Daleko od podium

Siatkarki ŁKS Commercecon w ekspresowym tempie oddalają się od podium Tauron Ligi. Łodzianki we własnej hali przegrały 2:3 z Radomką Radom i rywalkom do sięgnięcia po brązowe medale brakuje już tylko jednego zwycięstwa.

14.03.2021 LODZ ULICA BANDURSKIEGO SPORT ARENA LIGA SIATKOWKI KOBIET 2020/2021 MECZ LKS COMMERCECON LODZ - BKS BOSTIC BIELSKO-BIALA NZ. BRITT BONGAERTS, ANNA KALANDADZE, MAGDALENA SAAD, JOANNA PACAK FOTO RADOSLAW JOZWIAK / FOTOCREW

Trudno oprzeć się wrażeniu, że podopieczne Michala Maska w trwających rozgrywkach zakończyły rywalizację na pierwszym meczu półfinałowym z Developresem SkyRes Rzeszów. Po wygranej 3:0 na Podkarpaciu w kolejnych spotkaniach zawodniczki ŁKS Commercecon fizycznie były na boisku, ale myślami przebywały chyba gdzie indziej. Efektem jest seria słabych i bardzo słabych występów, w których łodzianki rozdały przeciwniczkom mnóstwo prezentów.

Drugi mecz półfinałowy przegrały bez walki, w trzecim miały szansę na tie-breaka, ale prowadząc w czwartej partii 24:22 nie potrafiły jej wygrać. Łącznie zmarnowały pięć piłek setowych i zeszły z boiska pokonane. W pierwszym spotkaniu z Radomką prowadziły w pierwszym secie 21:15 by przegrać 22:25. W dwóch kolejnych nie podjęły już walki. W Łodzi wygrały dwie partie, w czwartej prowadziły 22:20, ale ją przegrały, a w piątym secie były tylko tłem dla ambitnie walczących radomianek. Te ostatnie w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą już 2-0 i jeśli w nadchodzącą sobotę wygrają trzeci mecz (początek o godz. 14.45), to zakończą rozgrywki na trzecim miejscu, a ŁKS Commercecon po trzech medalowych sezonach znajdzie się poza podium.

ŁKS Commercecon – E.Leclerc Moya Radomka Radom 2:3 (25:23, 25:20, 20:25, 23:25, 9:15). ŁKS Commercecon: Katarina Lazovic, Klaudia Alagierska, Katarzyna Zaroslińska-Król, Aleksandra Wójcik, Nadja Ninkovic, Britt Bongaerts, Krystyna Strasz  (libero), Magdalena Saad (libero) oraz Anna Kalandadze, Joanna Pacak, Aleksandra Pasznik.

Polecane aktualności

Kolejne nowe torowisko w mieście

Kolejne torowisko w Łodzi do remontu

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

W poniedziałek 10 maja rozpocznie się remont torowiska na ul. Limanowskiego. Tramwajami po nowym... więcej

Domy Dziennego Pobytu ponownie otwarte

Łódzkie Domy Dziennego Pobytu ponownie otwarte

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Blisko tysiąc seniorów może ponownie korzystać „na miejscu” z Domów Dziennego Pobytu. Siedemnaście... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje wiadukty na ul. Przybyszewskiego. Poznaliśmy oferty

Małgorzata Loeffler / ZIM

Wiadukty na Przybyszewskiego zostaną rozebrane i wybudowane od nowa. W pierwszym etapie rozebrany... więcej

Wirtualna wycieczka

Wirtualny spacer po ulicy Włókienniczej - nowy projekt MPU

M. Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Od dzisiaj na Portalu Rewitalizacji można przenieść się w przyszłość i odkryć uroki wyremontowanej... więcej

EC1

Noc muzeów 2021 w Łodzi

Sławomir Macias / UMŁ

Święto łódzkiej Kultury, które, podobnie jak w poprzednim roku, stawia na spotkania wirtualne. Choć... więcej

Kontakt