Wojewodo, zaszczep mieszkańców i opiekunów w domach pomocy społecznej!

Mieszkańcy i pracownicy 13. łódzkich Domów Pomocy Społecznej cały czas czekają na szczepienia, ponieważ zostały one wstrzymane wiele tygodni temu. Mimo że do szczepienia zgłosiło się prawie 1500 pensjonariuszy, w tym seniorów i osób z niepełnosprawnościami, dostarczono szczepionki jedynie dla 1000. Podobnie przedstawia się sytuacja w przypadku ich opiekunów – do szczepienia zgłosiło się prawie 900 pracowników DPS, a szczepionki dostarczono dla niespełna 600.

Tomasz Kacprzak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – Trzecia fala pandemii jest bardzo silna. Czekamy na kolejne komunikaty rządu i kolejne działania premiera Morawieckiego. Tymczasem, w lutym, zostały wstrzymane szczepienia grupy zerowej – pensjonariuszy i opiekunów w DPS-ach. Te osoby miały być zaszczepione później, a mamy koniec marca i te osoby dalej nie są zaszczepione, nie ma dla nich szczepionek, cały czas czekają. Zbliża się Wielkanoc i warto dzisiaj zaapelować do Pana Wojewody, żeby zaszczepił wszystkich pensjonariuszy i opiekunów, tak aby, po trzeciej fali, te osoby mogły spotkać się z bliskimi, ponieważ od 6 miesięcy nie miały kontaktu z najbliższymi. Miasto Łódź, MOPS-y, DPS-y dostały wytyczne, jeśli chodzi o kontakty pensjonariuszy z bliskimi i te kontakty mogłyby się w przyszłości odbyć, natomiast brakuje tego bezpieczeństwa, zapewnienia że ci najbardziej potrzebujący będą zaszczepieni. Myślę, że to jest ostatni moment, żeby, w tym natłoku informacji, przypomnieć o tej grupie, która cały czas oczekuje – między innymi pensjonariuszy drugiego co do wielkości DPS-u w Polsce, czyli Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczego przy ul. Przybyszewskiego.

Agnieszka Wieteska, radna Rady Miejskiej w Łodzi: – Pan Wojewoda, który jest odpowiedzialny za organizację szczepień w Łodzi, zapomniał zupełnie o mieszkańcach Domów Pomocy Społecznej i ci ludzie stali się de facto więźniami w swoich własnych domach. Nie mogą ich opuszczać, nie mogą się kontaktować z bliskimi, więc cierpią dwie strony – zarówno pensjonariusze, jak i ich rodziny. Niestety, w przypadku szczepień, rząd Prawa i Sprawiedliwości kłamał, kłamie i pewnie będzie cały czas kłamał. Żadne ze słów pana Dworczyka nie okazało się prawdą, na przykład że drugie dawki szczepionek są odkładane i są zabezpieczane do podania – jak miały do Łodzi przyjechać drugie dawki szczepionek, to się okazywało, że ich nie ma, także te szczepionki nie mogły być odkładane. Apelujemy do Pana Wojewody, żeby może trochę mniej lansu, trochę mniej kręcenia filmików o tym, jaki to jest wspaniały, a trochę więcej pracy u podstaw. Proszę się wziąć za to, co jest ważne dla mieszkańców Łodzi, czyli za szczepienia, które są teraz najważniejsze. Także do pracy, Panie Wojewodo.

Polecane aktualności

Łódzkie święto swinga w ten weekend!

Łódzkie święto swinga w ten weekend!

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Retro samochody, muzyka dixieland i stylizacje tancerzy przeniosą łodzian do Ameryki lat 30.... więcej

Wystawa „Marsz głodowy kobiet - Łódź 1981" na ulicy Piotrkowskiej -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Wystawa w 40. rocznicę największego w Polsce marszu głodowego

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej stanęła wystawa poświęcona największemu w Polsce marszowi głodowemu, który... więcej

Zakończyła się rozbudowa łódzkiej kompostowni

Zakończyła się rozbudowa łódzkiej kompostowni

Małgorzata Loeffler / ZIM

Efektywne i ekologiczne zarządzanie odpadami w Łodzi. Zakończyła się rozbudowa łódzkiej kompostowni... więcej

Agata Burlińska, zastępca dyrektora Biura Aktywności Miejskiej UMŁ i Damian Raczkowski, przewodniczący komisji budżetu obywatelskiego Rady Miejskiej -  fot. UMŁ

Rozpoczyna się kolejny etap Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego

Agnieszka Rutkowska / BRP

Rozpoczyna się kolejny etap Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Po wstępnej opinii wydziałów i... więcej

Startuje Łódzki Rower Publiczny 2.0

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Od soboty 31 lipca skorzystamy z pierwszych rowerów nowego systemu Łódzkiego Roweru Publicznego.... więcej

Kontakt