Łódź Buduje Obywatelską

Trwa przebudowa ul. Obywatelskiej. W poniedziałek 12 kwietnia, rozpoczną się prace drogowe, które spowodują zmiany w organizacji ruchu i tras autobusów.

Realizowana inwestycja to przebudowa odcinka ul. Obywatelskiej od ul. Nowy Sady do al. Waltera-Janke. Stawiamy na poprawę komfortu i bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców, oraz pamiętamy, że jest to droga zbiorcza, łącząca osiedla. Dlatego dla upłynnienia przejazdu budujemy ronda. Pojawią się również w ciągu ul. Obywatelskiej dodatkowe lewoskręty, które ułatwią wjazd w osiedla i do licznych zakładów i punktów usługowych. Ważnym elementem jest również zieleń. Pojawi się 18 nowych drzew (klon, jesion i lipa), oraz 895 m kwadratowych trawników na których zasadzimy 1 381 krzewów (suchodrzew chiński i pęcherzyca kalinolistna).

Pierwsze rondo powstanie przy ul. Nowe Sady, drugie przy Waltera Janke. Ponadto pojawi się 6 nowych przystanków autobusowych. Proste chodniki. Droga rowerowa po północnej stronie, oraz nowe oświetlenie i mała architektura. Na samym skrzyżowaniu z ul. Nowe Sady powstanie rondo turbinowe, które umożliwi przejazd we wszystkich kierunkach i ułatwi wyjazd z ul. Nowe Sady. Obecnie część relacji jest ograniczona. Również skrzyżowanie z al. Waltera-Janke zostanie przebudowane na rondo.

Jednak zanim się to stanie, czeka nas kilka miesięcy realizacji prac. Przebudowa będzie realizowana etapami dla zachowania przejezdności i dojazdów. Od poniedziałku 12 kwietnia zajęta zostanie północna połowa ul. Obywatelskiej pomiędzy ul. Nowe Sady, a ul. Elektronową. Jadąc od centrum będzie można skręcić w ul. Nowe Sady i nią przejechać do Elektronowej wracając do Obywatelskiej lub ominąć teren prac, kierując się bezpośrednio do al. Waltera-Janke. Odcinek ul. Obywatelskiej pomiędzy ul. Elektronową, a al. Waltera-Janke będzie bez zmian dwukierunkowy. Również bez zmian pojedziemy z Retkini prosto ul. Obywatelską na całej długości. Jednak mogą pojawić się czasowe zatrzymania ruchu wynikające z realizacji przebudowy drogi.

Zmienioną trasą pojadą autobusy linii 55 i 65A w kierunku Retkini i Lotniska. Z ul. Obywatelskiej skręcą w ul. Nowe Sady i ul. Elektronową dojadą ponownie do ul. Obywatelskiej gdzie wrócą na swoją trasę.

Polecane aktualności

17 nowych, ekologicznych śmieciarek będzie odbierać odpady od łodzian

informacja prasowa

Pierwsze z pojazdów będzie można zobaczyć na ulicach Łodzi już w sierpniu. Kolejne dojadą do nas w... więcej

"Jestem" -  M. Pulik

Jubileuszowy, 10. Festiwal "Retroperspektywy" w Łodzi

Sławomir Macias / UMŁ

Pokaz pracy Thomasa Richardsa, legendarnego kontynuatora działań Jerzego Grotowskiego, premierowe:... więcej

Sierpniowe zmiany w komunikacji miejskiej w Łodzi

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Otwarcie ul. Rewolucji, remont torowiska na Politechniki oraz powrót na stałe trasy to powody zmian... więcej

Remont KMP

Wystartowała generalna przebudowa Komendy Miejskiej Policji w Łodzi

Małgorzata Loeffler / ZIM

Odnowione elewacje i przebudowane wnętrza – wystartowała generalna przebudowa siedziby Komendy... więcej

Karta Łodzianina

Już 150 tys. osób korzysta z Karty Łodzianina

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Do kina lub teatru, na basen, do restauracji, na zakupy lub do lekarza – Kartę Łodzianina warto... więcej

Kontakt