Ponad 200 organizacji pożytku publicznego w Łodzi może otrzymać 1% twojego podatku

Ponad 200 organizacji pożytku publicznego w Łodzi może otrzymać Twój 1 procent z podatku PIT. Prezydent miasta Łodzi Hanna Zdanowska i łódzcy lekarze zachęcają do przekazywania go na łódzkie OPP.

Łódź
W ubiegłym roku podatnicy z Łodzi i województwa łódzkiego przekazali łącznie 15.938.367,25 zł na działalność organizacji pożytku publicznego z naszego regionu.

Do końca kwietnia musimy złożyć zeznania podatkowe za 2020 rok. Niezależnie od sposobu składania rocznego zeznania podatkowego (przez oficjalny portal podatkowy, elektroniczny program czy papierowy formularz), każdy podatnik może sam zdecydować, komu przekaże 1% swojego podatku.

- Za nami trudny rok, w trakcie którego znaleźliśmy się w całkowicie odmiennej, nieznanej wcześniej sytuacji. To czas przepełniony lękiem, samotnością, a często bólem po stracie bliskich. Ale to również czas, kiedy pokazaliśmy pokłady solidarności, wspieraliśmy się nawzajem i dzieliliśmy się dobrem. Dzielmy się nim nadal. Jeśli jeszcze nie złożyliście Państwo swojego zeznania PIT, zachęcam, by przekazać jeden procent podatku wybranej przez siebie łódzkiej organizacji pożytku publicznego. To dobry moment, by kolejny raz udowodnić, że na łodzian zawsze można liczyć i działać dla dobra naszej lokalnej społeczności – zachęca prezydent miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

- Wszyscy wiemy, w jak trudnych czasach pandemii przyszło nam żyć i pracować. Personel medyczny z ogromnym poświęceniem niesie pomoc. Potrzeby te nie kończą się za murami naszej przychodni czy szpitala. Trwają nadal w otoczeniu każdego z nas. I tam trwają w gotowości osoby ofiarne, niosące pomoc wszystkich potrzebującym. Jeżeli nie jesteśmy w stanie pomóc bezpośrednio, przekażmy 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego działającej w Łodzi - dodaje dr Jacek Kidoń, lekarz-pediatra, kierownik Miejskiej Przychodni przy ul. Leczniczej 6.

W naszym mieście zarejestrowanych jest ponad 200 organizacji pożytku publicznego, którym można przekazać 1 procent z podatku dochodowego za 2020 rok.

- Jestem łódzkim lekarzem. Cieszę się, że tu mieszkam i że 1 % swojego podatku mogę przekazać na organizację pożytku publicznego właśnie w Łodzi. I do tego Was zachęcam. Bądźcie lokalnymi patriotami, bądźcie łódzkimi patriotami i przekażcie również swój 1 procent na organizacje pożytku publicznego w swoim regionie – apeluje dr Tomasz Karauda z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi.

W ubiegłym roku podatnicy z Łodzi i województwa łódzkiego przekazali łącznie 15.938.367,25 zł na działalność organizacji pożytku publicznego z naszego regionu. W 317 673 zeznaniach podatkowych, które złożyli w 2020 roku mieszkańcy Łodzi, wskazano 1% na OPP. To około 61 % wszystkich ubiegłorocznych deklaracji podatkowych złożonych przez łodzian. Więcej informacji na stronie: 1% podatku dla Łodzi - Urząd Miasta Łodzi (lodz.pl)

Powiązane pliki

Polecane aktualności

Noc Muzeów 2021 w Łodzi

Sławomir Macias / Wydział Kultury

Święto łódzkiej Kultury, które, podobnie jak w poprzednim roku, stawia na spotkania wirtualne. Choć... więcej

Wnioski o Kartę Łodzianina można składać przez cały rok – on-line na www.kartalodzianina.pl i w aż  24 punktach obsługi na terenie całego miasta.

Łódzkie firmy otwierają się po epidemii, a Karta Łodzianina zyskuje kolejnych partnerów

Projekt Karty Łodzianina wystartował zaledwie dwa miesiące temu, a już 100 tysięcy osób zdecydowało... więcej

W kwadracie ulic Ogrodowa, Zachodnia, Legionów i Gdańska powstają międzykwartałowe przebicia.

Zielone pasaże w Centrum. Nowe przebicia kwartałów poprowadzą do Manufaktury

Małgorzata Loeffler/ZIM

Nowe, zielone pasaże z wiśniami, magnoliami, gruszami, tysiącami krzewów i kwiatów poprowadzą do... więcej

Hulajnogi na Piotrkowskiej -  fot. Konrad Ciężki / UMŁ

Straż Miejska będzie mogła kontrolować użytkowników hulajnóg

Wojciech Markiewicz / BRP

Jeździsz hulajnogą po Łodzi? Pamiętaj o zmianie przepisów od 20 maja. Straż Miejska będzie mogła... więcej

Lokale przy Tuwima 33

Miejskie lokale użytkowe znalazły nowych najemców

Jolanta Baranowska / BRP

Aż 114 przedsiębiorców zainteresowanych było wynajęciem lokali użytkowych wystawionych w konkursie... więcej

Kontakt