Rusza rekrutacja w największym łódzkim programie stażowym

Choć aktualna sytuacja gospodarcza w kraju jest trudna, a lockdown oraz związane z nim ograniczenia dotykają w szczególności przedsiębiorców, to jak się okazuje, łódzcy pracodawcy mobilizują siły i optymistycznie patrzą w przyszłość, otwierając swoje drzwi dla młodych łódzkich studentów i absolwentów.

Staże wakacyjne

Dowodem na ten stan rzeczy jest fakt, że rozpoczyna się właśnie rekrutacja do XI już edycji projektu „Praktykuj w Łodzi - staże wakacyjne” organizowanego w ramach programu „Młodzi w Łodzi”, odpowiadając na potrzeby zarówno biznesu, jak i młodych ludzi, poszukujących doświadczenia zawodowego i stawiających pierwsze kroki na rynku pracy.

Zapraszamy wszystkich łódzkich studentów i absolwentów do aplikowania na płatne staże, oferta jest bogata, bo 65 najlepszych łódzkich pracodawców oczekuje na przyjęcie ponad 350 stażystów. Wszystkie staże w projekcie są płatne od minimum 2800 zł brutto do nawet 5000 zł brutto na miesiąc. Wśród partnerów tegorocznej edycji programu znalazły się firmy z branż: BPO/SSC, IT, R&D, farmaceutycznej, drogeryjnej, biotechnologicznej, produkcyjnej, automotive, logistycznej, budowlanej, elektrycznej, finansowej, księgowej, administracyjnej, edukacyjnej czy marketingowej. Staże pozwalają zapoznać się studentom z realnymi wyzwaniami, jakie stawia przed nimi biznes, a także umożliwiają zdobyć zatrudnienie. Nasze doświadczenie pokazuje, że większość firm współpracujących z nami nawiązuję z wybranymi osobami dalszą współpracę po zakończonym stażu. Przez 10-letni okres trwania projektu łódzcy pracodawcy zatrudnili blisko 1680 łódzkich studentów i absolwentów.

- startujemy z rekrutacją na staże wakacyjne w miejskim programie „Młodzi w Łodzi”.

Mimo lockdownu, łódzcy pracodawcy stanęli na wysokości zadania – aż 65 firm zaoferowało blisko 350 płatnych staży, za co im serdecznie dziękuję. Program stażowy łączy młodych ludzi, stawiających pierwsze kroki na rynku pracy, z łódzkim biznesem. Zapraszamy Was do skorzystania z bogatej oferty łódzkich pracodawców. Sam wiem, jak ważne jest zdobycie doświadczenia zawodowego już podczas studiów, będąc studentem byłem na podobnym staż. Wszystkie staże w naszym projekcie są płatne nawet do 5 tys. zł brutto miesięcznie. Do tej pory większość firm kontynuuje dalszą współpracę z wybranymi stażystami. Podejmijcie wyzwanie i aplikujcie! – powiedział wiceprezydent miasta Łodzi Adam Pustelnik.

Rekrutacja kandydatów na staże potrwa od 1 do 30 kwietnia 2021 r. na stronie www.praktyki.lodz.pl.  A więc zaloguj się na stronie, wybierz ofertę dla siebie i aplikuj!

Stażyści zostaną wyłonieni pod koniec czerwca, a staże będą odbywać się od lipca do września.

Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie: www.praktyki.lodz.pl oraz na Facebooku „Młodzi w Łodzi”.

Polecane aktualności

17. MTT

17. edycja Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi

Dziś rozpoczyna się nabór prac do 17. edycji Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Centralnym Muzeum... więcej

Mediateka

Łódź buduje Mediatekę

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ogród różany, szklane atrium, galeria, rodzinna kawiarnia i multimedialne sale, czyli jak powstaje... więcej

Od soboty ponownie przejedziemy ul. Obywatelską

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Zakończenie prac przy ciepłociągu, pozwoli ponownie przywrócić ruch w jednym kierunku po... więcej

Księży Młyn -  Stefan Brajter

Łódź buduje Księży Młyn

Małgorzata Loeffler / ZIM

Półmetek prac w kolejnych famułach, a w nich poczta, świetlica dla najmłodszych, pracownie twórcze i... więcej

Łódź edu kul | pakiet #chodzioDOSTĘPNOŚĆ

Elżbieta Maciejewska / Wydział Kultury

Wydział Kultury UMŁ zainicjował powstanie cyklu wydarzeń oraz pakietu edukacyjnego, adresowanego do... więcej

Kontakt