolnienia, które na bieżąco zrealizują się w chwili powstania obowiązku uiszczenia następnych opłat po 23 marca 2021. Oznacza to, że kwota udzielonego przez Miasto wsparcia dla przedsiębiorców będzie jeszcze w ciągu roku proporcjonalnie rosła.

- Drodzy restauratorzy, zapowiadając w lutym zwolnienia z opłat za koncesję miałam świadomość, że niektórzy z Was już dokonali wpłat kwartalnych lub w całości. Obiecałam wtedy, że miasto odda te pieniądze. Dziś wysyłamy na Wasze konta to, co zostało już wpłacone. Miasto nie zostawia Was bez pomocy, nasze wsparcie, którego udzielamy od początku pandemii jest często przedstawiane jako wzór dla innych. O kolejne miesiące  przedłużamy opłaty czynszu w lokalach miejskich za symboliczną złotówkę. Mam nadzieję, że wszyscy spotkamy się niebawem w lepszym humorze pośród ogródków ulicy Piotrkowskiej, w gwarnych restauracjach z najbliższymi i znajomymi. Sprawdźcie wasze konta – pieniądze powinny już tam być. – powiedziała prezydent miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

Kontakty dla przedsiębiorców zainteresowanych zwolnieniem – Oddział ds. Zezwoleń na Sprzedaż Napojów Alkoholowych w Biurze Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej UMŁ:

nr tel:

42 638 44 57; 42 638 53 81; 42 638 56 29; 42 638 57 53; 42 638 53 94; 42 638 56 34; 42 638 44 27; 42 638 44 71; 42 638 44 40; 42 638 53 95

e-mail: licencje.zezwolenia@uml.lodz.pl

Polecane aktualności

17. MTT

17. edycja Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi

Dziś rozpoczyna się nabór prac do 17. edycji Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Centralnym Muzeum... więcej

Mediateka

Łódź buduje Mediatekę

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ogród różany, szklane atrium, galeria, rodzinna kawiarnia i multimedialne sale, czyli jak powstaje... więcej

Od soboty ponownie przejedziemy ul. Obywatelską

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Zakończenie prac przy ciepłociągu, pozwoli ponownie przywrócić ruch w jednym kierunku po... więcej

Księży Młyn -  Stefan Brajter

Łódź buduje Księży Młyn

Małgorzata Loeffler / ZIM

Półmetek prac w kolejnych famułach, a w nich poczta, świetlica dla najmłodszych, pracownie twórcze i... więcej

Łódź edu kul | pakiet #chodzioDOSTĘPNOŚĆ

Elżbieta Maciejewska / Wydział Kultury

Wydział Kultury UMŁ zainicjował powstanie cyklu wydarzeń oraz pakietu edukacyjnego, adresowanego do... więcej

Kontakt