Nowe Miasto Polesie - nowe miejsce do dobrego życia

Tuż obok instytucji publicznych, istotny wkład we współtworzenie przestrzeni miast mają inwestorzy komercyjni. Z tego powodu ATAL – ogólnopolski deweloper działający w siedmiu aglomeracjach Polski, w tym w Łodzi – budując osiedla, stawia przede wszystkim na poprawę jakości życia mieszkańców oraz dobrosąsiedztwo. Najlepszym tego przykładem jest Nowe Miasto Polesie – wieloetapowa inwestycja realizowana w Łodzi, przy ul. Pienistej i Maczka, która po zakończeniu całego procesu inwestycyjnego stanie się w pełni wartościową tkanką miejską, nowym fragmentem miasta.

Inwestorzy komercyjni mają do odegrania coraz większą rolę w procesie rozwoju i przekształceń przestrzeni polskich miast. ATAL pragnie tę rolę wypełniać aktywnie i odpowiedzialnie, tworząc projekty z myślą o dobrostanie mieszkańców. To kierunek, w jakim powinien zmierzać polski rynek mieszkaniowy – mówi Zbigniew Juroszek, prezes ATAL.

ATAL w Łodzi jest rozpoznawalny głównie za sprawą Apartamentów Drewnowska 43, prestiżowego projektu zlokalizowanego tuż przy Manufakturze. Inwestycja doskonale wpisuje się w strategię związaną z rewitalizacją obszarów zdegradowanych oraz przyczynia się do ożywienia i rozwoju centrum miasta – zarówno gospodarczego, jak i społecznego m.in. aktywując lokalną społeczność czy sprzyjając napływowi nowych mieszkańców. Apartamenty Drewnowska 43 to nie jedyny projekt w łódzkim portfolio dewelopera, obecnie na terenie Łodzi realizowanych jest 5 inwestycji, a kolejne 2 są w przygotowaniu. Od startu działalności Spółki na łódzkim rynku w 2007 roku, inwestor oddał do użytkowania blisko 3 tys. mieszkań i lokali usługowych na Polesiu, Chojnach, Widzewie i Bałutach.

Obecnie największym, realizowanym przez ATAL, przedsięwzięciem inwestycyjnym w Łodzi jest wspomniane Nowe Miasto Polesie, gdzie Inwestor planuje zagospodarowanie prawie dziewięciu hektarów terenu. Kompleks powstaje na Polesiu, w południowo-zachodniej części miasta, blisko zarówno Śródmieścia, jak i natury. Znajdujące się nieopodal Uroczysko Lubinek zachwyca zróżnicowanym krajobrazem i jest miejscem spacerów Łodzian, szczególnie cenionym w czasach pandemii. Projekty tego wieloetapowego osiedla powstały z myślą o synergii architektury i funkcjonalności, stając się propozycją dla osób pragnących mieszkać w przyjaznym miejscu, w okolicy pełnej zieleni, jednocześnie z szybkim dojazdem do centrum miasta.

Nowe Miasto Polesie to nieprzypadkowa nazwa, bowiem zgodnie z koncepcją, jest to osiedle, które w zasadzie od zera stworzyło w pełni wartościową tkankę miejską, będąc symbolem nowej miejskiej jakości życia – wyjaśnia Zbigniew Juroszek, prezes ATAL.

Za sprawą szerokiej oferty mieszkań o atrakcyjnych układach Nowe Miasto Polesie odpowiada na zróżnicowane oczekiwania mieszkańców. Aktualnie w sprzedaży dostępne jest 38 mieszkań w pierwszym etapie oraz 87 w drugim etapie inwestycji. Na kolejnych etapach osiedla wybudowanych zostanie 800 mieszkań i 40 lokali usługowych.

Projektując Nowe Miasto Polesie deweloper postawił sobie za cel stworzenie praktycznego i funkcjonalnego osiedla, a zarazem przyjaznego i komfortowego środowiska dla jego mieszkańców. Projekt harmonijnie wpisuje się w otaczający go pejzaż i w pełni wykorzystuje potencjał lokalizacji. Wewnątrz zabudowy III i IV etapu osiedla powstaną zielone skwery, które staną się kameralnymi przestrzeniami służącymi rekreacji i sprzyjającymi nawiązywaniu sąsiedzkich relacji. Brak barier architektonicznych, niskie krawężniki, szerokie ciągi komunikacyjne oraz cichobieżne windy ułatwią poruszanie się w obrębie budynków i osiedla. Codzienne zakupy będą możliwe zarówno na terenie osiedla, gdzie powstaną sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne jak i w pobliskim Centrum Handlowym Retkinia. Rodziny z dziećmi docenią bliskość szkół i przedszkoli.

 

ATAL S.A. to czołowy polski deweloper z bogatym 30-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości, który od 2007 r. działa na terenie Łodzi.

Tekst: Atal S.A.

Polecane aktualności

17. MTT

17. edycja Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi

Dziś rozpoczyna się nabór prac do 17. edycji Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Centralnym Muzeum... więcej

Mediateka

Łódź buduje Mediatekę

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ogród różany, szklane atrium, galeria, rodzinna kawiarnia i multimedialne sale, czyli jak powstaje... więcej

Od soboty ponownie przejedziemy ul. Obywatelską

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Zakończenie prac przy ciepłociągu, pozwoli ponownie przywrócić ruch w jednym kierunku po... więcej

Księży Młyn -  Stefan Brajter

Łódź buduje Księży Młyn

Małgorzata Loeffler / ZIM

Półmetek prac w kolejnych famułach, a w nich poczta, świetlica dla najmłodszych, pracownie twórcze i... więcej

Łódź edu kul | pakiet #chodzioDOSTĘPNOŚĆ

Elżbieta Maciejewska / Wydział Kultury

Wydział Kultury UMŁ zainicjował powstanie cyklu wydarzeń oraz pakietu edukacyjnego, adresowanego do... więcej

Kontakt