Mistrzowski rok 1958

Na wydawniczym rynku pojawiła się kolejna pozycja poświęcona drużynom Łódzkiego Klubu Sportowego. Jacek Bogusiak po raz drugi z rzędu pochylił się nad piłkarskim zespołem z połowy XX wieku i po „Wspaniałym roku 1957” opisał szczegółowo „Mistrzowski rok 1958”, w którym po raz pierwszy w historii piłkarze z Łodzi okazali się najlepsi w kraju.

Rok 1958 był wyjątkowy dla łódzkiej drużyny Piłkarze swoją doskonałą i wspaniałą grą wywalczyli tytuł Mistrza Polski. ŁKS jako pierwszy klub z regionu łódzkiego zdobył to zaszczytne miano. Indywidualnie piłkarze ŁKS także zdobyli trofea. Władysław Soporek został królem strzelców ligi polskiej. Robert Grzywocz swą widowiskową i skuteczną grą przez cały sezon zdobył tytuł piłkarza roku w klasyfikacji prowadzonej przez redakcję katowickiego „Sportu”. Najwięcej bramek w jednym meczu zdobył Władysław Soporek (5 bramek) w meczu ŁKS – Zagłębie Sosnowiec. (…) W 1958 roku Łódzki Klub Sportowy obchodził jubileusz 50-lecia swojej działalności. Z tej okazji w wielkiej nowowybudowanej hali nazwanej „Pałacem Sportowym” (obecnie siedziba m.in. MOSiR oraz Wydziału Sportu UMŁ oraz miejsce treningów i rozgrywania spotkań młodzieżowych drużyn siatkarskich, koszykarskich, piłkarskich itd. – przyp. red.) odbyły się uroczystości jubileuszowe – czytamy we wstępie kroniki-albumu „Mistrzowski rok 1958.

Książkę można kupić w księgarni „Odkrywcy” przy ul. Narutowicza 46 (pomiędzy ulicami POW i Piramowicza), gdzie dostępne są również wcześniejsze wydawnictwa poświęcone historii ŁKS.

Polecane aktualności

Rewitalizacja

Kolejne kamienice w śródmieściu odzyskają blask

M. Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Komfortowe mieszkania komunalne, lokale dla mikroprzedsiębiorców, udogodnienia dla osób z... więcej

Perły Samorządu 2021 przyznane. Łódź w czołówce polskich miast wg PwC

Wieczorem 12 marca w Gdyni odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono wyróżnienia IX edycji... więcej

Fabryka FONDU FURNITURE

Nowoczesny design w branży meblarskiej i ekologia w branży włókienniczej – na to stawiają młode firmy, które wybrały Łódź

Marcin Masłowski / UMŁ

Rascal Industry, polska firma łącząca produkcję odzieży i usługi projektowania, w 2020 roku... więcej

Mam Pomysł na Startup - plakat

"Mam Pomysł na Startup"

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Rośniemy w oczach, o ponad 100% rok do roku! W 2020 w naszym programie start-up'owym brało udział 45... więcej

Łódzki Rower Publiczny

W wakacje nowy system roweru publicznego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Trwa montaż stacji Łódzkiego Roweru Publicznego. Niestety pandemia zachwiała globalnym rynkiem i... więcej

Kontakt