Piotrkowska ma nowy Montag

Pieczywo jak kiedyś. Nowy Montag przy ul. Piotrkowskiej 111. Jedna z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych łódzkich rzemieślniczych piekarni otworzyła właśnie nowy punkt przy Piotrkowskiej 111 na wprost Hortexu. Montag od 8 lat z ogromną pasją prowadzą Agnieszka i Jacek Tomczyk.

Nowy Montag przy ul. Piotrkowskiej 111
W Montagu nie stosuje się kompromisów ani półśrodków jeśli chodzi o składniki, a zamiast maszynowej produkcji jest ciężka praca rąk i wierność tradycyjnym przepisom.

Do tej pory łodzianie mogli spróbować ręcznie produkowanego pieczywa i słodkich wypieków, a także przysiąść „na kawę” w obszernym lokalu w podwórku Piotrkowskiej 107. Teraz bezpośrednio przy ulicy można kupić i zobaczyć jak powstaje m.in. chrupiący tradycyjny chleb na zakwasie i bułeczki, pieczywo w stylu włoskim, francuskie bagietki oraz wyśmienite pączki z powidłami i croissanty. Dostępna jest również pyszna kawa na wynos.

- Postanowiliśmy przenieść produkcję do frontowego lokalu na Piotrkowskiej, żeby być jeszcze bliżej łodzian i przypominać im zapachy prawdziwego domowego pieczywa, a także pokazywać codzienną pracę piekarza. – mówi Agnieszka Tomczyk.

W Montagu nie stosuje się kompromisów ani półśrodków jeśli chodzi o składniki, a zamiast maszynowej produkcji jest ciężka praca rąk i wierność tradycyjnym przepisom. Zaangażowanie w każdy etap powstawania pieczywa, od wzrostu zboża na mąkę poczynając, owocuje! Pyszny, domowy smak i doskonała jakość pieczywa z piekarni Montag sprawia, że znika ono z półek błyskawicznie. Ich wypieki znaleźć też można w luksusowych „śniadaniowniach” i sklepach z ekologiczną żywnością.

Przywieźliśmy do Łodzi receptury i umiejętności prosto z Francji, aby nadać naszej piekarni niepowtarzalnego sznytu, a przy tym pozostajemy wierni idei produkcji zgodnej z rytmem natury. Niedawno otworzyliśmy nawet gospodarstwo pod Łodzią, w której wytwarzane są wyroby do naszych wypieków, dzięki czemu mamy bezpośrednią kontrolę nad ich jakością i możemy za nią gwarantować! – mówi Jacek Tomczyk.

Nowy lokal był niespodzianką dla stałych klientów, a mimo to drzwi do lokalu nie zamykają się. Zdaje się zatem, że właściciele trafnie odpowiedzieli na potrzeby bywalców Piotrkowskiej.

Polecane aktualności

Białe gołębie nad Łodzią. Obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju

Tomasz Walczak / BRP

Dwa białe gołębie zostały wypuszczone na placu Wolności w ramach łódzkich obchodów Międzynarodowego... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... więcej

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... więcej

Kontakt