Łódź walczy ze smogiem

Pomożemy łodzianom przy wszelkich formalnościach w programach dotacyjnych, szczególnie w zdobywaniu pieniędzy z programu „Czyste Powietrze” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Konferencja prasowa
- Bardzo się cieszę, że łodzianie złożyli w tej edycji naszego miejskiego programu wymiany pieców wnioski na likwidację aż 1120 starych kopciuchów.

Główne cele miejskiego wsparcia to wyeliminowanie kopciuchów z miejskich budynków, eliminacja niskiej emisji z nieruchomości prywatnych i sprawne wykorzystanie nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej (Green Deal).

Program Czyste Powietrze – Łódź zaangażuje się w jego wdrażanie  (efekty pracy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w naszym mieście są niewystarczające w 2019 r. dzięki programowi zlikwidowano 33 piece, w 2020 r.– 110 pieców).

Program Ekodoradca – wzorem Krakowa i Małopolski, Łódź zatrudni doradców, którzy pomogą wybrać technologię i wypełnić wnioski, przygotujemy bazę wiedzy.

- Bardzo się cieszę, że łodzianie złożyli w tej edycji naszego miejskiego programu wymiany pieców wnioski na likwidację aż 1120 starych kopciuchów. Ponieważ wnioski znacznie przekroczyły kwotę 3 milionów złotych przeznaczonych na bezzwrotne dotacje, pani prezydent podjęła decyzję o dołożeniu 1 miliona 474 tysięcy złotych do programu, by każdy łodzianin, który chce zlikwidować piec węglowy otrzymał dopłatę. Rada Miejska w środę przegłosowała te zmiany i łodzianie będą mogli wymienić tyle pieców, na ile złożyli wniosków. To bardzo dobra wiadomość.  I nie jedyna. Zaczynamy zgodnie z obietnicą wspierać Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, który dysponuje potężnymi środkami na wymianę pieców w domach jednorodzinnych w ramach programu „Czyste powietrze”. Miejsce, w którym jesteśmy dobitnie wskazuje na to, że przed nami jeszcze wiele pracy. – powiedział Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent miasta Łodzi

Polecane aktualności

„Bez końca”

80. rocznica urodzin Krzysztofa Kieślowskiego w Łodzi

„Bez końca” 80. rocznica urodzin Krzysztofa Kieślowskiego. Multimedialna wystawa, spotkania z... więcej

14. edycja Letniej Akademii Jazzu przed nami

14. edycja Letniej Akademii Jazzu przed nami

Sławomir Macias / UMŁ

14. edycja Letniej Akademii Jazzu wystartuje 29 lipca i będzie towarzyszyć wszystkim miłośnikom tego... więcej

Wakacje w mieście

Wakacje w Łodzi: morze kultury, góry rozrywki!

Sławomir Macias / UMŁ

Ponad sześćset wydarzeń kulturalnych – tak wyjątkowo bogaty program wydarzeń kulturalnych i... więcej

Echo Investment

ZENIT na Widzewie – zielone osiedle z ogródkami sąsiedzkimi powstanie w miejscu betonowego parkingu

Marcin Masłowski / UMŁ

Zielone, ekologiczne osiedle z ogródkami sąsiedzkimi powstanie na łódzkim Widzewie w miejscu, gdzie... więcej

„Opowieści z miasta Łodzi”

Rekordowy pod każdym względem. Fotofestiwal przed weekendem zamknięcia

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Rekordowa frekwencja i liczba wystaw oraz najobszerniejszy program w historii. Dobiega końca 20.... więcej

Kontakt