Łódź Buduje Obywatelską

Trwa przebudowa ul. Obywatelskiej. W poniedziałek 12 kwietnia, rozpoczną się prace drogowe, które spowodują zmiany w organizacji ruchu i tras autobusów.

Realizowana inwestycja to przebudowa odcinka ul. Obywatelskiej od ul. Nowy Sady do al. Waltera-Janke. Stawiamy na poprawę komfortu i bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców, oraz pamiętamy, że jest to droga zbiorcza, łącząca osiedla. Dlatego dla upłynnienia przejazdu budujemy ronda. Pojawią się również w ciągu ul. Obywatelskiej dodatkowe lewoskręty, które ułatwią wjazd w osiedla i do licznych zakładów i punktów usługowych. Ważnym elementem jest również zieleń. Pojawi się 18 nowych drzew (klon, jesion i lipa), oraz 895 m kwadratowych trawników na których zasadzimy 1 381 krzewów (suchodrzew chiński i pęcherzyca kalinolistna).

Pierwsze rondo powstanie przy ul. Nowe Sady, drugie przy Waltera Janke. Ponadto pojawi się 6 nowych przystanków autobusowych. Proste chodniki. Droga rowerowa po północnej stronie, oraz nowe oświetlenie i mała architektura. Na samym skrzyżowaniu z ul. Nowe Sady powstanie rondo turbinowe, które umożliwi przejazd we wszystkich kierunkach i ułatwi wyjazd z ul. Nowe Sady. Obecnie część relacji jest ograniczona. Również skrzyżowanie z al. Waltera-Janke zostanie przebudowane na rondo.

Jednak zanim się to stanie, czeka nas kilka miesięcy realizacji prac. Przebudowa będzie realizowana etapami dla zachowania przejezdności i dojazdów. Od poniedziałku 12 kwietnia zajęta zostanie północna połowa ul. Obywatelskiej pomiędzy ul. Nowe Sady, a ul. Elektronową. Jadąc od centrum będzie można skręcić w ul. Nowe Sady i nią przejechać do Elektronowej wracając do Obywatelskiej lub ominąć teren prac, kierując się bezpośrednio do al. Waltera-Janke. Odcinek ul. Obywatelskiej pomiędzy ul. Elektronową, a al. Waltera-Janke będzie bez zmian dwukierunkowy. Również bez zmian pojedziemy z Retkini prosto ul. Obywatelską na całej długości. Jednak mogą pojawić się czasowe zatrzymania ruchu wynikające z realizacji przebudowy drogi.

Zmienioną trasą pojadą autobusy linii 55 i 65A w kierunku Retkini i Lotniska. Z ul. Obywatelskiej skręcą w ul. Nowe Sady i ul. Elektronową dojadą ponownie do ul. Obywatelskiej gdzie wrócą na swoją trasę.

Polecane aktualności

Francuski tygodnik Le Figaro opisuje Łódź

Francuski tygodnik Le Figaro pisze o Łodzi

Tomasz Koralewski / ŁOT

Francuski tygodnik Le Figaro opisuje Łódź na swoich łamach jako miasto „kilometrów cegieł, fabryk... więcej

Księży Młyn

LETNISKO – lato na Księżym Młynie!

Daria Głowacka / ŁCW

Łódź wraca do gry! W nowym miejscu na koncertowej mapie Łodzi, na Księżym Młynie zagra 26 zespołów... więcej

Bionanopark bada whisky

Czy whisky jest tak szlachetna jak zapewniają jej producenci? Naukowiec z Bionanoparku prawdę Ci powie

Wykorzystując najnowocześniejszą technologię specjaliści sprawdzają jakość jednego z... więcej

Zakończyła się rekrutacja podstawowa do miejskich przedszkoli

Zakończyła się rekrutacja podstawowa do miejskich przedszkoli

Monika Pawlak / UMŁ

Zakończyła się rekrutacja podstawowa do miejskich przedszkoli. Ogółem w 146 placówkach są 18 034... więcej

Domy Dziennego Pobytu ponownie otwarte

Łódzkie Domy Dziennego Pobytu ponownie otwarte

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Blisko tysiąc seniorów może ponownie korzystać „na miejscu” z Domów Dziennego Pobytu. Siedemnaście... więcej

Kontakt