Ponad 200 organizacji pożytku publicznego w Łodzi może otrzymać 1% twojego podatku

Ponad 200 organizacji pożytku publicznego w Łodzi może otrzymać Twój 1 procent z podatku PIT. Prezydent miasta Łodzi Hanna Zdanowska i łódzcy lekarze zachęcają do przekazywania go na łódzkie OPP.

Łódź
W ubiegłym roku podatnicy z Łodzi i województwa łódzkiego przekazali łącznie 15.938.367,25 zł na działalność organizacji pożytku publicznego z naszego regionu.

Do końca kwietnia musimy złożyć zeznania podatkowe za 2020 rok. Niezależnie od sposobu składania rocznego zeznania podatkowego (przez oficjalny portal podatkowy, elektroniczny program czy papierowy formularz), każdy podatnik może sam zdecydować, komu przekaże 1% swojego podatku.

- Za nami trudny rok, w trakcie którego znaleźliśmy się w całkowicie odmiennej, nieznanej wcześniej sytuacji. To czas przepełniony lękiem, samotnością, a często bólem po stracie bliskich. Ale to również czas, kiedy pokazaliśmy pokłady solidarności, wspieraliśmy się nawzajem i dzieliliśmy się dobrem. Dzielmy się nim nadal. Jeśli jeszcze nie złożyliście Państwo swojego zeznania PIT, zachęcam, by przekazać jeden procent podatku wybranej przez siebie łódzkiej organizacji pożytku publicznego. To dobry moment, by kolejny raz udowodnić, że na łodzian zawsze można liczyć i działać dla dobra naszej lokalnej społeczności – zachęca prezydent miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

- Wszyscy wiemy, w jak trudnych czasach pandemii przyszło nam żyć i pracować. Personel medyczny z ogromnym poświęceniem niesie pomoc. Potrzeby te nie kończą się za murami naszej przychodni czy szpitala. Trwają nadal w otoczeniu każdego z nas. I tam trwają w gotowości osoby ofiarne, niosące pomoc wszystkich potrzebującym. Jeżeli nie jesteśmy w stanie pomóc bezpośrednio, przekażmy 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego działającej w Łodzi - dodaje dr Jacek Kidoń, lekarz-pediatra, kierownik Miejskiej Przychodni przy ul. Leczniczej 6.

W naszym mieście zarejestrowanych jest ponad 200 organizacji pożytku publicznego, którym można przekazać 1 procent z podatku dochodowego za 2020 rok.

- Jestem łódzkim lekarzem. Cieszę się, że tu mieszkam i że 1 % swojego podatku mogę przekazać na organizację pożytku publicznego właśnie w Łodzi. I do tego Was zachęcam. Bądźcie lokalnymi patriotami, bądźcie łódzkimi patriotami i przekażcie również swój 1 procent na organizacje pożytku publicznego w swoim regionie – apeluje dr Tomasz Karauda z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi.

W ubiegłym roku podatnicy z Łodzi i województwa łódzkiego przekazali łącznie 15.938.367,25 zł na działalność organizacji pożytku publicznego z naszego regionu. W 317 673 zeznaniach podatkowych, które złożyli w 2020 roku mieszkańcy Łodzi, wskazano 1% na OPP. To około 61 % wszystkich ubiegłorocznych deklaracji podatkowych złożonych przez łodzian. Więcej informacji na stronie: 1% podatku dla Łodzi - Urząd Miasta Łodzi (lodz.pl)

Powiązane pliki

Polecane aktualności

 -  fot. UMŁ

Nowy Punkt Pracy Socjalnej oraz dwa Domy Dziennego Pobytu

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Mieszkańcy części dawnych dwóch dzielnic - Polesia oraz Śródmieścia, a także części osiedla Dąbrowa... więcej

Główny zbiornik - Orientarium; fot. Paweł Kowski

Napełniamy główny zbiornik w Orientarium

ZOO Łódź

To nie przelewki! Zaczęliśmy napełniać główny zbiornik wodny w Orientarium, do którego już niebawem... więcej

VII Łódzkie Senioralia – online i w plenerze

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej

Już 15 maja wystartuje kolejna edycja Łódzkich Senioraliów – dwóch tygodni wydarzeń dla seniorów... więcej

Mieszkańcy domów pomocy społecznej będą mogli korzystać z wyjść poza teren placówki oraz spotykać się z bliskimi

Mieszkańcy domów pomocy społecznej będą mogli korzystać z wyjść poza teren placówki oraz spotykać się z bliskimi

Jolanta Baranowska / UMŁ

Przygotowane zostały wytyczne, na podstawie których mieszkańcy łódzkich domów pomocy społecznej będą... więcej

Na wiosnę zakwitły łódzkie ogrody

Na wiosnę zakwitły łódzkie ogrody

M. Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Jak wygląda zabytkowy ogród pałacu Izraela Poznańskiego po odnowie i kiedy będziemy mogli odwiedzić... więcej

Kontakt